Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Mincek

kopia Da vinciho kodu v novsom kabate, dojem vsak zanechava porovnatelny...nebyt hudby Zimmera, tak asi siahnem po 2 hviezdickach...hudba ma doslova drzala nad vodou od totalnej agonie, sem tam to zachranovali akcne sceny, ktore boli v mnoho pripadoch predvidatelne...konanie postav nelogicke + jeden zaverecny "sokujuci" zvrat kvalitny film nerobia...Slabucke 3* ()

Jara_II

Je zvláštní, jak pro mě z absolutně nezajímavého a nudného námětu lze vytvořit jakš takš koukatelný film. Obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě absolutně bezchybná a profesionální režie Rona Howarda a výborné herecké výkony. Vedle Toma Hankse, který konečně po dlouhé době zase ukázal že hrát umí, se v dobrém světle ukazuje i Ewan McGregor. Snad jen pro mě neznámá Ayelet Zurer měla trošku smůlu. Jednak by se film bez její role mohl obejít a pak také - nahrazovat Audrey Tautou není snadné. Podtrženo sečteno - lépe už danou látku natočit nešlo, i tak to ale stačí pouze na slabé čtyři hvězdy a Ron Howard by měl hledat inspiraci jinde než v knihách Dana Browna.. ()

Bigfuckman

Z názvu filmu jsem se domíval, že půjde o něco jiného o něco víc než jen o detektivku. Máme tady vraha, známe motiv a máme tu Toma Hankse jenž asi jako jediný ví něco o historii Vatikánu a církvi svaté narozdíl od místních zasvěcených i posvěcených. Objevili jsme antihmotu a hned kvůli tomu zníčíme církev za pomocí rituálních vražd. Musel jsem se místama opravdu smát. Tak například scéna v knihovně kdy dochází kyslík a člen ochranky ač ozbrojen se pokouší dostat ven ne pomocí své pistole přes velmi silné sklo, ale pomocí stolku na kolečkách naloženýho knihami. No i Tom Hanks ukázal svůj důvtip ve špatném světle. Za další kardinální hloupost považuji vraždy v kostelích, které vůbec nikdo ani kostelník nehlídá a jsou tudíž naprosto beze svědků. Další tajná chodba mezi kosteli jenž zas tak tajná není a vede do ne zrovna tajné chodby. Poté mě rozesmál zabiják se svými zásadami, díky nimž odpraví v pohodě kardinály, policajty, ale Toma Hankse prostě nemůže, dokonce ho ani nesváže a na základě domluvy aby po něm nepátral ho Tom nechá jít. Tady už jsem opravdu smíchy vybouchl. Nebýt toho zvratu na konci dal bych nejspíše hvězdy dvě. ()

pe3czech

Od někoho jsem slyšel, že i když se jedná o v pořadí druhý natočený film s Robertem Langdonem jakožto hlavním hrdinou, kniha Andělé a démoni Da Vinciho kódu předcházela. Určitě se těším, až si po Kódu přečtu i tento román, protože jakožto film Andělé naprosto zklamali, jsou proti Šifře poloviční a zařazují se tak do šuplíku nepodařených pokračování úspěšných snímků. A to i Šifra je hodně slabý odvar čaje své předlohy. 41% ()

vlKousek

Nemohu dát víc než 3*, príběhová linie mi přišla dost křivolaká, bylo tam dost nelogičností a opravdu nemůžu říct, že bych příběh prožíval. Příběh ve mě prostě nevzbudil téměř žádné emoce, prostě to chtělo něco víc. ()

MrMir

Vcelku překvapení, čekal jsem 2hodinovou nudu. Ale, Film je velmi dobře natočený, některé scény jsou úchvatné (výbuch), nicméně scénář je velmi podprůměrný a skýtá mnoho nelogičností. Toto srazilo film do průměru. Při jeho sledování se sice budete vcelku bavit, nicméně po odchodu z kina se vám 90% vykouří z hlavy a zůstanou jen úryvky. Hanks vypadá normálně (na rozdíl od prvního dílu) - na druhou stranu v kontrastu se všemi těmi hábity ani nijak jinak vypadat nemůže, že? :o) suma sumarum - slušný průměr na jedno shlédnutí, hodnotím stejně jako jedničku, která mi taktéž během dne vyšuměla a dnes vůbec nejsem schopne říct o čom to vlastně bylo.... ()

pride

Tento film by mohlo byť kľudne aj úvodným filmom k seriálu "C.S.I.: Kriminálka Vatikán". Skutočne IQ hlavnych postav siaha do výšky samotnej explózie na konci filmu. ()

