Psanec

Londýn současnosti. Plný násilí, krutosti a zločinu. Do takového prostředí se vrací veterán z Iráku Danny Bryant (Sean Bean), kterým společnost opovrhuje. Když nevinné neochrání policie, pokusí se vzít věci do vlastních rukou... (Sonnik)

Teabag

Ta neutěšená násilná atmosféra je tu vykreslená opravdu dobře. K tomu vcelku dobré herecké výkony (Bean, Dyer, James) a dobrá akční kriminálka (osobně bych spíš řekl thriller) je na světě. Outlaw je film o gangsterech, kteří to vlastně myslí dobře. Nedělá hrdiny z "opravdických zločinců". A v tom je pro mě jeho kouzlo. 7/10. ()

Sabrewulf

Strašně zmatený film, který neví, jestli bude Přání smrti, Oko za oko, nebo Punisher. Nakonec je z toho maglajz, ve kterém jsou zmatené i postavy a jejich jednání (zabití jednoho ze svých je velké WTF). K tomu všemu příšerná kamera, to úmyslné třepání i během obyčejného dialogu, už by se mělo postavit mimo zákon, nebo za to rovnou střílet. ()

Le_Chuck

Klasický oko-za-oko revenge movie, v ktorom si skupinka "ublížených" odbojárov hlavu veru moc nenamáhala (motivácia vs. dôsledky) a režisér si myslel, že keď sa digitálom freneticky máva, zbesilo zoomuje a polovica záberov sú detajly či polocelky, tak že to nebude vyzeať lacno. Prekvapuje ma, že Nick Love po nadpriemerných filmoch (Football Factory, Biznis) servíruje niečo tak prosté, nezáživné a hlúpe. A opäť platí: VŠETKO zaujímavé je v traileri. Bohužial. 50% ()

MM_Ramone

Novodobá anglická kinematografia ma nijak zvlášť neoslovuje. Musím však priznať, že občas sa vyskytne nejaký titul, ktorý ma dokáže zaujať a vo výnimočnom prípade i nadchnúť. V roku 2004 sa to podarilo snímku "Football Factory" z prostredia futbalových hooligans. To bola fakt sila. Zaradil som si ho dokonca medzi moje obľúbené filmy. Režíroval ho Nick Love a hlavnú úlohu v ňom stvárnil charizmatický Danny Dyer. O rok neskôr si títo dvaja páni zopakovali spoluprácu pri produkcii snímku "Biznis" (The Bussiness). Bola to svižná gangsterka, ktorej som pridelil štyri hviezdičky. V roku 2007 sa znova spolčili na natáčaní akčného krimi filmu "Vyhnanec" (Outlaw). Tešil som sa na ďalšiu parádnu anglickú jazdu zohratého dua. Avšak v tomto snímku Nick Love zveril hlavnú úlohu Seanovi Beanovi. Možno, že aj preto to už nemá takú tú znepokojivo pohodovú charizmu, ako tomu bolo v predchádzajúcich snímkoch, kde hral prím Danny Dyer. *** ()

Cushing

Scénář samý exces, samý kotrmelec, ale výsledek nakonec nebyl z nejhorších. Velice mužský film, nedivím se dámám, že tohle zavrhujou. Fight Club nemusím, ale trochu to v tom je, stejně jako Mnichov, který je zde dokonce na filmovém plakátě v jednom záběru "citován". Kupodivu je tu i Donaha... Ha ha ha. Parta ňoumů, co chce věci řešit po svém... Sympatický, přestože nedotažený, jinde zase směšně přešvihnutý pokus o zatravážný thriller. Škoda, že si rejža předem neujasnil žánr. Ale tohle nakonec není žánrový film. Takový testosteronový crossover... ()

• Nick Love napísal scenár na základe krátkych príbehov uverejnených v rôznych britských periodikách. Príbeh je síce vymyslený, ale mnoho z vykreslených udalostí je založených na skutočnosti. (m.a.t.o.)