Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Diskuze

Rover

Rover (hodnocení, recenze)

Všiml. Asi měla štěstí, víc mě nenapadá. Byl to takovej fórek... možná by se před tvůj příspěvek hodil nápis SPOILER ;-) ale tady už to je stejně úplně jedno...

Darren

Darren (hodnocení, recenze)

Napadá někoho, proč ta žena, co šla domů kvůli dětem nakonec přežila? Všimli jste si jí na tom náklaďáku na konci?

deckardx (hodnocení, recenze)

Ja bych to zas s tema hereckejma vykonama nevidel tak spatne... To museji hrat v kazdem filmu esa, aby to za neco stalo??? Ja si naopak myslim, ze herci na to co hrali, tak to zahrali velmi dobre a hlavne je vetsina z nich neokoukana, tak si myslim ze si spis nemuzete zvyknout na jejich vyrazy a tak... Umim si predstavit, ze by hlavni roli hrala naka hvezda a vy byste tady opevovali jak to bylo skvele zahrany... To teda vubec, ja sem jim ty role veril a pusobilo to na me dobre...

nigga (hodnocení, recenze)

Renton: (SPOILERY) jen k těm blbostem mě napadlo, hlavně k tomu co píšeš (12.03.2008 18:13), postava Nortona je arogantní blb a takové lidi občas nemáš cenu přesvědčit a hlavně je nalákat do temných prostor, už to, že mluvili o chapadlech je divný z jejich strany, proč by to měl riskovat bez posily. K paní Carmodyové, když má někdo zatím jen blbý kecy, tak proč ho hned někam zavírat (to by pak mohli udělat s každým druhým a tím by moc důvěra mezi sebou neporostla), nakonec ti lidé tam netušili, že to bude mít takový dopad a měli jiné starosti než nějakou poblázněnou babu, no, a když už má na své straně pár poslušných oveček, tak už se jí těžko odporuje, nedej bože jí zabít. K té chapadlovité příšeře mě napadlo, že se třeba jen tak procházela:-D, zkoušela se z blbé strany dostat dovnitř, chvilu se poflakovala kolem, až najednou otevřeli vrátka, tak zaútočila, ale vymstilo se jí to v tom, že o jedno chapadlo přišla a dveře se zavřeli, takže byla ponaučená, nažrat dostala, tak se vesele odkýblovala někam pryč, určitě má šanci narazit na další lidi. Toť můj názor :-).

Renton (hodnocení, recenze)

Většinu z těch zmíněných "zásadnějších" Shadwelle mám, ale musím si je dávkovat v řádných rozestupech. Podle hodnocení asi chápeš, že nemusím převážně špatné filmy vidět tak často.. Ale hlavně, u těch, co jsem neviděl nerozumuji. To je tvoje parketa, heh ;-)

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

Já si stejně myslím, Rentone, a nejsem v tomhle chytrým a osvíceneckým názoru osamocen, že tvůj aktuální (nebo spíš dlouhodobej) vztah k hororům je dost problematickej a to až tak problematickej, že bys o nich možná neměl vůbec mluvit. Zásadnější díla současnosti jako Uzumaki, Session 9, Stormn Warning, Villmark, Jisatsu saakuru, Ju-on, poslední počin Argenta apod. ses neráčil ani vidět. A ten zbytek darmo mluvit... Hory mají oči - 2*, 30 dní dlouhá noc - 1*, Noc s nabroušenou břitvou - 1*... Muhehe...

Renton (hodnocení, recenze)

A ty se vzdáš (nj., zase ty interní útržky z rozhovorů po ICQ, které nikdo mimo nás nechápe)?
Dvě hvězdy jsou v komentáři zmíněné, stačí pozorně číst a nezlehčovat všechno smajlíkem za téměř každou větou..

Djkoma

Djkoma (hodnocení, recenze)

Renton: koukám ty se nevzdáš :-) jak to tu tak kritizuješ, stále čekám na ty slibované/zmiňované 2* v hodnocení :) tak už je sakra dej :-) mimochodem dík, že si sem hodil ten odkaz co jsem ti posílala včera s tím alternativním koncem :-D jen se mi zdálo, že nikdo moc nezareagoval, škoda... ten film se ti prostě nelíbil, tak je pochopitelné, že na něm vidíš hodně záporů (některé oprávněně a vidí je každý, jiné někdo přejde a neřeší-viz logika, efekty,...). Herecká vlažnost spíš bude způsobena tím, že polovička (i více) postav si myslí, že je to jen blbý vtip a meteorologové zapomněli říct o mlze :) ohledně té obrovské potvory... co když si sedla na vedlejší budovu a z jejich stran pak chapadla mohla do okolí, ale byly omezena? Je to mnoho ale a mnoho dedukcí bez podkladů
Shadwell: i já ti říkal, ať se na to co nejdříve koukneš a neřešíš co se tu v diskuzi píše :-)

Renton (hodnocení, recenze)

Aáno, herci - se divím, že jsem to nezmínil už předtím, i když jsem na ně myslel..:-)
Herecké výkony jsou velký problém, takřka nikomu jsem nevěřil, že je vystrašený, jak by měl. nebudí to autentičnost a hodně všechno chladí dialogy. Často totiž sledujeme, jak se někdo vykecává, ale nedává tomu moc ze sebe (snad kromě zapálené Harden) a v souvislosti s tím co extrémního se děje kolem jsou téměř všichni převážně takový vlažní, nepříliš věrohodní.

Torrance: Nejde o to, že je film žánrem horor, ale o to, že monstrum s chapadly z úvodu by tedy mělo buď celý obchod zbořit a všechny sežrat (je tupé, přímočaré) nebo se naopak vůbec neukázat (je chytré, vypočítavé) a být jen tajemně v povzdálí, když už ho halí mlha. Jakmile jednou dělá tohle a podruhé tohle, zavání to účelností a je to (pro mě rozhodně) ubohé!

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Já bych se docela postavil za to, co jsi napsal ty, ted si na nic dalšího nevzpomínám, to zásadní jsi vypíchl. Ony by ty věc zas tak nevadily, bohužel ti herci nejsou zrovna extratřída a nedokážou dodat svému jednání ve vypjatých scénách výraznější přesvědivost. čímž tak trochu odpovídám na Shadwellův post, svým hereckým projevem nenavodili ten správný dojem autentičnosti. --- Když Ving Rhames v Úsvitu mrtvých na začátku v obchoďáku řekne: "seru na vás", tak jsem tomu věřil, stejně tak že ten hajzlík C.J. se nakonec obětoval - souvisí to s více věcma, dialogy, charizma, vystupování ... zatímco když tady ten drsnej motorkář nebo co jde pro tu brokovnici, kterej je navíc křesťan a tak okatě to vmete do očí té fanatičce, tak jsem to moc nebaštil.

Renton (hodnocení, recenze)

Shadwell úplně nejraději pindá o filmech, které neviděl. Často se tak naprosto zesměšní, zvláště, když poté otočí... Ale veteráni už ho znají a jen se smějí ;-))

Roji (i další, co tohle zmiňujete), proč nenahodíš také nějaké, z tvého pohledu, konkrétní blbiny/nelogičnosti, ať sen tu nenaváží jen do mě!

EdaS: takže kompletní stylizace do padesátek, kam vlastně celek odkazuje..

Hoke

Hoke (hodnocení, recenze)

Vyčítat nelogické scény něčemu s označením Horor / Sci-Fi / Thriller / Fantasy je trošku mimo, každopádně oproti všemu spadajícímu do žánru, co jsem v poslední době viděl, je v tomto směru The Mist nejvyspělejší. Toť můj názor, nikomu ho neberu.

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

Co je to vůbec nelogické chování postav? To jako srovnáváte sami ze sebou, jak byste se chovali na pozici té které postavy vy osobně? Tak to LoL. Vzhledem k tomu, že je na světě sedm miliard lidí a každý se chová jinak, má jinak nastavená kritéria a osobnostní "prahy", zavání prohlášení o nelogice postav extrémní sebeidentifikací, která vzdoruje empatii a víře v individuální hodnoty. Ztotožnění se s postavama je sice hezké a podle kognitivních teoretiků také to nejzajímavější, co film nabízí, ale divák by si u toho měl udržovat jistej nadhled a nesnažit se do filmu a do postav implantovat svoje vlastní ego a idee.

EdaS (hodnocení, recenze)

no mě spíš zaujalo povídání Darabonta o černobílé verzi na DVD. tak to si asi pořídím!!!

Renton (hodnocení, recenze)

Rob Roy: uff, nejprve jsem přečetl že nechápeš všechny hodnocení mezi dva až plné a podivil se, že by jsi šel až do takového extrému :-))
Tipnul bych si, že bez toho konce by chybělo i více než jen deset procent (průměrné!)
 havLord: ad poprava - nemyslím, že to byla skupina nejstatečnějších/bojovných atd. Prostě chtěli odjet od místa počátku (a rostoucího fanatismu) co nejdál a doufali, že dojedou na konec mlhy a hotovo - budou zachráněni. Nepřipouští si, že Mlha nikde nekončí (jak krásně dokládá alternativní konec se záběrem na planetu), ale když po několika desítkách kilometrů nenastane změna, tak se místo ustrašeného vyčkávání (opustit auto se jim evidentně nechce) na bolestnou smrt rozhodnou pro vlastní rychlou a bezbolestnou eliminaci. S tím jsem problém neměl, ani s tím, že pro zrychlenou filmovou působivost dojede tank během pár sekund a mlha za ním mizí. Zoufalství a beznaděj byla dechberoucí a celý závěr je snad nejlépe fungující pasáž filmu.
 Nějaké blbosti? Nevěřím, že by se ten černoch tak vzepřel a nešel se podívat do skladu na to chapadlo. Ta pobožná kráva je tam taky nastrčená moc okatě a její umlčení by nejspíš nastalo daleko dříve (třeba zavřením na samotku do sprch apod.), když už je tam taková opozice, která je schopná ji zabít. A vůbec (ale je to totálně iracionální) jak přemýšlí ta stvůra z úvodu, které patří chapadla? Nejprve si tajemně ohmatá zadní vchod, až ho otevřou, vezme si Šerminátora a potom co? Přesune se před krám a v náležité vzdálenosti čeká než někdo vyjde ven? .. No, účelové to bylo každopádně :-))
- Doufám, že i ti, co s "blbostí" začali nějaké přidají :-))

všem: Novella Cut End Test - http://youtube.com/watch?v=3bZp37JmxAU&feature=related

tombac

tombac (hodnocení, recenze)

EdaS: Take me zajimaji ty blbosti a nelogicke chovani postav... Ja si temer niceho nevsiml ani pri druhem zhlednuti. Nekteri se tu evidentne dokazou vcitit do lidi, kteri jsou uzavreni v krame se sklenenou vylohou, okolo neprostupna mlha a hromada krvelacnych potvor... Ty lide jsou vydeseni, pozdeji jde nekterym psychika do kopru, zakonite se chytaji i iracionalniho vysvetleni cele prekerni situace... Zdejsi hlasani o jejich nelogickem chovani mi prijde prinejmensim sporne.

Gardenboy

Gardenboy (hodnocení, recenze)

Ľudia poraďte mi pls - kde sa da vidieť alternatívny koniec filmu? Je to niekde na nete, youtube alebo take nieco ?

deckardx (hodnocení, recenze)

diky... K tomu Dlouhemu pochodu,kdyz sem to zacal cist,tak sem si myslel ze to bude nic moc,ale postupne me to uplne vtahlo do deje a muzu jenom doporucit,protoze sem to precet jednim dechem... Jak rika 3DD!3 je to kniha plna beznadeje a lidi kteri vedej ze dou na smrt... Vaborne napsana a poutava,fakt muzu doporucit.. Ted sem se dal do dalsi Kingovy knihy a to je : TO... Je sice strasne dlouha,ale doufam ze to bude stat za to...

EdaS (hodnocení, recenze)

může mi někdo napsat ty BLBOSTI, co se tam odehrály? buď už jsem viděl tolik žánrovek, že je neregistruju, nebo si jich nevšímám záměrně...

nigga (hodnocení, recenze)

havLord: OBSAHUJE MENŠÍ SPOILERY: jako jasný, já mám taky pár výhrad, tento film není úplně bez chybyčky, hlavně jak píšeš, to náhlé opadnutí mlhy a určitě by se ještě něco našlo, třeba ještě ty efekty, ale ty jsem na 18mil. nečekal kdovíjak dechberoucí. Přesto všechno to na mě jako celek zabůsobilo mnohem víc než 99% hororové (survival) produkce v posledních letech, takže já nemám důvod, proč bych tomu jako žánrovce neměl dát za 5* (viz koment), když mě tyto detaily nepohoršily nebo nezkazily zážitek (a taky konečně dobře zfilmovaný horor podle Kinga). ale musím uznat, že jsem se taky neklepal strachy (ale to dneska vlastně už téměř u žádného hororu), ale často jsem napnutej byl, to jo.

havLord

havLord (hodnocení, recenze)

nigga: co jsem tu psal byl bezprostřední dojem, pak jsem o tom ještě po zbytek večera přemejšlel a víceméně už s tebou souhlasim. pár výhrad bych ještě měl, ale budiž..... jinak že se 15 vteřin po tý popravě rozjasnilo a objevili vojáci mi nevadilo, ba naopak jsem to uvítal, bylo to opravdu nemilosrdný a takovej život je, že....
jinak to teda vidim jako rob roy - akorát s tím, že se děly buď jen blbosti, anebo to teda byl hustej vodvaz, ale snad ani nic mezi tim.
a stejně jako u ramba neva, že triky nebyly úplně prvotřídní, atmosféra byla slušná, takže to to vyvažuje

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Tak jsem to právě dokoukal a teda chápu všechna hodnocení od 2 po 5* :)) Místama je to vyloženě blbé (triky, chování, vysvětlujícídialogy), místama hezky beznadějné a místama průměrné. Jenže pak tam je ten závěr kterej všechno co se dělo předtím smete do koše. nepochybuji, že bez něj by The Mist měla tak o 10% míň - jinak k tomu závěru. těch posledních 10 minut je tak drtivě beznadějných, že tu "popravu" jsem sežral i s navijákem, viz přesně co napsal nigga, v tom nevidím problém. -- Hodíte mi někdo link na aspoň stručnej děj Dlouhého pochodu? Nebo stačí do pošty stručně v pár větách :) Kinga jsem svého času žral, ale tohle vůbec neznám (btw kdy už někdo zfilmuje Nekuřáci s r. o.)

nigga (hodnocení, recenze)

Gohy : Ehm, sorry, asi mě chytla demence :-), ale nevím, co jsi tím přesně myslel :-) KOLMI: ach jo, a dokázal bys odůvodnit, proč je to teda taková sračka? Myslím, že nemá cenu se ptát, co? havLord: k tomu závěru jsem se vypsal v této diskuzi, teď by to mělo být na 4 a můj příspěvek v 13.01.2008 00:45, nejsem psycholog, ale toť byl a je můj názor na ten konec.

havLord

havLord (hodnocení, recenze)

SPOILER: Nejsem žádnej psycholog, ale.......... začnu takhle: ten konec byl dobrej, byl působivej, chorály fajn.......... ale ta poprava mi tam fakt nesedla. ty lidi, který byli v tom autě byli ti nejstatečnější z toho obchodu. ti, kteří nejvíc toužili zachránit si život. ti, kteří měli odvahu bojovat s těmi monstry. ti, kteří se nebáli postavit se jim. ti, kteří chtěli bojovat do posledního dechu. a když jim dojde benzín, tak se jejich odvaha a vůle žít vytratí jako lusknutím prstů a popravěj se? W T F? já si rozhodně netroufám tvrdit, jak bych se zachoval já, nechci tady odsuzovat to, jak se ti lidé zachovali. ale zdravej selskej rozum mi říká, že by se přece takhle snadno nevzdali. aspoň by ZKUSILI pokračovat dál a pak, když by viděli tu bezbaděj, tak by se zastřelili - to bych bral...... tak je tu nějakej psycholog? co mi k tomu řekne?

EdaS (hodnocení, recenze)

KOLMI: od někoho, kdo dá Kmotrovi jednu hvězdičku, takový výkřik fakt potěší...

deckardx (hodnocení, recenze)

3DD!3 : fakt jo??? tak to si me potesil,diky za zpravu... nemas o tom nekde clanek pls ?

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi