Psanec

Londýn současnosti. Plný násilí, krutosti a zločinu. Do takového prostředí se vrací veterán z Iráku Danny Bryant (Sean Bean), kterým společnost opovrhuje. Když nevinné neochrání policie, pokusí se vzít věci do vlastních rukou... (Sonnik)

wipeout

Už v úvode vás ovalí pulzujúca temná atmosféra vytváraná súzvukom roztrasenej(aj keď možno občas kontraproduktívne) kamery, tmavšieho filtra a na diváka ako magnet pôsobiacej hudby, ktorá vás úspešne sprevádza na každom kroku pachom krvi a strachu napáchnutého Londýna riadiaceho sa základnými inštinktami prežitia. Excelujúci Sean Bean, ktorý ako vojak veterán vracajúci sa do domova prekvapujúco pripomínajúceho miesto svojho bývalého pôsobiska, sa stáva samozvaný "Zoro-agitátor" so zmyslom pre urýchlený výkon práva spolu s ďalšími spriaznenými dušami tejto "Londýnskej domobrany". To čo šliape na pedál surovosti, sú naturalisticky prevedené bitky-rýchle no o to smrteľnejšie. Jediné čo tejto fascinujúcej, možno až komixovej predstave odcudzenia veľkomesta meniaceho sa na jednu veľkú arénu, v ktorej zabiješ alebo budeš zabitý, je prepracovanejší scenár, ktorému dochádza dych v momentoch najväčšieho vypätia. 3,5* ()

MM_Ramone

Novodobá anglická kinematografia ma nijak zvlášť neoslovuje. Musím však priznať, že občas sa vyskytne nejaký titul, ktorý ma dokáže zaujať a vo výnimočnom prípade i nadchnúť. V roku 2004 sa to podarilo snímku "Football Factory" z prostredia futbalových hooligans. To bola fakt sila. Zaradil som si ho dokonca medzi moje obľúbené filmy. Režíroval ho Nick Love a hlavnú úlohu v ňom stvárnil charizmatický Danny Dyer. O rok neskôr si títo dvaja páni zopakovali spoluprácu pri produkcii snímku "Biznis" (The Bussiness). Bola to svižná gangsterka, ktorej som pridelil štyri hviezdičky. V roku 2007 sa znova spolčili na natáčaní akčného krimi filmu "Vyhnanec" (Outlaw). Tešil som sa na ďalšiu parádnu anglickú jazdu zohratého dua. Avšak v tomto snímku Nick Love zveril hlavnú úlohu Seanovi Beanovi. Možno, že aj preto to už nemá takú tú znepokojivo pohodovú charizmu, ako tomu bolo v predchádzajúcich snímkoch, kde hral prím Danny Dyer. *** ()

AppleCore

Je tady vidět obrovská snaha natočit skvělej film, ale nepovedlose to tak, jak nejspíš chtěli. Sean Bean se drží svýho hereckýho standardu, ani dobrej a ani špatnej. Kamera místy zbytečně moc roztřesená, což ubírá na dojmu z filmu. Hudba skvěle vykresluje celkovou atmosféru, ikdyž pří první bitce je hrozná. Zkrátka jedna věc shazuje a zároveň přebíjí druhou, ale jinak je to celkem dobrá průměrná podívaná. ()

Ridick

filmy nicka lova mam rad. je v nom spina, nasilie a tvrde dialogy. tieto zlozky su realne zakomponovane a nastastie nevyznievaju fadne. nick love toci tvrde britske akcnaky, kt. maju gule a vybornych hercov, avsak nieco sa stalo...napriek dobremu hereckemu obsadeniu, snimok akosi nefunguje vdaka reziserovi. dej je rozharany, raz je dane rychle tempo a hned nato je spomalene nepochopitelnymi a nevhodnymi scenami. no napriek tomu je tento snimok pozeratelny, aj ked je to zatial najslabsi clanok filmografie nicka lova...65% ()

Teabag

Ta neutěšená násilná atmosféra je tu vykreslená opravdu dobře. K tomu vcelku dobré herecké výkony (Bean, Dyer, James) a dobrá akční kriminálka (osobně bych spíš řekl thriller) je na světě. Outlaw je film o gangsterech, kteří to vlastně myslí dobře. Nedělá hrdiny z "opravdických zločinců". A v tom je pro mě jeho kouzlo. 7/10. ()

• Nick Love napísal scenár na základe krátkych príbehov uverejnených v rôznych britských periodikách. Príbeh je síce vymyslený, ale mnoho z vykreslených udalostí je založených na skutočnosti. (m.a.t.o.)