Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Diskuze

Rover

Jistěže neznám jen jeho hororovou tvorbu:) Jak jsem již psala níže o tom, že King také vyniká i jinými žánry. Ale všechny žánry mají společnou důslednou psychologii jeho postav. Třeba Stůj při mně, Dolores Claiborne, Misery či Nadaný žák (ten je naprosto geniální:) to tak úplně do hororu nespadá. Jeho horor právě mnohdy představuje počínání a myšlení samotných lidí a toho, čeho je jejich mysl a představivost schopna.

Aluska88

Počkat, ty znáš jen jeho hororovou tvorbu? Já mam možná daleko radši jeho psychologický romány nebo fantasy. No jen hezky čti a uvidíš.

Rover

To bych neřekla:) To stejné bys mohl říct klidně o nějakém herci a jeho herectví, zpěvákovi a jeho projevu a podobně:) Jediné, co mi od něj přišlo slabé a "NeKingovské" je sbírka povídek Za soumraku. To mi přišlo, jak kdyby prostě musel něco napsat, než, než to vzešlo z jeho mysli. Ani to nebyly hororové povídky, nemělo to tu temnou atmosféru. Jako, byly dobré, napsané kvalitně, ale už to nebylo ono.

Aluska88

Nj, tak to se ti pak nedivím, že ho považuješ za génia :-) Počkej, až toho přečeteš víc, po pár desítkách knih ti každý opakování postupů přijde hodně otravný.

Rover

Hm, trefa, dobrý:D Když bych všechno přečetla, co bych od něj pak četla?:) Dobré je, mít zásobu.

Aluska88

To mě lehce šokovalo :-)) Myslel jsem, že jsi fanda Kinga. Já od něj četl snad všechno (vyjma Talismanu a nejnovější knihy)

movieband

Samozřejmě, ne ten typ génia, jako třeba Einstein, Edison nebo ostatní vynálezci:) Neřekla bych, že je to zajímavé tvrzení. Zajímavým, nebo "odvážným" tvrzením bych nazvala, kdyby někdo za génia označil třeba "pokleslé" osobnosti jako Biebra, Rytmuse, či kalibry podobného ražení:) To by rozhodně odvážné bylo. Ale pro zaslepené fanoušky zřejmě ne. Jinak, Osvícení je jedna z jeho nejlepších knih.

movieband (hodnocení, recenze)

Aluska88

no já sem u nás v knihovně viděl knížku Mlha, která byla poměrně dost tlustá .. ale tu povídku bych možná přelouskal ... to, že je King génius je zajímavé tvrzení .. já sem od něho zatím četl jenom Prokletí Salemu a teď mám rozečtené Osvícení, které je poměrně dost dobré :) zatím

na příspěvěk reagoval Rover, Aluska88

Rover

To by mě nenapadlo, že jsi Kingův fanoušek:) Podle toho, jak jsi o něm psal:) Tak to musíš být extrémně realistický realista:) Je jasné, že existuje celá řádka geniálních spisovatelů, jejichž knihy jsem nečetla a proto bych mohla říct, že King je pro mě génius v daném žánru. Já však, i přesto, že jsem většinu knih těchto legendárních autorů nečetla, i tak považuji Kinga za génia ve všech sférách:). Pro mně totiž dokázal své "umělecké" schopnosti nejen v hororu, ale také v dramatu, dětském příběhu (Stůj při mně) a celkově je jeho tvorba význačná propracovanou psychologií postav.

Aluska88

No ne, já jsem taky Kingův fanoušek :) Ale zas jsem realista. Četl jsem x mnohem lepších autorů, byť jim třeba chyběla Kinhova čtivost.

Rover

To zcela chápu:) Samozřejmě záleží na názoru jednotlivce. Pro mě je génius, a je jasné, že pro miliony jeho fanoušků také. A ti si určitě rozhodně nemyslí, že "génius" je odvážné tvrzení. Ta jeho představivost je neuvěřitelná. Stejně bych mohla říct, že je pro mě génius třeba Stanley Kubrick, nebo John Williams a je mi jasné, že někdo by na to také mohl říci, že jsou to skvělí řemeslníci:)

Rover (hodnocení, recenze)

Tvrzení, že King je génius je hodně odvážné. Spíš bych řekl, že skvělý řemeslník, kterýmu se občas povede umělecký dílo.

movieband

:D Tak, za prvé, povídka má zhruba asi 40 stránek:) Za druhé: Zřejmě nevíš, že King je génius a jeho tvorba je jedna velká studna děsu, hrůzy, originality, výborně propracovaných charakterů a především také mrazivých konců:) A za další: Nemůžeš srovnávat, dle tebe třeba nevydařený film podle předlohy, která je v případě kvalitních autorů ve většině případech lepší:)

na příspěvěk reagoval movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Aluska88

Ne .. ale těch 700 bo 800 stránek sa mě číst moc nechce ... mě nevadí dlouhé knížky, ale pokud je to stejné jak film tak by to pro mě byla asi ztráta času

Hrabka

Hrabka (hodnocení, recenze)

eLeR: Ještě jsi asi neviděla Ti druzí, pak to o tom "nejlepším konci filmu" možná přehodnotíš. ;-)

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

eLeR: asi tak :) Darabont dělá vůbec ty nejlepší a nejsilnější konce u mě hned následuje Shawshank a Zelená míle.

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi