Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

m4xp4yn3

Na Interstellaru se dá leccos kritizovat, ale pro mě je důležité to, že jsem byl po celou dobu magnetizován děním, prostředím, hudbou, slovy, obrazy. Je mi jedno že závěr mohl být vyřešený lépe, nebo že film místy tematicky malinko nejasně poskakoval a některé promluvy se nebezpečně blížily mělkému new-age bulšitu. Hodnotím dojem a ten je velmi kladný. ()

haWranka

Dobře, když pominu tu trochu zbytečně protaženou stopáž (ano, posledních cca 15 minut byl už jen takový dovětek) a některé zbytečně dlouhé scény (jooo, Matthew brečí moc pěkně, ale koukat na něj tak dlouho bych nemusela), byla jsem celou dobu odvařená. Hlavně první polovina filmu, ta spousta dech beroucích záběrů, snaha pochopit, kam se bude ubírat děj, to všechno mě přimělo chvílemi zírat s otevřenou pusou a připitomělým výrazem. Možná to není stoprocentní film. Ale já těch pět dám, protože minimálně hudba sama o sobě si tu jednu hvězdičku navíc zaslouží. ()

Matyas

Film jde vysthnout jedním slovem: VIZUALITA, je to prostě nejneartovější film posledních let | 3/10 1* ()

Dzvandzi

Takže, jelikož se jedná o velmi bláznivý film a také scénář, budu tedy bláznivě myslet a psát hovna, asi tak jako režisér. Byla to pro mě naprosto strhující tříhodinovka, ve které bloumali moje pocity nahoru, pak zase velmi klesali dolů a celkově jsem byl velmi rozporuplný či rozpolcený. Celkem jsem nechápal. Mám pocit, že po zhlédnutí tohohle snímku jsem snad také zestárnul o stodvacet let. No asi se musím podívat ven. Né, je to v pohodě, všechno je při starém a nespadnul jsem do černé díry. Zato hlavní představitel bohužel ano, nebo spíše bohudík? Vlastně bez něho by lidstvo nebylo... No a teď vážně, nevím co zde víc napsat. Na jednu stranu mi to přijde strašně praštěné. Ale více ve mně převažuje pocit reálnosti a obdivu, co dokázali ti dva magoři zase zplodit. No a když to vezmu jako celek tak je to opravdu velmi zvláštní film a každý ho může pochopit jinak a jinak komentovat, či o něm sdílet svůj názor. Vyvolal ve mně hodně pocitů, ale nakonec bych řekl, že podobný film jsem neviděl a ještě dlouho snad ani neuvidím a líbil se mi. Uvidím jaký názor na něj budu sdílet, jestli ho ještě někdy spatřím. Jak říkám spíše ve mně převládli ty lepší pocity, díky závěrečné půlhodince, která s hudbou od Hanse Zimmera neměla chybu a tak hodnotím nadprůměrně. Na plné hodnocení jsem asi málo chápavý, proto si ještě raději počkám.... ()

GodKnows

Bombujem zo 4 na 5 a chystám sa na to pozrieť tretíkrát. Niežeby som tam chcel ešte nájsť niečo nové, čo mi doposiaľ unikalo. To nepotrebujem ku šťastiu a k tomu aby som Interstellar označil za jeden z naj filmov vôbec. Tá symbióza obrazu a zvuku to sa len tak nevidí. Na druhej strane rozumiem a kritickej časti publika ale je mi to u prdele. Film je subjektívny zážitok a ten prevyšuje akékoľvek objektívne dôvody... Či sa z neho stane kult, o tom pochybujem. Ja si ho však zapamätám navždy. ()

