Chtěli zažít romantické dobrodružství na Transsibiřské magistrále. Ale romantika se v průběhu cesty vytratila. A místo ní přišlo šílenství a teror s tváří Bena Kingsleyho.  Režisér Brad Anderson se představil publiku především pozoruhodným mysteriózním thrillerem Mechanik s Christianem Balem. A v roce 2008 pak opustil televizní studia, pro něž momentálně pracuje především, a zamířil do království celovečerních atmosférických psychologických thrillerů, které se rozhodně nehodí pro nikoho, kdo trpí fobií z vlaků. Děj jeho napínavého snímku Transsibiřský expres se totiž odehrává právě na kolejích. A ne na ledasjakých.
Jak název napovídá, arénou příběhu se stane Transsibiřská magistrála, po níž se přepravuje milenecký pár, který se tímto nevšedním dobrodružstvím rozhodl zpestřit si cestu z Číny domů. Cílem Jessie a Roye je Moskva a letiště Šeremetěvo, odkud už zanedlouho odstartuje letadlo do Spojených států. Jenže v průběhu jejich pouti začíná být jasné, že dostat se do samotného srdce ruské říše bude možná mnohem těžší, než se zprvu zdálo. Do vlaku totiž krom dalšího, značně podivného páru nastupuje také ruský detektiv Grinko, který zde pátrá po drogách. A právě dvojice Američanů, které hrají Emily Mortimerová a Woody Harrelson, se stane terčem jeho zájmu a posléze i teroru. Teroru, kterému lze jen těžko uniknout, protože všude kolem vlaku je pouze pustina, kde číhá smrt. V roli šíleného despotického ruského vyšetřovatele přichází famózní držitel Oscara Ben Kingsley. (oficiální text distributora)

bobin

Je to krvavá podívaná se vším všudy . Nikoliv až tak psychologie , jak se mnohde inzeruje . Výborně vystavěný thriller o převozu drog a peněz transsibiřskou magistrálou , který graduje do katastrofického finále . Vynikající zážitek , nenechte si ho ujít . ()

solisoli

Dej sa odohráva na Transsibirskej magistrále, príbeh z transibírského expresu na anglický spôsob. Opäť nedôveryhodná snaha zahrať Rusov, dokonca aj s hviezdnym obsadením, pre ten druh divákov, ktorý o Ruskom národe nepozná nič a je presvedčený má vierohodný obraz z tohto kúta sveta. Pre takýto druh divákov pútavý zážitok. Absurdne predvídateľný dej, plochý scenár s prevažne trápnymi scénami, žánrovo, ako nepodarená gýčová placka. ()

kanalek

Ze začátku nudná cesta manželského páru, procházejícího si krizí, která se postupně změní v pěkně mrazivé drama o přežití.Bezmoc hlavní "hrdinky" v kontrastu s prvotní, naivní zaslepeností manžela mě dostávala do kolen.Místama film ztrácel tempo a o pár minut kratší stopáž by neškodila, ale i tak to byla super podívaná.V jednom mě ale film stoprocentně přesvědčil.Do Ruska mě nikdo, nidky nedostane:) ()

david666

Zpočátku člověk neví, kam se bude příběh vyvíjet - jesli to bude gangsterka, horror, psychothriller. No, je tady od všeho něco. Zajímavé zvraty a přeměny postav z filmu dělají slušnou podívanou, od které určitě neodejdete. Škoda, že tvůrci více nevyužili depresivní stmosféru projíždějícího vlaku Sibiří. ()

wray

zaujimava zalezitost... uz nazov bol zaujimavy, recenzie slubovali Hitchcockovksy pribeh s par postavami, dej sa odohrava pocas 7dnovej cesty vlakom z Ciny do Ruska (jeden z mojich malych snov) - no rozhodne zaujimavy mix na zaciatok. V uvodnych titulkach dve (pre mna) zname mena- moze byt. Pribeh je naozaj taky ako recenzie slubovali - vsetko vyzera v poriadku, ale divak tusi ze cosi v poriadku nie je. Par veci sice skuseny divak predpoklada, ale aj tak (aspon mna) par veci zaskocilo a prekvapilo ako sa na dobry thriller patri. Dokonca ani nemozem povedat ze som uz v polke vedel ako to skonci - pomerne napinave az do poslednej chvile. Este par malych plusiek za motivy "fotografia", "rusko", "transsibirska magistrala" - u mna dost na 3. ()

ludovit14

Tak toto dielo na mňa moc nezapôsobilo, herecky síce dobre ale príbehovo slabé- dosť pritiahnuté za vlasy! HOD:40%.PS: škoda času! ()

