Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Streamline

Frank Darabont sa po skvelom Vykúpení z väznice Shawshank a geniálnej Zelenej míle, rozhodol natočiť ďalší film podľa knižnej predlohy Stephena Kinga. Hmla bol, zatiaľ zo všetkých videných, ten najhorší. Pozor! Najhorší neznamená zlý! Vo filme sa snaží o navodenie atmosféry strachu z neznáma, čo sa mu v niektorých pasážach dokonale podarilo. Horšie to začína byť, keď sa nám rozhodne naservírovať všemožné príšerky. Vtedy je strach preč a človek nevie či sa má smiať alebo smiať ešte viac. Našťastie posledné minúty film zachraňujú a koniec je veľmi prekvapivý, nie však nečakaný. 80%! ()

gemi

Byl by to skvělý nízkorozpočtový film, založený na hlubokých dialozích a několika efektech. Jenže dialogy jsou občas trošku blbé a efekty odfláknuté: (!možný brojler!) Na konci je všude okolo mlha, a hle, během pěti sekund je fuč a svítí sluníčko. ()

Ceberus

Perfektní stísňující začátek s nevyzpytatelnou mlhou a strachem z neznámého bohužel postupem času srazily do kolen zcela konkrétní vizuální efekty v ne zrovna top kvalitě. Kéž by většina filmu byla vedena jako začátek a na hrdiny útočilo jen neurčité a nevypozorovatelné "cosi". Darabont by si měl vzít příklad ze Shyamalana, který nevyhazuje nadějnou premisu filmu po třetině z okna (Stalo se). ()

AMD.SW

Prostě nedokážu kladněji ohodnotit film, u kterého jsem se celou dobu jen rozčilovala. Rozčilovalo mě neustálé nelogické chování lidí (když se do skladu začala natahovat chapadla, proč nikoho hned nenapadlo zavřít vrata, když se začal na obchod slétat obří hmyz, proč místo zhasnutí světel, která zákonitě hmyz vábí, jich ještě více rozsvěcují? atd. Příšerně mě rozčilovala odporná náboženská fanatička, která měla pomalu a bolestivě být rozervána nějakou příšerou. Jedinou hvězdičku dávám za povedené příšerky, i když mi přišly vykradené z filmu Evoluce apod., ani ten konec mě osobně nepotešil, přišel mi depresivní. Fakt ve mně film zanechal jen negativní ohlasy, chtělo se mi blejt. ()

danny_21

Když se dají Frank a Stephen dohromady, výsledek mě vždycky usadí a potěší = už jsem zažil spoustu zklamání a otrávení u Kingových filmových adaptací a jsem neskonale nadšený, že Frank má opravdu vyjímečný cit přenést tištěné řádky na filmové plátno s takovou grácií a Mlha je toho dalším důkazem. The Mist je řemeslně skvělě zvládnutý sci-horror, s přesně takovou atmosférou jakou by měl tento žánr nebízet, obohacený o psychologickou sondu do duší postav a o mimořádně odvážné zakončení ( mimochodem naprosto jiné než v původní povídce, což fanoušci určitě ocení ), za které tleskám. Největší příšery se neschovávají pod postelí, na jiných planetách, ale v nás samotných - 95 %. ()

LucyD

No ze začátku jsem si říkala, že to bude šílená blbost, protože obrovská chobotnice požírající lidi mi nepříjde zrovna jako téma na 5*. Naštěstí jsem počkala až do konce a film s nic moc příšery, ale velmi povedeným dějem. Čekala jsem sice horror, ale jsem celkem mile překvapena. 4* ()

TetaJane

Jsem hrozně překvapena kolik (dost) procent se tato americká slátanina domohla. Přitom o horor ani tak moc nešlo. Byla to nuda od začátku až téměř do konce. Místy jsme se museli smát těm hloupě napsaným dialogům. Chlap, který musí zachránit všechny ostatní ... trošku ohraná písnička. Příšerky taky trošku ohrané. Jediné, co stojí za tu jedinou hvězdičku je ten překvapivý konec. Toť vše. ()

ttchor

Horory mám rád, teda presnejšia formulácia by mala znieť „dobré horory mám rád“. Dlho som žiadny nevidel a k tomuto som sa dostal úplne náhodne...Názov mi niečo hovoril, ale že za ním stojí najlepší americký autor súčasnosti a režisér Darabont som sa dozvedel až neskôr. Vysoké hodnotenie na csfd ma nabudilo a tešil som sa, že uvidím po dlhšej dobe dobrý horor. Prečo sa tak nestalo...? Po sľubnom úvode, ktorý vo mne začal evokovať nádych tajomna, som očakával, že sa dostaví psychologický horor so šokujúcim rozuzlením. Namiesto toho som sa ocitol náhle zavretý v supermarkete, vonku hmla a okolo mňa banda miestnych vidlákov, ktorí časť filmu riešili, či veríš tomu čo hovorí „Jano“, potom zas či veríš tomu čo hovorí Ďuro...a čakali kedy zlo z hmly začne preskupovať celkový počet nakupujúcich. A keď už toho bolo na všetkých až moc (začalo sa totiž umierať) začal skoro každý veriť bigotne v Boha. Množstvo nelogických momentov, slabá zápletka, nepresvedčivý herci, či záverečná zbytočne dlhá katarzia ma do atmosféry tohto diela ani trochu nevtiahli. Je smutné, keď miesto toho, aby sa človek bál, prípadne cítil niake emócie, sa pri sledovaní pristihne, že tou najsilnejšou emóciou je smiech. ()

vozralec

V té mlze něco je. Dění v supermarketu dobře vykresleno. Náboženská fanatička taktéž. Závěr se dal trochu očekávat. ()

Skautka

Během celého filmu jsem si ťukala na čelo a říkala si, že to snad ani není možný jak jsou tam nějaký lidi pitomý. A právě v tom je zvláštnost celého příběhu. Velké drama tam neodehrály ani tak ty příšery jako psychika člověka samotného. Nejvíc mě pobavila ironie na konci. Být v takové situaci možná je těžké dopředu říci jak bych se já zachovala, ale při mém zdravém rozumu můžu říct, že bych nikdy ty lidi v tom autě nezabila. Zkusila bych to a hledala východisko. Do poslední kapky mé krve. Zajímalo by mě v jaké situaci někoho napadl tenhle příběh. Takže si ťukám na čelo dál a říkám: Ten chlápek je ale idiot. ()

lakart

Myslím si, že Frank Darabont by měl filmovat další Kingovy knihy, neboť má pro to obrovský cit. Po Vykoupení a Zelené míle je i Mlha poměrně slušně natočena, jenom by jí více slušel větší rozpočet pro efetky, které místy nepůsobí věrohodně. Ale není to nic, proti ničemu. Tento film není o tom, co na obyvatele malého městečka číhá veknu, ale je to psycholgická sonda do malé kolektivu, který je na pokraji války všech proti všem. Neskutečně dobře napsané a docela i slušně zahrané. Náboženský fanatismus vs. logika a věda. Ve filmu proti sobě stojí víra a věda, otázkou zůstává, která strana má lepší prostředky pro převzetí vlády :D. 80% ()

FreeDooM44

Vcelku vydařeny snímek, pár věcí mě tam vadilo a hlavně teda myslím že ta atmosféra nebyla tak ,,hustá" :) jak by mohla být... Tenhle režisér to prostě nejak neumí, myslím tu atmosféru... ,,Dokud fungují přístroje a oni můžou zavolat pomoc, ale když jim ty věci vezmeš, zavřeš je do tmy, vyděsíš k smrti, zákony přestanou platit, pak uvidíš primitivy. " ()

Nocturno culto

Začátek vypadá hodně lacině ale pak se to slušně rozběhne a udrží v napětí až do konce ..O ty potvoráky ani nejde,byť ten obří co se objeví na konci,ten stojí za to,spíš o to jak se lidé chovají ve vypjatých a kritických situacích ..Je to sice dobré ale zas ne tolik abych dal plnou palbu,takže za 4 - 80 % Vy co kritizujete český název,tak si to nejprve přeložte a potom něco říkejte .... ()

darthvader77

Žádný jiný horor jsem do teď neviděl a tenhle mi doporučila jedna známá, tak jsem si řekl, že ho zkusím. Perfektně vybrané napětí až na kost. Člověk nezvrací, ale opravdu se bojí, což je u hororu nejdůležitější. Především oceňuji příběh, zpočátku využívající, že nejstrašnější příšerou může být ta, kterou nevidíme ať už v mlze nebo uvnitř nás, tím se dostávám i k tomu, jaké zrůdy se v extrémních situací můžou lidi stát a jak to vypadá jenom v tak málem kolektivu, když se vedení ujme šílenec.(ta náboženská fanatička byla pro mě fakt mrcha a celou dobu jsem chtěl, aby ji někdo odpráskl). Triky byly úžasné všechny počítačem udělané věci(pavouci, štír-kobylky, ptáci.SPOILER: Náhle nám příběh přejde z Fantasy do Sci-Fi a to formou toho co se dozvíme skrze jednoho z vojáků(zápletka s dimenzema není originální, ale pokud ji vložíte takto do příběhu je to mistrovský tah. U úžasného apokalyptického závěru s vynikající hudbou jsem si říkal, že hlavní postava má fakt smůlu. ()

amim

"There's nothing out there. Nothing in the mist." Nebudu si na nic hrát, finálních 5* dávám hlavně kvůli konci, který byl sice mnou očekávaný, ale přesto jsem byl neskutečně šťastný, že přišel. Jinak kvalitní hororová zábava, u které není ani tak důležitá linka pažravých pavouků a jiných stvoření, jako vývoj chování lidí v extrémní situaci. Živé tělo, ve kterém se líhnou pavouci, obětovávání lidí pro Vyšší dobro, smrtelná chapadla.. zkrátka krása, která mě po dlouhé době donutila bát se u filmu. ()

Kingjiri

Pozor na SPOILERY. Mist je předevšim dramatem a hororový prvky sloužej hlavně jako hybatel změn, který se odehrávaj ve skupině lidí uvězněnejch v supermarketu. Nejvíc "děsivý" jsou chvíle, kdy se podaří náboženský fanatičce naverbovat většinu lidí ze skupiny. V tý chvíli jde veškerá logika stranou a většina lidí je pro svojí spásu v rámci svojí nový víry ochotná udělat všechno, co je třeba - vymívání mozků v přímym přenosu, který se ale bohužel neděje jenom ve filmu. Jenomže absence určitý víry (nebo spíš naděje) je to, co se hrstce logicky uvažujících nakonec vymstí a pro všechny to celý dopadne vlastně nejhůř, jak může. Každej si může vybrat, jakej přístup je mu sympatičtější. Nejlepší nejspíš bude zlatá střední cesta - mít určitou víru, ale zároveň zachovat chladnou hlavu a nenechat ze sebe dělat ovci v davu. A co se týče zbytku filmovejch elementů - herci dobrý, triky spíš průměrný a režie skvělá, víc takovejhlech inteligentních hororů. ()

kratina

Bylo-nebylo. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet (Rákosníček promine) a hnusnou tak, jako by to byla kaše uvařená z vašich nejhorších nočních můr, ležel jeden supermarket. Regály byly narvané zbožím a uličky lidmi, kteří (prozatím) přežili katastrofu a ještě je zmutované potvory tam venku nestačily sežrat. Mezi přeživšími lítala jako pometlo jedna pořádně pošahaná fanatička, šermovala rukama a vykřikovala, že je ty potvory stejně už brzo sežerou a že je to trest Boží za to, jak se lidi nechali zblbnout reklamami a místo do kostela se chodili modlit do supermarketu. A prý kdyby seděli doma o chlebu a vodě a jen tiše rozjímali, tak se jim to nestalo. Dobrá zpráva je, že to s tou čůzou nakonec špatně dopadlo. Stejně si myslím, že s tím Božím trestem jen mlžila :-) POZOR! Finále filmu je opravdu drsné a je jen pro silné a single (čili bezdětné) žaludky! ()

Folinka

Mě to nebavilo. Mám ráda Stephena Kinga, ale bohužel dojem z filmu mi kazilo dost podstatných věcí. Český dabing - 6ti letý kluk mluví hlasem teenagera, což hned na začátku si řeknete, že tady něco nesedí. Ta fanatická babizna byla s dabingem totálně na tečku mezi oči. Vydržím hodně, ale fakt jsem chvílemi přemýšlela, že než poslouchat ty její kecy, tak to radši vypnu. Příšery byly jak ze zábavního parku, totálně nedůvěryhodné a počítačová animace na úrovni devadesátých let. Většina děje mi přišla totálně předvídatelná, nedokázala jsem se ponořit do atmosféry samotného filmu a jenom jsem čekala, jestli to všechno opravdu dopadne tak, jak jsem si myslela na začátku.. a trefila jsem se:)) Podle mě slušný béčkový TV film. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi