jenik71

Těžko posuzovat jak to bylo doopravdy ve skutečnosti. To vědí snad jen sami aktéři tohoto nechutného případu. Děti sice vypovídali v neprospěch matky, která naopak vše zapírala, ale co když skutečnost byla ještě mnohem horší ? Je nepochopitelné, kolik osob o týrání děvčete muselo vědět a přesto všichni nejen mlčeli, ale ještě sami přiložili ruku k dílu. Každopádně pošahaná matka měla jednoznačně dostat provaz. Filmu dávám sice 3 hvězdičky, ale Ellen Page si můj obdiv zasloužila. ()

Lenulinka

Strhující příběh podle skutečné události, který se vám hned od začátku dostane pod kůži a máte chuť těm nepravostem udělat přítrž a vyškrábat té ženské oči. Smutné, co lidi dovedou. Nebo je ještě horší nečinně stát a přihlížet? ()

Elwin1

První pětihvězdičkový film, který už v životě nechci vidět! Skvělá Ellen Page a Catherine Keener. Příběh pochválit nejde. Napsal ho reálný život a o to je to horší. V půlce snímku jsem odpočítával minuty a přál si, aby to utrpení Sylvie skončilo. ()

VAC0

Americký zločin bych s trochou nadsázky přirovnal k Honu. Silná a zdrcující atmosféra provázela oba tyto snímky, nicméně u AZ byla o něco intenzivnější a více dechberoucí. Skvělé herecké výkony od obou hlavních postav, jak od Ellen, tak i od Catherine. Doporučuji zhlédnout. Rozhodně nespadá do kategorie tzv. "filmové klasiky", tudíž se nemusíte bát, že byste si ho chtěli pouštět v budoucnu vícekrát. Zde bude pravděpodobně platit -> méně je někdy více. ()

Aqualung

Tento šílený příběh z jednoho městečka, který odstartovalo naprosto nepochopitelné umístění dospívajících dětí k cizí ženě, která je evidentně psychopatka pod medikamenty, které si brala sama a alkoholička.Stalo se a odstartoval se tak řetěz děsivých událostí, které jsou obrazem duševního stavu nešťastné ženštiny. Zajímavým momentem v jednání osamělé ženy je, že dala průchod těmhle zrůdnostem na cizím dítěti, které vzala do dočasného opatrování. Charakteristiky jejího jednání nutně nastolují otázku viny.Kde je? Postupně se dozvídáme, že celý systém trestů přejaly i její vlastní děti......Příšerné.A nakonec to nabývá obecnou formu zrůdné zábavy cizích dětí.To už je mimo chápání......,jak tohle mohlo projít???? Posléze se odpoutává od reality.......Ve finále se ponořila do lží ve snaze uniknout.Ale kam...........? A před smrtí se ke všemu doznala. Bizarnost sama.Jak vidno, lidé jsou schopni skutečně jakékoliv zrůdnosti.Hodnotím vysoko. ()

KeithMaxwell

Podle zdejšího hodnocení jsem asi jeden z mála ale s ohledem na zvolené téma mi to přišlo slabě zpracované a nezaujalo mě to, necítil jsem zhnusení a nijak víc to semnou nehnulo, což je u filmu podle skutečné události asi špatně. Na tohle téma šlo natočit něco mnohem silnějšího. ()

Soweek

Film není potřeba komentovat, to je potřeba vidět. Tento snímek ve mně vyvolal neuvěřitelné pocity agrese a chuť něco rozbít, což nevím jestli je dobře nebo ne, ale za takovýto emocionální výkyv si určitě zaslouží 5 hvězd (což opět nevím jestli je dobře nebo ne) ()

Houda666

Rozhodne najbrutálnejší a najsmutnejší film aký som vo svojom živote videl. Teraz predo mnou bežia titulky a ja mám ešte stále stiahnutý žalúdok a je mi z toho všetkého smutno. Takéto filmy nemám rád i keď sú dôležitou výpoveďou o ľudskej krutosti a psychopatii. V hlave mi rezonuje už len jedna otázka: "prečo?" Moje hodnotenie 85% ... 5* neudelím len preto, že o týchto životných výpovediach radšej ani nechcem vedieť, aby som nebol nútený rozmýšľať nad nespravodlivosťou takýchto ľudských osudov ()

mohamedsfinger

Pro mě jeden z emocionálně nejvypjatějších filmů, které jsem viděl. Tohle je snímek, který nepotřebuje vychytávky s kamerou (které mám opravdu rád) a všemožné technické finesy, tady jde jen a hlavně o příběh. Ten je díky Elen Page (kdo ještě pochyboval o jejím talentu, zde prozře) a Catherine Keener podán s takouvou přirozeností, že to až udivuje. A vůbec si nemyslím, že zde chybí do detailu zobrazené násilí, protože někdy je lepší, když si může divák jen domýšlet. A v tomto filmu je právě to domýšlení (společně s vědomím autenticity) tím nejmučivějším nástrojem. ()

Michelle75

Je vůbec něco podobného možné? Byla jsem doslova paralyzovaná a měla strach se pohnout. Na příběh, který se kdysi odehrál nikdy nezapomenu, nechci zavírat oči před podobnými věcmi. Když beru v potaz kolik lidí bylo svědkem toho všeho, co se v tom domě odehrávalo a nikdo neudělal nic pro to, aby zabránil tomu, co se nakonec stalo- mi rozum nebere. Měli snad strach? Věřím, že její sestra ano, ale i tak se dá těžko uvěřit tomu, jak se člověk lehce nechá ovlivnit a vtáhnou do nečeho co je tak zrůdné a škojující.Vynikající film s ještě lepšími herci, Ellen Page je velký talent a Catherine Keerner hraje naprosto bravůrně, doopravdy ji nenávidíte. A vy rodičové, nikdy nenchávejte děti lidem, které téměř neznáte. ()

NALBERTik

Film silný jednak tím, že je podle pravdivé události a jednak stylem natočení. Jinak příběh otřesný...člověk ani nechtěl věřit, že to může být pravda :( ()

made1

Film je o to děsivější, že vypovídá o událostech, které se staly. Jediná naděje, kterou vám ke konci dopřeje, vyprchá tak záhy, že sotva dovedete postihnout konec utrpení Sylvie. Rozhodně jeden z nejbolestnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. ()

Maynard.

Mrazivý film, až do morku kostí o souboji dvou žen, ve kterém pouze jedna může vyhrát...Mám rád filmy, které jsou označený jako "base on true story". Též mám rád filmy, ve kterých se dá atmosféra krájet. A mám rád taky filmy, ve kterých mě herec (v tomto případě herečka) dostává téměř do stavu nenávisti. Ano, Catherine Keener zde skutečně exceluje a mě nesnesitelně deptá. Ellen Page už mám v hledáčku dlouho a i v tomto kousku mě utvrdila v tom, že umí zahrát prakticky cokoli a vždy přesvědčivě. No, řekněte, vypadá že jí zde je 20 let? Z celého případu mám nepříjemný pocit, takový ve mně nedokáže vyvolat příliš mnoho filmů. A co se týče všech sourozenců, tak sem rád, že i oni byli za své hrůzné činy potrestáni. Při závěrečném výslechu a rozsudku macechy sem si přál, ať dostane křeslo. Brr, tenhle film dokáže hodně pocuchat nervy a pořádně rozbušit srdce... ()

Ferinka

Skvělý výkon Elen Page a výtečná demostrace stádového chování.. Pochvalu zaslouží i udička, kterou trvůrci ke konci nahodili, aby ukázali, že to mohlo dopadnout i víceméně dobře, ale nedopadlo. ()

Sdoom

S tímto filmem mám jeden zásadní problém - má zobrazovat hrozné věci, ale volí pro to relativně mírnou formu, a já se ptám proč? Pokud bych si nedohledal informace o tomto strašném případu, tak film samotný by mi toho ukázal bohužel jen velmi málo. Navíc Catherine Keener nevypadá ani nehraje jako všehoschopná matka, takže to celé ani nevypadá moc věrohodně. Ale abych jen nekritizoval, film má slušnou stupňující se atmosféru a scéna s dětmi ve sklepě je hrůzná až dost. Pokud by film měl lepšího a nebojácnějšího režiséra a více věrohodnou Gertrude Baniszewskou, mohlo ho takovéto silné téma vytáhnout i na 5 hvězd. Leč bohužel tomu tak není. Škoda, promarněná příležitost. ()

LuciusWlk

S pohledu rodiče, se ve mně, při sledování tohoto filmu, vařila krev. Lidé, co toto dokážou udělat, nejsou v pořádku. Malé děti snadno ovlivnitelné a když jim řeknete, že to je správné, věří že to je správné. Možná ale ještě horší je ten nezájem okolí. Pokud si nebudeme všímat okolí a maličkostí, bude se to dít pořád. Hodně silný emocionální zážitek. Děti jsou bezbranné a ten, kdo jim dokáže takto ubližovat, si nezaslouží slitování!!! ()

alexaa

Veľmi silný príbeh, ukrývajúci v sebe veľký výkričník nad ľahostajnosťou voči druhým. Vierohodné spracovanie, kvalitné herecké výkony a otrasná prehliadka psychického týrania a mučenia, ktorá vo vás zanechá odpor a zároveň aj ľútosť. Ku koncu filmu vo vás zostane len prázdny pocit bezmocnosti.. ()

sedm.1

Všichni tady píšou,jak poutavým,dramatickým a šokujícím filmem Americký zločin je,bohužel jediným čím jsem šokován já,je neuvěřitelně vysoké hodnocení na zdejší databázi tohoto špatně natočeného dramatu.Já si prostě nemohu pomoci,ale ve mě Americký zločin vážně nevyvolával krom občasné nudy nic.Veškeré dramatické scény vyšuměly úplně do prázda,emoce zde nefungují vůbec,atmosféra minimální a napětí žádné.Po celou dobu si ten film pluje po poklidné vodě a když konečně dojde k nějakému dramatickému náznaku či zvratu,vše je rychle zameteno pod koberec,aby se zas vlny rychle uklidnily.Potenciál pro skvělý filmový zážizek tento závažný a opravdu otřesný případ skutečně měl,ale bez hraní si na nějakého superfilmového experta jsem přesvědčen,že zkrátka v tomto případě film jasně doplatil na režiséra,který tento snímek nezvládl a pokazil ho ve všech směrech.Nedokázal svůj film nijak ozvláštnit,nijak osvěžit,nepřitlačit ve správných momentech a scénách na pilu,dát mu nějaký charakteristický prvek,nedokázal svou rutinní a jalovou prací vyvolat žádné pocity a emoce,jen bohapustě odvyprávěl "jakýsi" případ,ale vložit do něj cokoliv víc strhujícího,odvážného,nebo alespoň minimum oslovujícího se mu nepodařilo.Za zmínku tak stojí alespoň Catherine Keener,naopak vychvalovaná Ellen Page mi svým výkonem fakt nic neřekla.Na mě prostě Americký zločin zapůsobil jako průměrný dramatický TV film z produkce Hallmarku,bez špetky čehokoliv,co by mě zaujalo,strhlo,oslovilo. ()