Kozlowski8

Mladý milenecký pár si pro návrat z charitativního působení v Číně zvolí několikadenní cestu proslulým transsibiřským expresem, s příslibem prožití nevšedních zážitků. Zážitky se dostaví a nevšední tedy opravdu jsou, jenže jinak, než si oba představovali... Vcelku zábavné pokoukání, které však nepřekračuje pomyslnou hranici průměrnosti. Vcelku dobře vybudovaná atmosféra, avšak chybí silnější momenty a nápady a naopak některé pasáže mne úplně nepřesvědčily. Je to škoda, protože základ příběhu, hudba, kamera a třeba i herecké obsazení a výkony jsou nadprůměrné. Lepší - nápaditější scénář by film posunul výše. 60%. ()

knoxville

Mne sa to pacilo! Este keby sa postavy par krat nezachovali UPLNE iracionalne tak by to bolo dokonale...ale som mozno zaujaty tym ze podobnu cestu vlakom som zazil a brutalne sympatickou Kate Mara. ()

dextrush

Škoda premárneného potenciálu v celom filme. Atmosféra prostredia, herecké výkony (hádam okrem Emily Mortimer), myšlienka aj spracovanie je na úrovni. Na vyššej, ako tri hviezdy. No dialógy mohli stáť za viac. Takto boli príliš jednoduché. Rovnako tak riešenie "matrioškového" problému, ktorému čelila hlavná hrdinka, bolo podpriemerom akéhokoľvek porovnateľného filmu v tomto žánri a spravilo, inak z celkom kvalitného filmu, klišé, kráčajúce v stopách súčasnej šablóny. ()

POETA.KNO

Dost zajímavý příběh. Ve chvíli, kdy otevřela poslední dveře vlaku a málem vypadla, tak jsem málem vypadl také. A tomu týrání i korupci v Rusku se dá i uvěřit. ()

milada008

Velmi slabý průměr. Elektrizující název a příslib napínavé podívané. Ale ouha. Hodinu jedeme vlakem dějem filmu, z čehož vybočují pouze chvilkové návštěvy ruských nádraží a "život" cestujících ( kdo chce, může nastoupit do vlaků )-vyrážejicích směrem na Slovensko ). Když už se divák dočká nějaké zápletky, tak jak rychle přišla, tak rychle odešla. ()

mimuzik

Film byl pro mě velkým zklamáním. Tak nudný film jsem už dlouho neviděl, přitom film začal docela nadějně. Zaujala mě pouze role Bena Kingsleyho, ostatní herci mě o jejich výkonu nijak nepřesvědčili a to je škoda. V půlce filmu jsem měl sto chutí to vypnout a neztrácet čas, nicméně jsem vydržel a druhou polovinu jsem přetrpěl. Takže jsem viděl jednou, podruhé už to vidět nechci. ()

dyjaska

Škoda druhé poloviny, kdy se z dobře rozehraného thrilleru stane tuctová honička s urážlivě předvídatelným závěrem. Woody Harrelson se mi tady moc líbil. ()

AnimalMother

Perfektní atmosféra, atraktivní prostředí, bezchybní herci, režie, výborně budované napětí...... no a pak přijde rozuzlení. Velmi neuspokojivý konec pohřbil celý film (a že to mohlo být sakra dobré!). ()

Declen

Vcelku příjemně mrazivá atmosféra, možná jsou 4 moc, ale za tu trochu napětí proč ne. Trošku mě možná ovlivňuje chuť se někdy na magistrálu podívat. Woody mi kupodivu, po dávce filmů kde byl naprosto geniální, zde moc nesed. Zajímavý komentář: Enšpígl ()