Chtěli zažít romantické dobrodružství na Transsibiřské magistrále. Ale romantika se v průběhu cesty vytratila. A místo ní přišlo šílenství a teror s tváří Bena Kingsleyho.  Režisér Brad Anderson se představil publiku především pozoruhodným mysteriózním thrillerem Mechanik s Christianem Balem. A v roce 2008 pak opustil televizní studia, pro něž momentálně pracuje především, a zamířil do království celovečerních atmosférických psychologických thrillerů, které se rozhodně nehodí pro nikoho, kdo trpí fobií z vlaků. Děj jeho napínavého snímku Transsibiřský expres se totiž odehrává právě na kolejích. A ne na ledasjakých.
Jak název napovídá, arénou příběhu se stane Transsibiřská magistrála, po níž se přepravuje milenecký pár, který se tímto nevšedním dobrodružstvím rozhodl zpestřit si cestu z Číny domů. Cílem Jessie a Roye je Moskva a letiště Šeremetěvo, odkud už zanedlouho odstartuje letadlo do Spojených států. Jenže v průběhu jejich pouti začíná být jasné, že dostat se do samotného srdce ruské říše bude možná mnohem těžší, než se zprvu zdálo. Do vlaku totiž krom dalšího, značně podivného páru nastupuje také ruský detektiv Grinko, který zde pátrá po drogách. A právě dvojice Američanů, které hrají Emily Mortimerová a Woody Harrelson, se stane terčem jeho zájmu a posléze i teroru. Teroru, kterému lze jen těžko uniknout, protože všude kolem vlaku je pouze pustina, kde číhá smrt. V roli šíleného despotického ruského vyšetřovatele přichází famózní držitel Oscara Ben Kingsley. (oficiální text distributora)

Colleague

Přišlo mi to dost nuda. Pokud to berete jako drama, najdete tisíce lepších a pokud jako horor (podle té pitevní scény), viděl jsem spousty lepších hororů. Jediné zajímavé bylo zachycení magistrály a té krajiny kolem - 1,6 hvězdičky. ()

mala_kea

Celkem povedené sibiřské drama, v zajímavém podání, ale v hlavně se skvělými hereckými výkony. Opravdu dlouho jsem nezažil takhle skvělou struhující jízdu a drama až do konce filmu. Brad Anderson má na to točit skvělé filmy. Nebýt některých klišé v ději (ale který film to dnes nemá), rozhodně sáhnu ještě víc. Ale i tak si myslím, že hodnocení je více než skvělé 80% ()

lasonic

Celkom dobrá psychologicka drama, ale iba dobra, k dokonalosti jej este nieco chyba, mozno nejaka prekvapiva pointa v scenari?! Urcite poznate ten pocit, ked sa Vam pri filme zyva, nejako sa nemozete stotoznit s postavami, ale predsa ten film chcete dopozerat, lebo ste zvedavy ako to vsetko skonci? Tak toto je presne ono. ()

Olík

Jede, jede mašinka – kouří se jí z komínka. Zprvu nevinný trip po Transsibiřské magistrále se pro dvojici Američanů v podání Emily Mortimer a Woodyho Harrelsona mění v boj o holý život. Stísněný prostor jedoucího vlaku, romantika i specifika zasněžené Rusy a despotický záporák v podání „krále padouchů“ Bena Kingsleyho. Toto drama má téměř po celou svou délku přesně to co od podobných filmů očekávám a tím je jedna, jednoduchá věc známá pod jménem napětí. Škoda příliš jednoduchého závěru - mohlo být o hvězdičku víc! Já osobně bych nechal otevřený konec s možností nějaké to nepříjemnůstky pro ústřední dvojici, ale i přesto kvalitní žánrová práce. ()

Rockerman

Velmi podivná slátanina,která z větší části postrádala napětí.Půl filmu se nedělo nic,teprve když se Harrelson zakouká na staré mašinky a zmešká odjezd vlaku,se začne něco dít.Ale co se to vlastně dějě?Manželé,kteří pracují pro církev,jako charitativní pracovníci v Číně,skončí jako vrazi a násilníci.Jistě okolnosti je k tomu dovedou,ale i tak.Pěkná ukázka toho,že ani výborní herci nemůžou zachránit film se špatným scénářem.Více než 50% si tento film nezaslouží. ()

fr3ak

Jako na sinusoidě - chvíli dobré, chvíli totálně na hovno. Dal bych i tři ale ten posraný závěr mi to nedovoluje... ()

Hapretor

Spíše nudné, než napínavé. Hlavní akce až na konci. Vše hraje hlavně E. Mortimer - a to sakra dobře. A na chudáka Woodyho už nic nevyzbylo. A to jsem na to kouknul kvůli němu. Škoda. ()

burton

Již názvem počínaje pro mě maximálně znepokojivé! Vlak, supící mrazivým Ruskem, to přece pro normálního Američana nemůže být nic nezvládnutelného. Ale.... ouč! Nikdy, (N I K D Y! , ani na jaře, v létě a na podzim!) se nechci ocitnout v zimě v Rusku, v Transsibiřském expresu, s bandou kořalkupijících a o krásném Rusku baladypějících mužiků, s cholerickou průvodčí, s podivně charismatickou mileneckou dvojicí a už vůbec ne s hodným pánem, co vypadá jako Gándí! Skvělý film, který jsem viděla již několikrát. Na konci tohoto filmu si pokaždé v duchu slibuji, že : nebudu kouřit, chlastat, fetovat, dýlovat, nadávat, chodit pozdě, lhát, flirtovat, mluvit s cizími lidmi v Transsibiřském Expresu....budu hodná, moc moc hodná a hlavně N I K D Y nepojedu do Ruska, z Ruska, okolo Ruska, Bože, a už se příště opravdu nebudu na tenhle film dívat a podívám se na Piti Piti Pa!.... ()

pilarius

Tak jsem si tu tak zapnul vyhledávání. Říkal jsem si, že mám náladu na něco žánru mysteriózního. Inu, zaujalo mě tohle, protože v tom hraje Ben Kingsley, viděl jsem i pár dalších mně známých jmen - no a to prostředí mě taky hodně lákalo. Nedostal jsem sice moc toho, co jsem hledal a na co jsem měl náladu, ale tohle za zhlédnutí rozhodně taky stálo! Herci všichni parádní, ačkoliv postavy mohly být o trochu lepší a propracovanější. Dějové zvraty sice ne závratně překvapivé (až na jeden), ale na druhou stranu rozhodně ani průhledné. Prostředí vskutku zajímavé, i když podle mě dost nevyužité - klidně by to kvůli tomu sneslo pár minut navíc. Ve chvíli, kdy se objevil Kingsley, jsem čekal, že se to rozjede trochu víc a nenaložili mi porci, na kterou jsem v tu chvíli dostal chuť. Prostě to chtělo víc dialogů. Vzhledem k rozpočtu se ale film i tak prostě povedl. ()

kvardis

Docela zajimavy namet , nicmene dejove nudne, unyle a predvidatelne.hlavni role kterou hrala odporna Emily byla odporna ,odporna, odporna...vlastne typicka naivni, nudna americanka ktera nevi co chce.jediny klad je zima a Ben Kingsley. ()

Johny M.

Woody Harrelson je fakt šašek a vážně ho nemam rád... a ani tady mě nenadchnul. Naopak Ben Kingsley a Thomas Kretschmann jsou klasicky skvělý záporáci. Nejde zde ani tak o vlak a nějakou tu vraždu, ale spíš o Rusko (a jejich "policii") a drogy. Tudíž jde rozhodně o nevyužitej potenciál; jinak podobný snímky (z vlaků ap.) mam docela rád. Nerad srovnávám s Nočním vlakem (Night Train), ale o moc lepší to bohužel nebylo... 2,5* ()

Harts

Tak zápletka docela ohraná, nicméně, až do konce se nevědělo a stupňovalo se napětí, což je fajn. Takže u mě dobré. ()

Deever

Jeden z těch filmů, které stojí přesně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Molh by to být průměrný thriller s nepříliš oslnivým rozuzlením, ale zajímavé prostředí a jistá dávka autenticity ho posouvá z průměru do nadprůměru. Zejména pro lidi, co mají rádi Woodyho Harrelsona, vlaky a vodku (splňuju všechny tři kritéria). ()

E lan

Vcelku zajímavý počin, od kterého se dalo čekat víc. První půlka filmu je vývorná, psychologická a dobře dokreslující prostředí. Druhá půlka je však divně akční, odpojený vlak a mučení už bylo zbytečné, navíc úplný závěr se opravdu nepovedl. Přesto je třeba ocenit především Noriegův a Mortimerové herecké výkony... ()

Gardenboy

Výborné budovanie atmosféry v prvých dvoch tretinách filmu, perfektná práca s hercami, kamerou, sibírskou prírodou a potenciálnym romantizmom vyplívajúcim práve z toho, že podstatná časť filmu sa odohráva v (ruskom) vlaku. Lenže záver toto všetko podmýva ako dobre postavenú budovu na zlých základoch. Áno, práve tá základná pointa je lacná a priehladná. Škoda, prvé dve tretiny za 5*, tretia za 2*, výsledok silné 3* a viac krát si to už asi nepozriem. ()