ratpile

Ono je především nutné brát Andělé a démony s NADHLEDEM a to pořádným. Je to proste jen hloupá, leč poměrně zábavná kriminálka, těžící z atraktivního námětu a prosředí. Vítězství vědy nad vírou, se totiž rovná vyhodit Vatikán do vzduchu, heh. ALE, ač je scénář sebehloupější, výroky o náboženství násilně naroubované , já se docela bavil. Neustále pobíhání po Vatikánu po hodině sice ztrácí na obrátkách a opakuje se, ale Howardova napínavá režije (tak debilního scénáře), do jednoho výborní herci a nečekaně VELMI efektní finále drží Andělé a démony těsně nad šedí průměru. Přidejte kulervoucí Zimmerovu hudbu, cool záběry Říma a Vatikánu, napínavou scénu s nedostatkem kyslíku, záběry z CERNu a vyjde vám poměrně slušný letní blockbuster. Stejně neškodná a zbytečná běhačka po památkách jako jednička, ale efektnější a zábavnější. Film na jedno použití. ()

JajinkaBec

Udělat z volby papeže akční detektivku, to chtělo dost odvahy už v knižním podání tohoto kousku. Ten se nicméně vyvedl a já dílo Dana Browna zhltla jako nic. O filmovém zpracování už to bohužel tak jistě říct nemůžu… Nechci být přehnaně kritická, protože ten film nebyl zas TAK špatný a v ledasčem zaujal. Například se mi líbilo, že oproti Šifře je tohle o poznání méně ukecané dílo – což se rovná větší míře akčnosti. Taky se mi líbilo perfektní vizuální zpracování Vatikánu a všech věcí okolo volby papeže, do kterých jinak normální smrtelník moc nenahlédne. Co mě naopak oproti Šifře hodně zklamalo, byl naprosto nevýrazný Tom Hanks. Ani nevím, v který moment to bylo, ale najednou mi prostě „zapadnul“… A už nevypadnul. Jeho výkon totálně zastínil Ewan McGregor, díky kterému jsem nakonec dala tři hvězdičky. Díky němu a hudbě Hanse Zimmera, abych byla přesná. ()

Grunt

Pokud budu hodnotit nezaujatě a z čistě filmařského hlediska, tak je to podle mě 3* film. Průměrné výkony od herců po kameru, děj docela odsýpající a některé úseky se mi vyloženě líbily (například část spojená se smrtí třetího kardinála odehrávající se v kostele). Ale bohužel jsem se nemohl vyhnout srovnávání s knížkou, takže mi některé charaktery přišly málo popsané, vykreslené a jako fanoušek knih Dana Browna mám za to, že se tato kniha se svojí specifickou atmosférou ani nedá zfilmovat, aby výsledný film měl nějakou rouzumnou stopáž. ()

xxlch

Nechápu nízké hodnocení filmu.Je mi jasné že v některých momentech film nerespektuje fyzikální a jiné přírodní zákony,že má pozmněněných několik (podle mého důležitých) věcí,že....bla bla bla,ono je toho pro znalé předlohy více,nicméně je to velmi dobré zpracování knižní předlohy a má to vše co k dobrému akčňáku patří.Je tu dobrá dávka napětí,solidní zápletka,nádherné dechberoucí záběry Říma a Vatikánu,rychlý spád kde se koukatel nenudí a naprosto dokonalá hudba.Pište si co je libo,já du znovu číst knihu-no a pak se znovu kouknu na filmík!Ovšem určitě né s českým dabingem!!!Ten jim kapánek ujel a Hanks má hlas jako Prof.Snape.Copak není možné sehnat jiného dabéra.Vláďa Dlouhý byl dokonalý,ale tohle je ostuda,když jízlivým hlasem (coby profesora Snapea v Potterovkách) líčí dějiny Vatikánu. ()

LuNaj

Pominu-li fakt, že Dana Browna moc nemusím a kniha Šifra mistra Leonarda mi přišla neskutečně nudná (Pavučina lží je snad špatný vtip), je docela s podivem, že se mi knižní verze Andělů a démonů líbila. Upřímně řečeno- překonat Šifru není až tak složité. Je třeba si však uvědomit, že Andělé a démony napsal před Šifrou. Čili ani Brownovi se bohužel nepodařilo udržet kvalitu svých děl. Divím se, že nejdříve zfilmovali Šifru. Chápu to tak, že si chtěli "vyzkoušet", jak to divák přijme a teprve poté přijít s opravdovou peckou. Což dle mého názoru Andělé a démoni jsou. Hudba Hanse Zimmera je opravdu skvostná a velmi mě potěšilo opakování hudebního motivu, kterým končila Šifra. Slečinka Zurer mi do filmu sedla méně, než sličná Audrey, ale co... Není každý den posvícení. ()

Pagliacci

Po Šifře, která mě zaujala svou plavbou proti katolickému proudu, jsem očekával, další přiblblou honbu za konspiracemi u které člověk vypne a užívá si alespoň atmosféru "ilegality". Bohužel kde nic, tu nic. Tom běhá pořád nádherně ale ono založit film na mottu "vždycky o chvilku později" je přece jenom trochu málo, a žárovka co se Tomovi rozsvítí nad hlavou vždy za pět dvanáct mě iritovala soustavně. Nicméně kromě nádherného Vatikánu a Říma mě u monitoru držel i příběh který ačkoliv je nepříjemně roubovaný, má spád, odolává i McGregoroviho knězi s padákem (co vypadal jako jeden z Quaidovýh G.I. Joe. ), a zběsile utíká až do podivného finále. ()

Borecz

Mám-li být upřímný, pak jsem po shlédnutí tohoto filmu poměrně zklamaný. Částečně je to zapříčiněno určitě tím, že jsem před jeho shlédnutím udělal dvě chyby: 1) přečetl jsem si knihu (která je naprosto vynikající) a 2) naivně jsem očekával, že se film bude držet knihy a bude kvalitativně na stejné úrovni. To bylo pochopitelně velice bláhové, protože film nesplnil žádné z mých očekávání. Samozřejmě chápu, že do filmu se toho nikdy nevejde tolik jako do knihy, ovšem problém v tomto případě je, že odstraníme-li některé částí příběhu (a že jich není málo), pak naprosto promyšlený, provázaný a perfektně fungující děj vypadá, jako kdyby promyšlený, provázaný a perfektně fungující nebyl (což je případ filmu). Další poměrně zásadní nedostatek je, že v těch částech děje, které se do filmu dostaly, se film téměř pokaždé odklání od předlohy natolik, že se původní příběh téměř vytrácí. No a nakonec člověka co chvíli zklame, když si myslí, že ví, že přijde něco zajímavého, co zná z knihy a ono se to ve filmu vůbec neobjeví. Zkrátka asi nejsem schopen hodnotit tento film objektivně, protože jsem přečetl i knihu, ale moje rada zní: chcete-li si "užít" co nejvíce z filmu, nečtěte knihu. Chcete-li si vychutnat celý příběh, přečtěte knihu. A chcete-li si ponechat parádní zážitek z knihy, nekoukejte na film. Hodnocení: slabé 3* (a to jen proto, že Hankse mám moc rád a předloha byla naprosto bezchybná). ()

Vikinec

Plusy: přímočarost, geniálně rychlé soudy hlavního hrdiny, krásná vševědoucí fyzička a nečekané převrácení celého děje. Zápory: přílišná přímočarost, příliš geniální soudy hlavího hrdiny, krásná vševědoucí fyzička a přílišné převrácení celého děje na konci. Jinak nenudil jsem se, ale ničím se tento film v hlavě nezaháčkoval. ()

HarlanWade

Překvapivě téměr 70%. Andělé a démoni mají od nudného filmu ještě o něco dál, než Šifra mistra Leonarda. Může za to především vyváženější scénář s menším množstvím slabých míst a zase o poznání větším těch nezapomenutelných. Howard ubral hereckých hvězd, ale ty zase dostaly tím pádem větší šanci vyniknout. Zkrátka a dobře, já se bavil dobře a nebýt příliš natahovaného a taky maličko překombinovaného finále, byl bych v rámci vážnější popcornové zábavy naprosto spokojen. ()

Pai-Mei

Náhodou, Anjeli a démoni sa Howardovi vydarili tak isto ako Da Vinciho kód. Dokázal knihu pretvoriť do skvelého thrilleru a musím povedať, že s najbombastickejšou filmovou explóziou, akú som asi do teraz videl. Človeka občas rušilo herecké neumenie Ayelet Zurer a tiež to, že všetky veci do seba až príliš lahko zapadali takže to vyzeralo, že Tom Hanks si zahral najmúdrejšieho človeka na Zemi. Aj tak ide o dobrú vec a kto videl Da Vinciho kód určite by mal pozrieť aj pokračovanie. ()

Zadri

Mystriózní filmy odehrávající se v zatuchlých katakombách a zaprášených knihovnách moc nemusím, takže jsem stejně jako k Šifře, k tomuhle filmu přistupoval s očekáváním "ach jo filmu". Nakonec se však konalo příjemné překvapení. Vyprávění příběhu bylo svižnější, sem tam nějaká ta akce a atmosférická hudba udělala své - já jsem na tu vyfantazírovanou dějovou linku přistoupil a po protrpění úvodu a první třetiny filmu, jsem se nechal unést na vlně strhujícího finále. ()

unrocker

O hodně jednodušší než Šifra, ale myslím že i lepší. natočené s nápadem, vynikající hudna Zimmera což vždycky filmu dodá 100% nahoru. Jde o thriller, který má velice jednoduchou linii, do které se chytí každý, čekal jsem že se stane ještě něco dalšího, ale bylo to celé opravdu jenom o hledání 4 míst, což byla trošku škoda. Ale zpracování , prohlídka Říma v celém filmu pěkná , režie se snaží a docela to aji klape. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)