Sweat55

Kdybych měl možnost skočit do černé díly a komunikovat se svým starším já, tak po sobě hodím knížku. Jak jsem mohl tak výborně napsanému, perfektně zahranému filmu dát pouze tři hvězdy? Starší komentář tu nechám pro historii, ať je vidět že jsem neměl vkus.. Musel jsem snížit na tři hvězdy, jelikož pro mě jde o jeden z těch nejslabších Nolanových snímků. Interstellar se sice může chlubit perfektní režií, nádhernou IMAX kamerou a překrásnými záběry, téměř perfektními hereckými výkony a realistickým vizuálem, jenže tohle všechno nezamaskuje celkem tupý a nudný scénář, kde se prvních čtyřicet minut vysvětluje jak je svět v řiti, aby se další dvě hodiny zachraňoval, zajímavá linka ve vesmíru se střídá s nudnou částí na Zemi a nakonec to skončí totálním wtf děním uvnitř černé díry. Co na tom, že to všechno vypadá reálně (tady se Nolan fakt vyřádil), když se většina astronautů chová jako úplní blbci. Konec sice vytáhne nějaké emoce, ale už to nedokáže zachránit to prázdno co se během těch tří hodin odehrálo, bohužel. Mimochodem, možná nejde o Nolanovo nejlepší dílo, to ale neplatí pro Zimmera. Jeho hudba je opravdu mocná a hodně tomu filmu přidává navrch. Masterpiece. ()

mirra66

Vesmír, prostor, čas, život a člověk. Konečně jsem se dočkal a po velmi, velmi dlouhé době jsem viděl nejen velké sci-fi, ale i velký film. Plnou procentuální nálož tomu nedám jen vzhledem z úcty k legendě (ze které Nolan zcela určitě také čerpal inspiraci) a také z důvodu několika málo momentů, jež mohly být natočeny jinak, méně rušivě. Celé dílo prověří až čas a uvidíme, zda se z velkého filmu stane také legenda a kult. V každém případě mě Interstellar zachytil svojí gravitační silou, a to tak silně, že se zakřivil můj časoprostor a těch 169 minut jsem prožil jako při sledování krátkometrážního snímku. 97%. ()

Najt

Co k tomu říct...samá chvála, samá sláva :-) Interstellar je film z rukou Christophera Nolana, nejpůsobivější a asi největší film letošního roku. Zajímavě a zvláštně pojatá fantazie, na které se podílel i Steven Spielberg, kde se ty jeho nejryzejší emoce snoubí s tak velkou dávkou adrenalinu, která dokáže přibít 3 hodiny k sedačce, jakoby se nechumelilo a příběh uhání takovou rychlostí, že má divák pocit, jako by byl zhypnotizován. Vzápětí se z 3 hodin stává sotva hodina a když se v sále rozsvítí postranní světla a lidé si promnou vykoukané a vykulené oči z toho velkolepého finále, podívají se na sebe s nevěřícným dojmem, že už je konec. Ano, bohužel a to je to nejhorší, co se mohlo stát, protože ne a ne odejít a zapomenout. Tohle se Nolanovi povedlo, natočil něco, co se divákovi vryje přímo pod kůži a jen těžko to jde ven. Nolan film pojal netradičně, teorie a odborných prvků je ve filmu hafo, až to vede k jakési touze otevřít tu pitomou knížku a studovat o čem si to tam vlastně povídali, ale každá nevšední věc je zároveň vysvětlená skoro až polopaticky, takže ve finále to pochopí téměř kdokoli... Pojetí vztahu otce, který je ve vesmíru a dcery, která na Zemi, kde se stupňuje ke konci světa, je brilantní. Otec chce být se svou rodinou, ale dělí ho pouze čas, který se stává cennějším než jakýkoli diamant, čas pro oba běží různě rychle a pro jednoho hodiny, jsou pro toho druhého roky a v tom nastává ta nejdůležitější otázka, a otcovo dilema, kterou si musí zodpovědět sám. Letět domů, být s rodinou a nechat vše osudu a nebo obětovat celé dlouhé životy svých blízkých, riskovat svůj život a jestli se to možná povede, zachránit svět? Atmosféra mrazí v zádech, napětí buší na srdce, dojetí dohání k slzám a neustávájící tempo přišpendluje k sedačkám, to celé v obalu fenomenálního vyprávění příběhu několika lidí, kteří jen tak nesedí na prdeli a snaží se změnit svůj zmařený osud, doprovází strhující epická a silná hudba od Hanze Zimmera...Možná, že Nolan chtěl natočit snímek trochu netradičně, i když jeho koncept, co se týče tématiky, není zdaleka originální a určitá kritika se asi najde, ale i přes to je to určitě další filmový milník, který rozhodně nestačí vidět jen jednou... Za mě se jedná určitě o jeden z nejlepších snímků od počátku kinematografie. 95% ()

Tirkus

Dlouhý film, ale to mi vůbec nevadilo. Sice trvá, než se hl. hrdina dostane do vesmíru, ale pak to stojí za to. Emocionální scény, scény plné napětí.. Spousta věcí ve filmu odpovídá realitě, co se různých rovnic, zákonů, objevů týče.. Mohu jen doporučit. ()

marusaj

Shlédnuto potřetí a konečně píšu komentář. Emoce, příběh, gradace, vztahy, motivace postav.. vše naplno dopadá a drtí. Kašlu na vědecko-logické lapsy. Tohle je science finction par exccellance, i když fiction dost převažuje. Bratři Nolanovi jsou neuvěřitelní a v současnosti někde jinde než zbytek světa (slyšel jsem Arrival?). A ta Hudba ("Díky pane Zimmere!") a ta Kamera ("Díky, pane Hoytemo!". ()

DanMac

Film, nad ktorého scenárom a spracovaním žasnem aj po šiestej, siedmej projekcii. Dokonalý vesmírny epos najprecíznejšieho režiséra súčasnosti. ()

Hashirama

Nolan se pohybuje v jiných oblastech než současní režiséři. Takhle podmanivé spojení zvuku a obrazu zde bylo naposledy u Matrixu Revolutions od Wachowských. Ano, mnohdy se velkolepé scény a emočně vyhrocené momenty (je super vidět, že Nolan roste i v tomto ohledu) opírají o nikdy nezklamávajícího Zimmera, ale film nemá problém divákovi vyrazit dech i prázdnou hluchou poutí vesmírem. Nolan však nepoužívá jen líbivé atrakce, ale sto procent ždíme i z herců a plnokrevných postav, které jsou vsazeny do několika linií, které se prolnou scénáristicky ne úplně revolučním, ale pořád velice funkčním a hlavně v souladu s dosavadním vyprávěním emotivním a vizuálně neotřelým způsobem, který ospravedlňuje i 20 minut "nadbytečného" epilogu. Formální i obsahová pastva pro cinefily. IMAX musí být zážitek. ()

Azrail

Nejinteligentnější sci-fi biják posledních let a další Nolanova trefa do černého. Pro mě v podstatě neznámý herec v hlavní roli podal velmi solidní výkon a ani ostatní se nenechali zahanbit. Příběh vcelku jednoduchý, ale dobrý a fungující. Ve výsledku výborný biják. ()

Fediak22

Až do posledného momentu som sa vcítil z hlavným hrdinom a tento film ma očaril. Jeden z najlepších vesmírnych filmov aké som kedy videl, trošku podobný Solarisu. Nie je len o záchrane sveta ale aj o vzťahu otca a jeho detí, o strate, o misi kde jedna malá chyba spôsobý viac ako sa zdá a Interstelar je film ktorý vo vás nechá emóciu aj dlho po dopozeraní. Hudba vo vás zostane vpísana ešte veľmi dlho. Rozdiel Interstelaru a inými Sci-Fi je ten že tam je hrdina človek ktorý robí chybi, človek ktorí má rodinu na ktoru myslí. Efekty si ani nevšimnete a zdá sa vám že to je naozaj reálne, že sa to naozaj stalo a preto to aspon vo mne vyvolalo nesmiernu emóciu. Nolan je jednoznačne jeden z najlepších režisérov a scenáristov tejto doby. Masterpiece ktorému podobný film budete len veľmi tažko hladať. Dal by som aj viac keby to išlo 5/5 Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light. ()

Kritik.

