Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Kinderr

Skvěle zpracovaný film,zajímavý děj který Vás naprosto vtáhne a vydržíte koukat celou dobu. Některé části mi tedy trochu chyběly nebo bych si je spíše představovala jinak, ale i tak pecka :-) Doporučuji s velkým D. ()

Gyl

Po všech směrech dobrý, ale trochu nevyhraněný. Zápletka prostě JE, existuje a nikdo neví, proč. Proč se po Zemi honí mračna prachu, která zabíjí kukuřici a kvůli kterým musí lidstvo emigrovat?... No, ale jo. Dalo se to. ()

Darxandri

Filmu Interstellar jsem se vyhýbal dost dlouho. Všichni mi ho doporučovali a já ne a ne se donutit k tomu si ho pustit. Dokud jsem nenarazil na soundtrack od mistra řemesla Hanse Zimmera. Po poslechu pár jeho skladeb z tohoto filmu jsem již nemohl odolat a tak jsem šel do toho. Musím přiznat, že nikdy v životě jsem nebyl tolik nadšený z filmu, jako z tohoto. Postavy jsou uvěřitelné, soucítíte s nimi až do konce filmu a držíte jim palce, aby se jim vše vydařilo. Herecké výkony byly prakticky bezchybné. Ať už herec Matthew McConaughey, coby otce, který chce pro svoje děti jen to nejlepší, zahrál na jedničku a Anne Hathaway krásná a talentovaná, jako vždy. Takhle bych se tu mohl rozepisovat o hereckých výkonech do nekonečna. Přejdeme k vizuální stránce filmu. Scény jsou dechberoucí a opravdu krásně zpracované. Ani se nedivím, že film vyhrál několik cen za již zmíněnou kategorii. (BAFTA, Academy awards, ...) Hudbu ani zmiňovat nemusím. To byl hlavní důvod, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Hans Zimmer zde opět dokazuje, že je mistr svého řemesla a co dokázal provést s tímto filmem je neuvěřitelné. Hudba vás pohltí, donutí vás prožívat emoce a rozhodně je to jeden z nejlepších aspektů tohoto veledíla. Rozhodně lituji, že jsem si na tento masterpiece nezašel do kina. To musela být atmosféra, že se dala krájet. Tím, jak byl film příliš nahypovaný jsem se bohužel nechal odradit a nyní mě to samotného mrzí. Určitě film doporučuji všem co mají rádi sci-fi s komplikovanějším příběhem a uvěřitelnými postavami, které se vám dostanou pod kůži. ()

Royaldell

Tohle asi ani nepotřebuje komentář. Bezchybní bratři Nolanové vytvořili naprostou bombu,která vás nutí o ní přemýšlet ještě pár dní po zhlédnutí.. skvělý! ()

90125

Nejaké myslienky z tohoto pribehu, by mozno neboli tak zlé, ale to by ich musel filmovy scenarista vediet pútavo a logicky napisat a reziser filmarsky porozpravat. A to ani jeden Nolan nezvlada. Z tohoto pokusu vytvorit akusi rodinnu Vesmirnu Odyseu sa vyklul len dalsi mainstreamovy trhak typu Gravity, v ktorom z kazdeho kúta pozera velka hollywoodska hviezda. Ked traktorista a macho-cowboy-narcis McC. nastupi z kukuricneho pola rovno do vesmirnej lode, letiacej na zachranu ludstva, podobne ako onehdy Willis, bál som sa dalsieho Armageddonu. Jasné, az take zlé to nebolo, ale musel som hned uznat svoju naivitu, ked som pôvodne cakal daleko naročnejsie kino. Namiesto toho mam film o laske k rodine. A ta nezmyselná alegória o tom, ze ludstvo moze byt zachranené vdaka sile lasky medzi otcom a dcérou... Asponze sa v zavere neobjavili nejaki sedemnohí a trojhlaví alieníci. To kvitujem. Myslim, ze Stanley K. sa v hrobe škodoradostne smeje a ja sa mu nedivím. 60 % ()

Michal118

Parádně vymyšlený scénář a zpracování. Obsazení také špičkové, aby ne, vždyť ve filmu hraje 5 držitelů Oscara. Všechno parádní až na konec. Ten konec byl dost úspěchaný a musel jsem opravdu dávat velký pozor abych to všechno pobral. Názorná kvalitně odvedená práce. 90% ()

Marakoss

Vytvořit příběh který funguje po všech stránkách je těžký úkol. Bezesporu. Když jsem se na film díval poprvé, nedokázal jsem se tak smířit s fyzikálními jevy v podání, jak nám je film prezentoval. Hodnotil jsem jej proto pouze 8.5/10. Nyní, o pár let později, jsem na Interstellar koukal úplně jinýma očima. Vždyť v jednom nejlépe hodnoceném snímku “Zelená míle” byly také jevy, které si nedokážeme vysvětlit, nebo uchopit. Oprostil jsem se tedy od tohoto stavu mysli. A tak ve mě zůstalo jen to podstatné. Zkrátka pocity. Takové, které jiný přiběh zatím nikdy vyvolat nedokázal. Tak jasně definované, intenzivní. Sahající na samou podstatu lidskosti. Poplakal jsem si. Radostí, steskem, bezmocí a touhou. Můžet si třeba myslet, že za emocionální průbeh snímku je zodpovědná ona nenahraditelná a geniální hudba Hanze Zimmermana, ale její skutečná role je našeptávat to, co se již odehrává v našich srdcích. 10/10 ()

Adams

znova shlednuto. dokonale. nolan dosahl vrcholu. herci fantazie vc sarse. zpracovani a fyzika dle reality. neni co dodat. ()

Dobry_clovek

Strasna ptakovina plna nelogicnosti, prumernych hereckych vykonu a slabe rezie. Neni to ani dojemne, ani napinave, jen strasne nudne. Cestovatele cervi dirou, coz by meli byt ty nejlepsi mozky z nas, vedou dialogy na urovni pubertaku a sdeluji si prekvapiva zjisteni typu, ze cerna dira ma gravitaci. A cele je to prokladano dojemnymi scenami za zvuku ambientni hudby Hanse Zimmera, behem kterych se clovek diva na hodinky kolik casu jeste zbyva do konce. ()

J. K. Lister

Interstellar mi připomínal i tzv. dějem Kontakt s Jodie Fosterovou v tom, že vesmír je plný překvapení, ať už časoprostorem a hyperprostorem nebo samotnou teorií relativity. Druhým filmem, se kterým je trošičku podobný je Lucy od Luca Bessona - nadměrnou inteligencí protahonisty - u Lucy protagonistky. Závěr je zajímavý (nebudu říkat kvůli spoileru, kdo to neviděl), a když se nad tím zamyslíte i dá se říci trochu předvídatelný a samotný děj? Musíte se dívat od začátku do konce, nikam si neodskočit, jinak příjdete o další fakta, kterými na vás film pohlcuje. Najdete v něm spoustu věcí a situací, které chápeme již dnes. Je to spíš takován komplexnost techniky, prostředí, ve kterém žijeme (nezaobírám se zde technickou stránkou věci, ale spíš subjektivními pocity a myšlenkami). ()

Aristarch

Nolanove filmy ma vždy pohltia a dokážu sa mi zaryť pod kožu skrz osobné línie a postavy. Platí to aj pre sci-fi Interstellar, ktorý je bezpochyby ambicióznym projektom. Hollywoode tento projekt putoval dlhé roky, bol dokonca pod palcom Stevena Spielberga. V posledných mesiacoch pred natáčaním však prešiel niekoľkými výraznými premenami. Osobne by som rád videl aj Spielbergovu verziu, ktorá by možno trochu viac zatlačila na sentiment, rodinné hodnoty a emócie. Nolana ale očividne viac fascinuje vesmírny rozmer celého príbehu. Ten rozpráva o zdevastovanej Zemi, ktorá už prestáva ľudstvu dávať dostatok surovín na prežitie. Ľudstvo preto musí nájsť inú planétu k osídleniu, inak mu hrozí zánik (asi preto sa v núdzi dalo na nenáročné pestovanie kukurice). Náhoda, alebo osud tomu tak chcú, že Zem má spasiť „alright, alright“ McConaughey, ktorý však musí kvôli tomuto vyššiemu cieľu opustiť vlastnú rodinu. Nolan nám však neukazuje celú situácii na Zemi, ale len ľahko načrtne situáciu našej rodnej planéty, ktorá je už na pokraji totálneho chaosu a rozpadu. Sústredí sa na jednu rodinu, na ktorej je už ten rozpad spoločnosti pomaly viditeľný. Keď nám čo najrýchlejšie vysvetlí východiskový bod... všetko nasmeruje k vesmírnej výprave, na ktorej skutočne vidieť hodiny jeho precíznej práce, a je úchvatná hneď na niekoľkých rovinách. Predovšetkým svojou staromódnosťou, ktorá je vo svete súčasných blockbusterov sviežim vetrom, tak aj vďaka určitej komornosti zobrazovaného príbehu vyrozprávaným cez postavy aj vďaka práci s praktickými efektmi, ktoré umne pomáhajú stierať hranice medzi realitou a fikciou. Po dlhšom čase tu teda máme vynikajúci sci-fi film a verím, že tak ako časom padá vrstva prachu na Cooperov dom uprostred kukuričných polí... tak sa časom aj z tohto diela stane ďalšia nestarnúca klasika. ()

Renciasko

Interstellar... tak tento názov mi ešte bude dlho rezonovať v hlave, rovnako ako tak úvahy o vesmíre, človeku, čase, láske... Ani si nepamätám kedy naposledy alebo či vôbec som videl tak dobre spracovaný film na túto tematiku. A predpokladám, že tak skoro ani taký skvost z kategórie futuristických filmov neuvidíme.. ()

PatrikTM

Je jedno jaký tvrďák jste, ale tento film vás prostě dostane: Je to neskutečný nával emocí, Hans Zimmer s jeho skladbami tomu přidal úplně jiný pocit, zpestřuje to celý pohled na film, na každou scénu, jako u téměř každého filmu, ale u tohoto je to pocit jakoby to bylo něco více. A způsob jakým to herec Matthew McConaughey zahrál ? To jen tak někdo nedokáže. Každý jeho pocit prožíváte s ním, chápete, cítíte... Je to neskutečné, ten kdo ještě neviděl, tak velmi doporučuji a pořádně se připravte na jízdu emocí. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)