Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (400)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +je to děsná sranda -rád bych někdy viděl třetí díl v novém kabátku./// Tenhle film miluju. Když jsem byl malej, tak to byl jeden z prvních hororových filmů který jsem viděl. Tehdá ještě s tím jednohlasným dabingem. Určitě nejsem jedinej kdo tu dobu pamatuje. A považte už tehdá jsem se docela smál, ale samozřejmě víc jsem se bál. Dneska je to vyloženě zábavná jízda a i když film zestárnul, tak víc věcí se mu nedá upřít. Nádherné příšerky, příběh, zábava a především chytlavá hudba. Strašně chytlavá. Teď si ji neustále pouším z YouTube a určitě mě jen tak neomrzí. No a jak jsem zmínil: samotní Gremlini jsou výborní, různorodí a jsou to nehorázný potvory a to ve dvojce dělaj ještě větší bordel./// Celkem 80%/// ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Skutočne aj po dvadsiatich piatich rokoch takmer dokonalá zábavka, síce pre deti, ktoré by po tom nezaspali, ale taká pohodová prdel pre nás starších. Veľa nezmyselných scén a je pravda, že nebyť nostalgických spomienok na túto klasiku, šiel by som s hodnotením ešte nižšie. Ale teraz mi to na pobavenie stačí, tak prečo nie aj nabudúce. Takže nebojte sa pustiť to aj deťom. 70%. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Tohle je spíš takovej horor pro děti, nic hrůzostrašnýho se nekoná a i doba vysílaní tomu odpovídá. Nebýt to celkem originální nápad, tak dám asi nižší hodnocení, ale zabavit se tim dá celkem slušne a po vylíhnutí opravdových Gremlins je to i docela sranda, jenže celkový zpracování je už horší, nedokáže to udržet pozorost po celou dobu a chvílemi to i nudí. Horší 4* ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Gimzy je takový malý, rozkošný tvoreček s krásnýma očkama a osobitou mluvou. A když se Gimzy namočí, rázem všude pobíhá banda zlomyslných, neřádných, vysoce hyperaktivních a ukecaných Gremlinů, kteří dělají bordel všude, kam se hnou:) Kultovní dílo, které s sebou přivedlo na plátna další legendární postavičky. Parádní jsou scény, kdy se Gremlini hromadně dívají na Sněhurku, či kdy jim v baru Phoebe Cates nalévá:) "Poslouchejte mě." - "Ne, ty poslouchej mně, vezmi si toho svýho Gizma, běž domů, sedni si ke krbu a rozbaluj dárky." ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Samotní Gremlini, jako postavičky jsou hodně ulítlí, zábavní a humorní a jejich tvůrcům všechna čest (dokázali do jejich ztvárnění a pohybů vložit přesně to, co mi chybí na současných digitálních tricích - životnost). Ten klasický spielbergovský osmdesátkový nádech je taky fajn. Kdybych měl hodnotit jen Gremliny samotné, jdu až na 4*, jenže u filmu jako celku musím jít hodně níž, protože ten mě (vyjma scén s Gremliny) nijak zvlášť nezaujal. ()

Galerie (148)

Zajímavosti (70)

  • Paní Deagleová (Polly Holliday), nejbohatší dáma ve městě, pojmenovala své kočky podle různých názvů měn, a sice Kopeck a Ruble (jeden rubl se mění na sto kopějek), Drachma (bývalá řecká měna) a Dollar Bill (dolárek). (Stocki)
  • Když Billy volá domů mámě a ptá se, zda je vše v pořádku, jeden z nově vylíhlých mogwaiů přetrhá telefonní kabely a řekne slova: "Phone home, caca", což je parafráze známé pasáže z filmu E.T. – Mimozemšťan (1982) režiséra Stevena Spielberga. (Stocki)

Související novinky

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (více)

Vzniknou Rošťáci 2?

Vzniknou Rošťáci 2?

07.04.2014

Pokud vám film z titulku nic neříká, není to zas tak velké překvapení. Rošťáci Richarda Donnera (Superman, Smrtonosná zbraň) jsou obří klasikou spíš v zámoří, kde v osmdesátých letech nabrali podobný… (více)

Reklama

Reklama