Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Ravi

Milé překvapení ve formě thrillerového dramatu s nečekaným vyvrcholením děje. Klasické rysy Kingovy předlohy jsou zde hodně hmatatelné a přitom nepostrádají na kvalitě ani v Darabontově vizi, což je moc dobře, protože na Kingových předlohách už si vylámal zuby nejeden tvůrce. Mnoho postav, doutnající charaktery, zajímavé prostředí. Strach je odkrýván pomalu a vychází z toho, co divák nevidí. Film podle mého gusta. 95% = 5/5 ()

klima777

Zajímavý konec. Jinak (IMHO) počin zcela nehodný vynikající Darabontovy pověsti. Kdybych byla mladší, možná by se mi líbil víc. Takhle je to jenom za dvě. P.S. Všichni spiders from Mars (a jiná slizká havěť) byli spíše ke škodě věci. ()

Zagi20

Nevěděl jsem, do čeho jdu, ale jsem s výsledkem jsem nadmíru spokojen. I když … Nemůžu si pomoct, ale podle mě filmu ty digitální příšerky trochu uškodily. Když se na scéně objevily chapadla okamžitě na mě dýchnul závan „béčkovitosti“ a začínal sem o filmu pochybovat. Veškeré pochyby se ale rozplynuly ve chvíli, kdy se začal pořádně rozvíjet příběh o totálním rozpadu společnosti, vedeném neuvěřitelnou Marcie Gay Harden. Její postava, kterou ztvárnila naprosto bravurně, pro mě už asi navždy zůstane tou nejodpornější jakou sem ve filmu musel přetrpět. Konec byl hodně silný, ale bohužel jsem tak nějak dopředu věděl, že to asi takhle skončí. ()

Kosmik 1

Film by se v pohodě obešel bez pánbíčkaření a zarputilých hysterek, ale jinak docela povedený "horor". Dávám schválně uvozovky, páč lekaček sice Mlha obsahuje spoustu, avšak všechny jsou tak předvídatelné, že jsem se vůbec nebál. Pro mě pouze snímek, který stačí vidět jednou. 50% ()

Kurikmoon

Dobre znázornenie čoho môžu byť ľudia schopný pod tlakom. Zaujímavý nápad. Fajn atmosféra. Rovnako i herci. Ale tým znásilneným koncom ma fakt naštvali. Pretože pochybujem, že niekto kto vydržal tak veľa (pod tlakom) sa tak prekvapivo rýchlo rozhodne pre to, čo sa na konci stalo. A na záver tu máme silnú emóciu. Tradááá... Hviezdu za koniec neuberám len preto, že by THE MIST padlo do priemeru, kde nepatrí. ()

Kalidor_

Koukám, že mezi většinou mých oblíbených uživatelů budu vypadat jako černá ovce rodiny, ale já se užíral nudou. Tahle obchoďáková bubu-story měla jakoukoliv atmosféru zazděnou stupidnímy dialogy a chováním napřesdržku otravných vedlejších postav. Obzvlášť ta náboženská fanatička, ta mi pila krev kdykoliv otevřela tu svou nevymáchanou, kazatelskou držku. Já se modlil o stošest aby ji vystrčili ze dveří a nakopli tu její tlustou prdel až by velkým obloukem přistála uprostřed toho kabaretního kouře napospas všem těm trapným bubákům a hastrmanům. Nejdřív jsem měl neovladatelné nutkání zrychlit přehrávání u "výživných" dialogů, následně i u "akčních" scén střetů nebojácných hrdinů s hmyzími karikaturami (no třeba ti srandovní pavouci - wtf?), a následně vedl vnitřní boj zda to vypnout či vydržet. Spása v podobě usnutí nepřipadala v úvahu :-( (to zpropadené kafe!!) Vyjmu-li ucházející konec tak to působilo jako všechny ty ultrastupidní horory vysílané na Nově. Milionkrát ohrané scény kdy v rozhodující chvíli zapalovač né a né zažehnout spásný plamínek přímo nesnáším a místo navození napětí ve mě vyvolává agresivní pudy doprovázené bílou pěnou u huby, třesoucím se gaučem s brambůrky a ovladači padajícími k zemi, a chutí nacpat ten zasraný zapalovač dotyčnému/dotyčné nosem až do sestupného tračníku. ()

