Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

ti88na

Teda ja si nemôžem pomôcť, ale tento filme mám veľmi rada a dokonca som ochotná si ho pozrieť aj opakovane. Celkom presne si uvedomujem ako Hans Zimmer svojou úžasnou prácou umocnil celkový dojem, ale veď od toho si ho platia. Film je napínavý od začiatku až do konca, ani na chvíľu nestráca tempo a aj tá prehliadka rímskych a vatikánskych pamiatok mi maximálne vyhovuje. Dokonca sa musím priznať, čo bude zrejme pre mnohých nepochopiteľné, že sa mi film páčil viac ako knižná predloha. Vyhovovalo mi jeho zasadenie do súčasnosti a zjednodušenie celej zápletky ako aj pozmenený záver, ktorý bol skutočne famózny a prekvapivý (keďže knihu som si prečítala až po filme). Ani jedna postava tam nebola navyše, Tom Hanks rozhodne nepatrí do starého železa a k hlavnému ťahúňovi Ewanovi McGregorovi sa nemusím a ni vyjadrovať, pretože každý kto videl alebo uvidí pochopí, že hlavnou hviezdou je tam on. ()

farfalla

Mysteriózní film natočený podle stejnojmenného románu Dana Browna. Následuje za filmem ´The Da Vinci Code´ z roku 2006. Podruhé Tom Hanks hraje Roberta Langdona, který luští záhady, kterými je obestřená katolícka církev. Příběh začíná ve velkém hadronovém urychlovači ve švýcarsku a rychle se přesune do Vatikánu. Langdon a doktorka Vittoria Vetra hledají unesené kandidáty na papeže a bombu s antihmotou. Děj je opět rychlý, hodně podezřelých, nakonec není radno někomu věřit. ()

Shimitz

Když pominu to, že se film občas tváří jako natažená epizoda seriálu Lovci pokladů, musím uznat, že Andělé a Démoni velmi pěkně odsýpali, opírali se o několik výrazných hereckých výkonů a hudba měla správný blockbousterový říz. Ron Howard za ty léta získal poměrně dobře čitelný rukopis a hlavně si napravil reputaci po zpackané Šifře. 84% ()

quelhar

Z kina jsem odchazel maximalne spokojeny, dostal jsem presne to, na co jsem se pul roku tesil. Dostal jsem pro me zajimavou zapletku, dostal jsem krasne zabery Rima a jeho pamatek. Dostal jsem dobre vykony hlavnich hercu, velmi dobre finale. Dostal jsem velkou porci vyborne mystifikace, kterou jsem se rad nechal unaset. A dostal jsem k tomu vynikajici hudbu Hanse Zimmera. Celkove vzato nemam jediny duvod byt nespokojeny nebo zklamany. ()

jasiska

Mne sa to páčilo. Samozrejme, parádičky z knižky tam nemohli a ani neboli všetky a áno, je to komercia jak svina, ale pozeralo sa to veľmi dobre. Nenudila som sa, napriek tomu, že dej som celý poznala, bolo tu zopár smart ass jokov a úplne parádny soundtrack. A neškodil ani geniálny Ewan McGregor. ()

Wishkah

Knihu sem nečetl, tak nemůžu potvrdit jak moc se film snaží ji převyprávět, ale v nejbližší době to určitě změním a předlohu si přečtu. V ději sem se skvěle orientoval. Je to svižně a akčně natočeno a děj pomalu graduje k velkému finále a odhalení. A herecký ansámbl se snaží o dost víc než v šifře. Gratulace míří zejména ke kadeřníkovi pana Hankse. Nicméně ta svižnost mi byla chvilkama na obtíž. Kamera totiž lítala jak ožralá vosa tak, až mě z toho v kině chvilkama bolely oči. I trikaři se nejspíž snažili dokázat čeho jsou schopní a někdy ty digitální kousky až bijí do očí a s pár šikovnými kaskádéry by to vypadalo věrohodněji. Ale co mě dostalo nejvíc z celého filmu je hudba. Hans Zimmer je génius a mnoho scén mělo tu správnou atmosféru jen díky vynikajícím skladbám mistra Zimmera. Přidávám hvězdu za vynikajícího Ewana McGregora ()

dormouse

Opravdu mám sto chutí dát jen dvě hvězdy, ale to už je v mých očích úplný odpad. Pod tři se schová slušný biják i hloupá slátanina. A tou jsou v mých očích Andělé a démoni. Pravda, už kniha mi připadala nesírně hloupá a četla jsem ji z čirého masochismu, proč jsem šla na film, to vážně netuším. Změt nesourodých rádobyzajímavých nápadů, které do sebe nezapadají jako díly rozdílných stavebnic. Rytmus filmu je jednotvárný, na odpočívadlech upocené honičky si divák-já říká, kolik toho, proboha ještě zbývá uběhnout do cíle. A to se režisér neobtěžoval zodpovědět otázky typu: jak to bylo přesně se smrtí papeže? Ale oceňuji, že dokázal natočit film i přes zákaz točení ve Vatikánu relativne věrohodně. ()

Piškotka

Šifra mi byla bezpochyby sympatičtější. Toto byl paskvil, kde dějové linie tvořily zpackanou muchláž a vše bylo zbytečně dlouhé. Oba hrdinové působili jako nadlidi, co všechno znají, všude byli a během pár sekund jsou jim jasné všechny souvislosti. Samozřejmě, že bylo evidentní, že posledního církevního hodnostáře zachrání, jinak by to určitě skončilo špatně. S tou antihmotou jsem to jaksi nepochopila. Hanksovi ta role vůbec nesvědčila, pořád stejná maska. ()

Figy

Nad téměř nulové očekávání slušná filmařina, která mě bavila více než předcházející Šifra... a i ten Hanks už není tak topornej a celkem slušně hláškuje :o) ()

Ještěřák

PROROCTVÍ 1: Tento popcorňák se pyšní ze všech pitomých a nudných příběhů tím úplně nejpitomějším a nejnudnějším. Vážně je natočen podle knihy? Spálit. ___ PROROCTVÍ 2: je miloučké, že úroveň filmu jde strmě nahoru. Lze nicméně úspěšně vyrukovat s tím, že daný rádoby skandální blábol, srágor a maglajz nelze úspěšně udržet po 138 minut. Mimochodem, opět nelidská stopáž. Copak popcorňáci nepotřebujou jít vyčůrat vychlemtané litry Coly z papírového kelímku? Jsem divný, když mi vadí, že film otevírá příliš mnoho dveří a odpovědi, které se do diváka snaží vsoukat, jsou neuspokjivé nebo rovnou směšné? ___ PROROCTVÍ 3: Absolutně nevýrazní herci - i Hanks. Pojímám podezření, že nejlíp to zahrálo ono vylouplé oko na podlaze. ___ PROROCTVÍ 4: Překvapivě tomu filmu nechybí spád, nepočítaje začátek a konec, který jsem stejně vypnul, protože začínal zpátky debilnět. Howard není žádné režisérské tele, ale 138 minut délky je prasárna. Vzhledem k velebanálnímu tématu prosím zredukovat asi tak na 38. :-) ___ PROROCTVÍ 5: Je s podivem, že tak šikovný režisér, jako podle mě Ron Howard bezesporu je, pravidelně každý druhý film posere nebo kývne na sebevymazanější předlohu. Možná občas potřebuje zaplatit šesti adoptovaným keňským dětem nové botky a sobě nové potahy do svého Porsche Carrera, nevím. Pokud ale bude každý jeho druhý film podobná mastnota jako FROST/NIXON, prosím, ať si klidně točí i banality pro popcorňáky. Alespoň příště ušetřím na trafficu. :-) ___ (40% a dvě hvězdičky - a to ještě možná rozhazuju hvězdičkama) ()

Foxhound#1

Záhady a konspirační teorie jsou moje oblíbený téma a když se to dá dohromady s trochou akce tak to nemá chybu. AD se mi líbili mnohem víc než Šifra, především díky tempu filmu, které je svižné a díky tomu jsem se při sledování nenudil. Hanks (nezdá se vám, že je oproti Šifře hubenější? :D) i McGregor podávají dobré výkony. Závěr filmu je lehce předvídatelný, ale některé může překvapit. ()

vodafone

Tenhle film mi přines celkem sklamání, možná čtyří hvězdy jen proto, že v hlavní roly je Tom Hanks můj oblíbenec. ()

Cassandra

Znovu se někdo snaží zfilmovat knihu, jejíž těžiště tvoří myšlenkové procesy v něčí hlavě... No ale oproti Šifře film obsahuje alespoň McGregora, pár dobře natočených scén (knihovna, fontána, výbuch) a tvůrci moudře vynechali závěrečný zvrat knihy, který z ní dělá telenovelu. ()

Radim

Určitě lepší než Šifra. Škoda jen, že zápletka a konspirace, která byla v knížce uvěřitelná a fascinující, na plátně až tak moc nefunguje. ()

D.Snake

Předvídatelné. Na svůj žánr příliš jednoduchá zápletka, která se jen snaží tvářit složitě díky všem těm symbolům antihmotě atp. Moc jsem se u toho nepobavil. 4/10 ()

CjKukis

Šifru pana Leonarda jsem sice neviděl, tudíž nesrovnávám, ale tohle nebylo vůbec špatný, jen těch hluchých míst je škoda¨, nicméně to bude nejspíš tou dlouhou stopáží. ()

ThomasCrown

Solídne spracovanie knižnej predlohy a rovnako ako pri Da Vinciho kóde aj tu zvyšujem hodnotenie. Tempo je dostatočne svižné na potiahnutie dĺžky filmu a samotné riešenie jednotlivých symbolov je spracované pomerne zaujímavým spôsobom, takže si ma Robert Langdon a Ron Howard opäť získali. Veľmi sa mi páči prevedenie kulís natáčania, ktoré zaujmú už v knižnej predlohe a podčiarknuť treba aj výkon Stellana Skarsgarda a predzáver filmu, z ktorého cítiť hĺbku. ()

Bathoryčka

Český dabing nebyl příliš povedený, apoň co se týče nadabování Toma Hankse, ale napínavý děj, tajemná atmosféra a dokonalý záporák Ewan McGregor to vyrovnají. Film se mi celkově líbil mnohem víc než první díl Šifra mistra Leonarda... ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)