Príliš pomalé a nudné na to, aby to v závere pseudo-akože-záhadne-odhalilo to, čo mi napadlo na začiatku filmu pri pohľade na knižnicovú skriňu. Žiadne prekvapenie ani s čiernpu dierou, dimenziou, časom, ani s ničím iným. Hm. ()

Nix

No bohužel úplně se nemůžu rozepsat, jelikož nechci spoilerovat (budu žít v domnění, že to ještě všichni neviděli). Prostě si to pusťte a uvidíte sami. Já jsem se přesvědčit nechal a je to prostě Nolan, pan hračička a jeho oblíbený hrátky. ()

Sharpooter

Celkem se divím, že jsem se k tomuto filmu dostal až teď. Nakonec jsem rád, že jsem si na něj alespoň po osmi letech po vydání našel čas. Tohle byl totiž mistrovský kousek. Christopher Nolan dokázal napsat a zrežírovat opravdu unikátní dílo, které je jak úchvatné tak i děsivé. Režiséra znám z trilogie temného rytíře, která patří k těm nejlépe zpracovaným filmům, které náš svět nabízí. Velmi se mi líbily nápady s hraním si s časem, které bylo velmi originální a v kombinaci se skvělými efekty jak z vesmíru tak na planetách, bylo tohle dílo úžasné. Planeta Země byla vyobrazena dobře, možná i děsivě když si vezmeme, že takhle by jednou naše planeta opravdu mohla vypadat a když tvůrce uvádí, že se film odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy jsme my lidé naši planetu zničily, nebo lépe řečeno vysály a populace naší drahé Země pomalu umírá kvůli tomu, že lidstvu hrozí hladomor a faktické udušení. Příběh byl dobrý, naprosto jsem soucítil s postavami, které byly mimochodem skvěle napsané a úžasně zahrané. Matthew McConaughey se na hlavní roli opravdu hodil. Mimo jiné nesmíme zapomínat i na ostatní herce, kteří film dovedli k dokonalosti: Jessica Chanstain, Anne Hathaway, atd. Jelikož jsem velký fanda survivor her a filmů, tak se mi velmi líbilo, jak postavy ve vesmíru musí řešit všelijaké problémy a zároveň zápasit s časem a zásobami, aby přežily, našli kolonizovatelnou planetu a ještě alespoň jednou v životě stihli pozdravit své blízké na zemi. Střih byl skvělý. Vždycky jsme viděly vše co bylo zapotřebí a ještě mnohem více! Vždy zbyla nějaká ta sekunda na to, abychom se mohli pokochat virtuálně vytvořeným a vizuálně úžasným vesmírem a cizími planetami a cizí galaxií. Oceňuji, že nás režie ochránila před nějakou hlubší politikou „Interstellarového světa“. Bylo jen rychle naznačeno co se na planetě stalo. A samozřejmě nechali nám zde místo na přemýšlení proč se to stalo a jestli by se to mohlo stát nám… Dále oceňuji, že do filmu režisér zabudoval jistou mysterióznost a napětí. Jednoduše řečeno jsem měl otázky, jejichž počet se postupem filmu zvětšoval a většina byla zodpovězena na konci s tím, že záhada, která nás celým filmem provázela byla vcelku uspokojující. Velmi se mi líbilo, jak byl příběh dojemný a jak dokázal přitáhnout k obrazovce. Moc často se mi nestává, abych přes dvě hodiny hleděl na televizi, nechodil na záchod i když to mám už hodinu v zatáčce s tím, že vím, že si film můžu jednoduše pozastavit. Celkově hodnotím film velkolepě, celou dobu jsem fandil a doufal, že film dobře dopadne. 10/10 ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)