Killda

Veškerá atmosféra a tajemno zmizí hned po čtvrt hodině stopáže, kdy se poprvé objevují hodně špatné vizuální triky. Mám prostě pocit, že tohle téma v rukou např. M. Shyamalana by vypadalo mnohem tajemněji a atmosféra by se dala jen krájet. Tahle zpracování mne neoslnilo. Přitom stačilo nasadit tajemné "něco" do mlhy a vyhrát si více s klasickými lekačkami a hlavně atmosférou a tím zacílit na psychiku diváka... neviděné zlo fungovalo ve Vetřelci a fungovalo by i tu. Opravdu mne mrzí, že tak slibné téma skončilo právě takhle... ()

TheRoller

95% filmu je na slabé 2*. Boh žehnaj ateistom, lebo od momentu umlčania ten na nervy lezúcej suky (ako herečka skvelá) a trápneho deja s náboženstvom je to už len lepšie, len zostáva veľmi málo času. Aj z pasáží, ktoré vyzerajú ako paródia na paródiu béčkového hororu, až sú nechcene tragikomické, sála úžasná režijná práca Darabonta. Záver, ako z iného filmu, napravil renomé na plnej čiare. Až mi ho je normálne ľúto, že taká emócia musela byť vyplytvaná na tak chabom počine. Mám silný pocit, že do knihy (po ktorej ihneď hádžem očko) záver sadol ako uliaty a celé to bolo asi milión krát lepšie. Za samotný film slabých 60%, za záver plných 100%. Dokopy to dáva ľahších 80% ()

Autogram

Aby som teraz v rannej hmle nosil so sebou pre istotu hasičskú sekeru. Spočiatku som pri filme rozmýšľal, čo to bude za katastrofický odpadový žáner so všetkými možnými klišé, už aj samotná hmla k tomu zvádzala. Ale po krátkej chvíli som zo svojho omylu precitol, keď sa neobjavila žiadna geniálna vedkyňa ani čerstvo rozvedený pár, ale miesto toho zavretý supermarket plný pestrej vzorky bežnej populácie. Okrem chápadiel boli ostatné efekty na úrovni a dali sa vychutnať asi všetky možné hororové príšerky, často akoby požičané z iných filmov. Psychológia postáv v zavretom obchode je zvládnutá na výbornú, každý sa prejaví nejakým spôsobom a na svoje si prídu aj vyznávači fatalistických kecov. Beznádejný záver je silnou stránkou filmu, možno najsilnejšou. ()

L_A_D_A_S

I přes v dnešní době místy trochu komické triky se stále jedná o úžasný film a asi nejlepší adaptaci jakékoliv Kingovy knížky. Mlha má místo v mých nejoblíbenějších filmech a ten závěr je něco na co nikdy nezapomenu. 5*  [***Patří do mých TOP10***] ()

silent cut

Vezměte Alkoholika, vyléčeného alkoholika a katolického abstinenta a jděte spolu do kina na Mlhu. A pak si všichni čtyři zajděte na panáka... Už jen atmosféra před příchodem mlhy mne do děje vtáhla. Ti lidé a lidičkové mi přišli jak moji sousedé. Pak se u některých charakterů rysy přiostřily, pak zase obrousily, pak přiostřily... a najednou mi došlo, že není docela jisté, jestli jsou větší bestie ty nablblí přerostlí komáři a pavouci, kteří si sebou na zem přinesli trochu té své domácí atmosféry, anebo homo habilis fanaticus... a co se ohledně konce týče... dle mého názoru je to moc... ne pro mě, já si tu hodinu stísněnosti a zmaru klidně odžiju a zkusim usnout, ale spousta lidí si na většinu naprosto dokonalých scén z filmu právě tomu závěru asi jen těžko vzpomene... ()

P1tr

Tento nejnovější Darabontův snímek se mi hodnotí velice těžce. Na jednu stranu mě dokázal pohltit svojí důkladně vypracovanou atmosférou strachu z neznáma, ovšem když to "neznámo" přišlo, film pro mě ztratil část svého kouzla. Monstra vylézající z mlhy kazí napětí a v jejich přítomnosti mi film přišel až příliš laciný a nechutný. Samozřejmě to zapadá do konceptu filmu, jenomže (ne)kvalita zpracování oblud dokazuje, že film neposbíral největší prostředky na natáčení. Herecký ansábl neurazí, kdo má být kladnou postavou je vám příjemný a naopak. S napětím jsem čekal, jak to s hrdiny snímku dopadne a když jsem se konce dočkal, musel jsem to rozdýchat, neboť takto emotivní konec jsem nějakou dobu neviděl...rozhodně stojí za shlédnutí. ()

V-Ray

Kvalitní horor, zaměřený i na psychogickou stranku dane situace. Atmosfericky vybroušené scény, napětí i dostatek akce. V rámci žánru nadprůměná záležitost.. ()

deckardx

Skvely reziser si poprve odskocil od takovych jakoby pohadek a pustil se zase do hororu... A musim rict,ze to byl skvely tah natocit Hustou Mlhu od mistra Kinga... Nejvic by asi tenhle film vystihlo slovo - ATMOSFERA... Na atmosfere proste stoji.. Neni to zadna lekacka,i kdyz nekdy ano,ale odehravaji se tam sceny pri kterych beha mraz po zadech a totalne vcucne divaka do deje... Ja sem si proste lebedil u psychopaticke pani a spousty dalsich postav... Mlha prakticky nedava divakovi nadechnout a vy ,stejne jako postavy, nevite co se stalo ani odkud se mlha vzala a cekate co se bude dit... A deje se toho dost... Kdyz reknu ze je to jeden z nejlepsich hororu posledni doby,tak to mozna bude malo... I kdyz vidim i opacne reakce,ja si za tim stojim... Jenom ten rozpocet mohl byt vyssi,protoze ty efekty nejsou nijak vyjimecne,ale to se da filmu jako celku odpustit... Pet hvezdicek navic umocnuje fakt, ze zaver je vskutku skvelej a posunuje Mlhu jeste o kousek vys.. Takze neni co resit - 5* ()

Pit

K.O., fakt po dlhšej dobe som dostal Knock-Out. Čo efekty ? Čo príšery ? To sú už v dnešnom filmovom pokroku normálnou a bežnou súčasťou ! Je pravda, že celé to začne ako jedno veľké Béčkové čosi, ale pokračuje to a dostáva to grády. To čo je impozantné je dej a jeho línia. Ešte teraz pri písaní komentu po tesnom zhliadnutí tohto skvostu mi nabieha husia koža/samozrejme najväčšiu husiu kožu mám z posledných 5-10 minút - ale stačilo/. Jedinečné a neskutočné ! Neviem čo povedať, snáď len VIVAT King a Darabont ! ()

Kangaxx

Spočiatku to vyzerá na ďalšie survival béčko, no tvorcovia sa našťastie neuspokojili len s bezhlavou akciou ako väčšina ich kolegov a zašli hlbšie. Hlbšie v zmysle analýzy vnútorného stavu človeka, ktorý sa nečakane ocitol v absurdnej situácii ohrozujúcej jeho život. Poukazuje sa pritom na rozdiely v reakciách konkrétnych jedincov, ako aj fanatizmus skupiny, v ktorej sa vôľa jednotlivca stráca. Na rozbor ľudskej psychiky je King majster a je skutočne chvályhodné, že aj scenár sa uberá týmto smerom. Bohužiaľ to nie vždy funguje na 100%, náboženská buchta liezla asi každému divákovi na nervy a záver bol z logického hľadiska kompletne nezvládnutý. ()

Almásy

taky koniec som v americkom filme necakal ani v najkrajsich snoch, ale predsa nic. ako nehovorim, bal som sa pri tom ako male dieta a navsteva tesca uz nikdy nebude ako predtym, ale ja som tomu celemu nejako neveril. ako hardenova to hra uchvatne, obhajuje oscarove ocenenie, ale co ja viem. ku koncu sa to uz hralo na tazke umenie, ani scenar buhvico, ale ten koniec bol fakt popici. a len tak by the way, kazdy tu riesite aky to bol popici film, a len tak otazka, to fakt serie iba mna ze odkial ta hmla isla? ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi