Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

VanTom

Darabont neúspěšně staví napětí na psychologickém střetu skupinky rozhádaných "napřesdržku" individuí zavřených v obchodě, které zoufale nepasuje dohromady s občasnými útoky wtf potvor z tajemné mlhy, notně béčkově brakových a mizerně zrealizovaných (efekty, režie). Atmosféra násobně stoupne při apokalyptické jízdě v závěru, jejíž fatalistické zakončení však připomíná špatný vtip. ()

Všivák

Nevěřím tomu, že by se lidská společnost tak brzy zhroutila a lidé přestali tak rychle bojovat. Každopádně, skvělá kamera přispívá k pěkné sugesci celého filmu. Kingovi, už klasické, narážky na náboženský fanatismus a herecký ansámbl, který předznamenal pozdější The Walking Dead. Celé to trochu sráží ošklivé a levné CGI triky jak z nějakého úsměvného turbo béčka. Konec je naopak dosti silný a odvážný. Osobně jsem po tom nemohl dlouho usnout. Doporučuji nepouštět před spaním nebo to po tom přebít něčím hezčím. Je to horor jak vyšitý. Do úplného hodnocení mi ale trochu něco chybí. ()

Pražák

"Bože, Davide, jsme civilizovaná společnost. Alespoň dokud fungují stroje a můžeš zavolat 911. Ale seber to lidem, dej je do tmy a pořádně je vyděs... a je po pravidlech." Frank Darabont a horor? Tak tenhle film mě skutečně dostal. Musím říct, že v tomhle žánru jsem dlouho neviděl precizněji povedený film. Ale celkem věřím, že klasickým krvechtivým příznivcům "hororvého" žánru to nesedne. Největší hrůzou zde totiž není to co je venku, ale to co je uvnitř. Popírání Boha, zvrácenost člověka, fanatismus, lidská slabost, malost, prohnilá duše, hraní si s ohněm. Neznámý herci v dokonale vytempovaném filmu, který si vystačí i bez zbytečných brutálních scén a neoslní přehnanými efekty. Závěrečná desetiminutovka beze slov je naprosto uzemňující a jestliže tomu podlehnete jako já, tak se vám lehko od toho neodejde. ()

Jacob23

Husté!skvela Marcia Gay Harden(nikomu jsem snad nepral smrt tolik jako jeji postave),dobre triky,super zakonceni..nekolik vylozene wtf momentu,akorat o scenari se tu neda mluvit 85% ()

Nuach

Mistrovská záležitost. Tomu říkám variace na téma hororu. Tenhle pán prostě umí... Snad jen ten konec mi vadil, trochu vykalkulovaný, nevěřím totiž, že by tohle hrdina coby otec udělal. Ale kamarád mi řekl, že to byl možná záměr, aby divák pochopil poselství, že naděje nikdy neuhasíná a člověk se jí nemá vzdávat až do poslední chvíle. Jinak vážně radost, i když místy solidně děsivá. ()

Ichabod

Osobně mám raději Kinga spíše v psychologickém než monster rozpoložení, ale tady je to docela dobrý mix obojího. Nečekal jsem nějaký vyjimečný film, ale byl jsem mile překvapen a posledních cca 15 minut je úplná filmová fantazie, která by se kvalitou mohla klidně rovnat Cloverfieldu, coby mého naprosto TOP monster filmu a to je co říct. Thomas Jane kupodivu vůbec nevadí, příběh nepatří mezi kdoví jak originální, ale atmosféru to má slušnou už od prvních pár minut a ke konci se ještě o trochu zlepšuje a poslední záběr opravdu nažene husí kůži a to nejen díky skvělé hudbě. Darabont u mne zaskóroval... opět, ale tentokrát asi nejvíc nečekaně. ()

huli601

Darabont je proste skvelý, tak dlho sme čakali na jeho nový film, ale oplatilo sa. Thomas Jane tiež super. Jedna vec mi ale vadila a to Marcia Gay Harden jej postava mi robila také nervy, že koniec. Taký som mal dobrý pocit, keď pani Carmondiovú zastrelili. Výborný, až brutálny koniec, žiadny happyend. To sa mi páči. ()

JekoRek

2* za podařený konec, ale začáteční a prostřední část byla opravdu nůůůda. Jak tohle mohl Frank spáchat to opravdu nevim. ()

blackJag

Darabontovo spojení s novelami Stephena Kinga je pověstné a za sebe musím říct, že i tentokrát odvedl víc než jen dobrou práci. Atmosférickou záležitost, které do úplné dokonalosti chybí trochu racionálnější jednání postav a lepší digitální triky, posouvají nad běžný rámec hororové scény spolehlivé herecké výkony (na základě výkonu M.G.Hardenové bych tu její bigotní křesťanskou mrchu poslal pod kytky jistě dřív než se skutečně ve filmu odehraje), schopnost režiséra z minima vytěžit maximum a samozřejmě nešťastný konec filmu, který célé té v mlze zahalené podívané dodává další rozměr. Hudba: Mark Isham. 85% ()

homerr

Zajímavé, znepokojivé...škoda, že příšery byly vidět tak často a tak moc, neškodilo by více tajemna. škoda, že jsem vědel jak to na konci dopadne. škoda moc pavučin. škoda moc postav v marketu. Za to vše hvězdička dolů. Ale tímto škody končí a začíná chvála: Pár slušných lekaček, dobře vykraslená atmosféra strachu, mlha vypadá opravdu mlhovatě. Co mě ale totálně dostalo byla kazatelka a její manipulace s lidma - té jsem se bál snad víc než všech nestvůr dohromady... no dostala co zasloužila :-) ()

ganz

Po prvním shlédnutí jsem viděl Mist na tak na 4, bohužel pokud sledujete film podruhé a ten skvělý konec už čekáte, tak zbytek filmu vypadá tak trochu nudně. Celou dobu jsem čekal na ty momenty kvůli kterým mě Mist zaujal na prvním místě, ale na podruhé už tak silné nebyly. ()

cross

Opravdu musel po třech výborných filmech přijít tak strmý pád dolů? Říkejte si co chcete, ale já právě dokoukal 2 hodinový horror, který mě krom slušného úvodu a závěru a místy celkem znervózňující atmosféry, téměř po celou dobu neuvěřitelně nudil! Navíc, postava kazatelky a přespříliš nábožensky fokusovaných scén mě tak iritovalo, že jsem se někdy za polovinou vážně rozhodoval, zda dokoukat či ne.... Darabont nenatočil nic zajímavého - smíchanina digitálních příšer a náboženských keců bez zjevných kvalit se tak doufejme stane ojedinělým výkřikem do horrorové mlhy, který se již nebude opakovat... ()

MI-380

Trochu horor, trochu víc SF, nejvíc ale popis živné půdy pro náboženské fanatiky a zjednodušeného návodu, jak s nimi jednat. Postavy a motivace jejich činů jsou tu ale nějak nevěrohodné. Pointa drsná, ale i při ní mi jde proti srsti nelogické chování hlavních hrdinů, za které podle mě nemůže nenormální situace, v níž se nečekaně ocitli, ale divný scénář. Rozhodně nejslabší Darabontův film. Psychologická sonda se někdy nepovede, tady se ztratila v mlze. Díky své náklonnosti k SF a všemu tajemnému se dostávám až na 60%. ()

KASUGI

Geniální atmosféra, civilní a uvěřitelné chování postav a perfektně vygradované scénky. The Mist řadím k jednomu z nejlepších hororů nového tisíciletí. 90% ()

jitrnic

Závěr je velice působivý, ovšem zjevně dopředu připravený (to bude bomba!). To, jak k němu postavy dokráčely, poněkud postrádá smysl, ovšem začnete o tom pravděpodobně přemýšlet až po skončení filmu. Bavíte-li se ovšem filmem jako v podstatě béčkovým horrorem - thrillerem, který v podstatě dodržuje všechna žánrová pravidla a nejdete na film s očekáváním "nového Darabonta". ()

horacko

Ten priebeh filmu je naozaj veľmi slabý, až som neveril, že to je Darabontova práca. Zachránil to snáď len ten fakt šokujúci záver. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi