Ondie

Skvělé. Pokud nejste "Žánrový pokrytec", tak Vám ten film bez výčitek podlomí židli. Elen page bude víc než dobrá herečka a navíc je zvláštně krásná. Také se mi tam velmi líbil Evan Peters(Kick Ass). Nechápu proč není uveden v "castu" na csfd. No nic ČUs ()

montel

Indiana, 1965. Kočovná rodina Likensových, nechá své dvě dcery na pár měsíců u paní Baniszewskiové (Catherine Keener), která se nabídla, že obě dcerky na pár měsíců pohlídá, než se rodiče vrátí ze své cesty. Z pečovatelky, která střádá každý dolar, aby uživila nejen sebe a dvě dívky které má hlídat, ale i svých šest dětí, se vyklube necitlivá žena, která začne fyzicky týrat starší dceru Likenských, Sylvii (Ellen Page)...Silný příběh podle skutečných událostí chvilku nudí a chvilku zase šokuje. Vše co si musela patnáctiletá Silvie prožít je až dechberoucí. Film určitě stojí za ten čas. 60% ()

Olafa

Jen se na ten film dívat byl děsivý zážitek. Většina lidí vyčítá režisérovi vyhýbání se přímým záběrům na násilí prováděné na Sylvii. Mě to nevadí, ba jsem za to ráda (i tak jsem odvracela tvář). Tento film není přímo o mučebních praktikách, nýbrž o tom, čeho jsou lidi vůbec schopni, k čemu se dokáží snížit jen proto, že jim někdo říká "mama said it's okay" nebo "she needs to be punished". Tento film vám ukáže lidskou krutost a zbabělost, ať už mluvíme o bestiálních dětech, puberťácích nebo rodičích. | http://en.wikipedia.org/wiki/Gertrude_Baniszewski tady se dočtete, že incident s láhví od coca-coly se udál před kluky v sousedství, že dvanáctiletý John jr. spolu s matkou donutil Sylvii jíst vlastní výkaly, Gertruda umývala Sylvii rány slanou vodou a dále třeba jak vlastně Sylvia umřela... ()

pavont

Samotny pribeh si o zfilmovanie priamo hovoril a nakoniec to vyslo. Bohuzial som sklamany. Uvod nudne pomaly. Herecke vykony slabsie, nic extra som si nevsimol. So Spacmi sa to teda porovnat neda. Takisto sceny nasilia su prekryte strihom a pohladom na dom, kde pocut krik. Cele je to vedene v nejakej homogennej rovine, kde emocie posobia dost prvoplanovo. Udalosti urcite sokujuce, ale ako film na polceste. ()

zurivymlok

K zblití. Být jejím otcem, tak tu ženskou asi umlátím a pak si rozrazím hlavu o zeď. Odseděla si z doživotního trestu dvacet let. Já bych jí nejraději nechal shnít v kopkách Bastily (myslím ty ve tvaru obrácené homole, které skýtaly opravdové „pohodlí“. Kdybych nevěděl, že je to podle skutečné události, tak ani nevěřím, že je to možné. Jak to, že se tolik lidí podílelo na utýrání bezbranného dítěte a nenašel se mezi nimi jediný, kdo by se postavil na odpor? Pominu-li děti, které se snadno dají strhnout či zastrašit, bylo v tom i dost lidí, které se již za děti považovat nedali. To jsme opravdu tak odporní tvorové? Ale nyní už k filmu. /// Pravděpodobně každý snímek, kde bude hrát neuvěřitelně charizmatická Ellen Page, budu muset začít vychvalováním jejího úžasného hereckého výkonu. Ačkoliv zde všichni hráli dobře (obzvlášť Catherine Keener), ale Ellen tomu dává prostě ještě něco navíc. /// Film jako celek je slušně odvedená práce, ale k dokonalosti mu něco schází. Nedokážu říci přesně co (možná to je tou rutinérskou režií bez špetky čehokoliv zajímavého). Ale jistě vím, že ačkoliv příběh tohoto utýraného dítěte si budu pamatovat možná až do smrti, film jako umělecké dílo se mi vykouří z hlavy velmi rychle. Ale možná o to tu šlo. 65 % /// P.S. Tento film mi vážně hnul žlučí. ()

Trescha

Silný filmový zážitek.Ellen Page opět předvedla vynikající výkon.Ovšem skvostně se blískla hlavně Keenerová,již jsem hodinu a půl doslova nenáviděl. ()

Shaman::..

Americký zločin - je hnusný počin! Až takový na pokraji zvracení, který napsal sám život. Objektivně je to asi tak na 4*, protože filmařsky nikterak objevné, ale za ty emoce… Ty emoce, které z těch odporných záběrů vyzařují, nemohu jinak. Je mi na zvracení z takových psychopatů… A Ellen Page… Jak jinak, než jako obvykle kvalitní výkon. ()

petrastrela

Otřesné o to víc, že je to podle skutečné události. Keener to zahrála skvěle, její postava je velmi výrazná, v ostatních snímcích budu pořád vidět tu zvrácenou Gertrudu, s kladnou rolí budu mít asi problém. ()

LB-goulem

Myslenka filmu urcite zajimava. Nicmene mi cely ten scenar prisel strasne absurdni a uz vubec nemohu pochopit jak se toto mohlo stat ve skutecnosti. Odsuzuju to, co se te divce stalo(a stava se i dalsim detem), ale film jako takovy se mi proste nelibil. ()

zero_zelo

o tom, že bych si tenhle film vychutnávala se nedá absolutně spekulovat. NE!!! psycho, kdy nevidíš zlo, ale cejtíš ho v každý minutě. modlitba za mladou slečnu, ať už konečně skončí to zlo, nenávist rostoucí vůči matce, která evidentně ztratila někde po cestě životem soudnost, dětem, okolí .. no fuj, nechci ani nic psát. myslím, že se naprosto ztotožňuju s komentářem Enšpígla!! s každým slovem, včetně posledních slov: už nikdy v životě to nechci vidět ()

Peenugirl

No keď v tomto filme nenájde niekto drámu, tak chyba nie je v prijímači, ale v prijímačovi tohoto filmu.... Ťažko zasiahne city. Neskutočne zmiešané pocity k hrdinom a k situáciám. Gertúda- hnus, odpor, lútosť, nevraživosť, hnev... Sylvia- polutovanie, súcit, chcieť pomôcť, sklúčenosť... príbeh- bezmocnosť, nechápačky, zimomriavky, guča v krku, ochromenosť,.... Nenápadne narastá zlo a cítite to v každej bunke tela a mozog začína biť na poplach. Kumuluje sa vo vás pocit nespravedlnosti a pozeráte sa na zlyhávanie ľudských hodnôt v ranom veku. Bezohladnosť zasranou starej školy. Úprimnosť detských dušičiek nahrádza masový ošiaľ bezprízorného sadizmu. Hnusne úžasný kúsok.90% ()

JK.89

Tak u tohohle filmu jsem měl hodně nepříjemný pocit už od začátku. Ačkoliv je to celé skromě natočené, tak o to je celkový dojem z filmu silnější. A jelikož je to podle skutečné události a vy jste zvědaví, jak doopravdy postavy vypadaly a najdete si to poté na netu, tak na tento film nikdy nezapomenete. ()

naiva

Podobně jako u filmů Kluci nepláčou nebo Zrůda byla podle vyšetřování skutečnost ještě o poznání horší než filmový příběh. (POZOR, následuje patlání ve vnitřnostech a částečné PROZRAZENÍ DĚJE!) Tvůrci si tak museli vybírat ze soudních výpovědí jednotlivé epizody a na pár místech se film i poněkud odchýlil od zjištění soudu. Americký zločin nevyniká po filmařské stránce (nicméně je velmi dobře odvedenou prací), je ale velice působivý pro své téma. Z experimentů sociálních psychologů a z dalších příběhů podobných tomuto z Indiany je známo, jak nepochopitelně mohou jinak normální lidé naprosto lidsky selhat pod vlivem silné autority a "davu". Pokud Vám příběh způsobil pohnutí tak jako mně, vězte, že k tomu viděnému patří ještě třeba selhání sociální pracovnice, jež měla odhalení tragedie nadosah, plán na pohození zubožené Sylvie na smeťák, kde měla zemřít, nebo diktovaný dopis, který měl budit zdání útěku sester Likensových a všechny ty zločiny zakrýt. Americký zločin je dobré ocenit pro jeho společenský význam. Neprovokuje žádnou hysterii, fízlování sousedů, ale naléhavě upozorňuje na závažný problém, který se může projevit v blízkosti kohokoli z nás. ()

juicylucy

Film jsem viděla až teď, ale o tomto hrůzostrašném mučení jsem četla před pár lety. Na začátku filmu jsem si stále říkala, že mi je děj nějaký povědomý. Bohužel však film nepředčil článek o tomto případu, který byl napsán líp,než scénař pro film. Fotky ze sklepení si vybavuji do teď. 70% ()

indian viki

Hodně silná káva, na kterou se asi už nikdy nepodívam, poněvadž mi tento film zkakil svou "odporností" náladu. Sutečně nechápu jak mohl tohle někdy někdo někomu dělat. Chvílemi mi bylo i špatně jako třeba při "označkování" břicha nebo při opalování cigaretou. Na konci filmu sem se málem rozbrečel a pozvracel a to z Gerty, Johna a Pauly. 99% Zajímavé komentáře: Hakha, Shadwell ()

Sakashi

Nechutné, odporné a nemorální. Film ve mě po celou dobu vzbuzoval pocit úzkosti a strachu, který jsem prožívala spolu se Sylvií po celou dobu, než naběhly závěrečné titulky. V určitých momentech se mi chtělo brečet..vlastně, téměř po celý film. Emočně neuvěřitelně silné drama. Tak trochu mi přišlo, že děti Gertrudy trpěli Stockholmským syndromem (šlo sice o vlastní děti ale u některých už neexistovala žádná hranice dobra a nedokázali rozlišit co je správné a co není)..A co udělá dítě ze sousedství?..To, co dělá stádo, sveze se s ním. Nehledě na to, že to není správné (kopnout, bít, pálit, šikanovat) ...Zkažená prohnilá mysl Američanů! Nejhorší ze všeho je fakt, že i přes tuto skutečnou událost, která se v 70. letech odehrála, se ve světě dějí mnohem mnohem horší nechutnosti..Být rodičem Sylvie, do nejdelší smrti bych si nemohla odpustit, neustále bych měla před očima tu hrůzu, která se stala zanedbáním jejich péče. Ellen opět nezklamala, rolí Sylvie se pro mě dostala zase o stupínek výš k hereckým nebesům a co se týče Cat Keener, tak na ní se v jakémkoliv jiném snímku nebudu moct delší dobu podívat..neustále bych měla před očima její charakter Gertrudy.. Film pro opravdu hodně otrlé povahy se silným žaludkem. ()

Tucinka

filmy podle skutečné události mne děsí mnohem víc než ostatní filmy..říkám si fakt se to mohlo stát?? opravdu může někdo být taková lidská hyena?? Ellen Page mne ve svém výkonu opět utvrdila v tom, že je to skvělá herečka ()

90125

Pribeh, podla skutocnej udalosti, je isto zaujmavy a nedivim sa tvorcom, ze po nom siahli. Skoda, ze sa im nepodarilo napisat scenar hodny tejto dramy. Toto spracovanie totiz vobec nebolo desive, co ta skutocna udalost nepochybne bola. Tiez vykreslenie jednotlivych postav bolo dost plytke. Tento film je skratka nepresvedcivy, aspon pre mna je. Celkom by som fandil remaku. 40 % ()

ivanlaris

Som zhnusený z tej reality... Je to hrôza. Banisevskej a jej podobným je trest vo väzení málo. Mali by ich zaživa kuchať, špiny hnusné! ()