Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

tom88

Uletenejšie, šialenejšie, ale slabšie ako jednotka. Opäť vtipné scény s potvorkami. Kopec WTF momentov ako napr. lietajúci gremlin, štetka gremlin, gremlin pozerajúci Ramba 2, Hulk Hogan ?, Christopher Lee ?? Samozrejme dej slabý ako v jednotke. Logiku netreba hľadať. Gremlini sú rovnako umelý a gumový a nemotorný ako v prvej časti. Je to taká milá blbostička na jedno poobedie, treba na chvíľu vypnúť a dá sa to skvelo užiť. 70% ()

HellFire

Je to oficiální. Zdejší komunita nemá žádný vkus :). Gemlins 2 je totální pecka s tolika odkazy na další filmy, knihy, postavy atd. že by se dala studovat celý den. Perfektní ukázka toho, co lze vytvořit s loutkami. Kdyby se pokračování natáčelo dnes, všichni gremlini by byli počítačem generovaní. Jedno z nejlepších filmových pokračování. Ever. https://www.youtube.com/watch?v=A-RoBdHHkcQ ()

MM_Ramone

Režisér Joe Dante pokračuje v tom čím si získal divákov v prvej časti. S tou istou ústrednou hereckou dvojicou (Gilligan, Cates) privádza späť novú generáciu Gremlins. Armádu šialených príšer, ktoré majú podobu oživlých chrámových chrličov. Príbeh sa presúva do New Yorku, v tom vidím jediný odklon od úvodnej časti. Inak je to to isté vandalské vyčínanie týchto zvláštnych stvorení a ich následná likvidácia. Ja som sa pri tom zabával rovnako dobre ako pri jedničke a preto i moje hodnotenie ostáva rovnaké. *** ()

kaylin

Snímek „Gremlins 2“ jsem měl zafixovaný jako komedii, a to je pro něj skutečně zásadní určení. Je to komedie a primárně jako komedie funguje. Jsou zde scény, které jsou opravdu zábavné a které si pamatuji i po letech. Ta kritika gigantických společností je zde podána hezky, zábavně, přehnaně. Je to jiný film, než ten první, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Zábavným jednoduše je. ()

Vančura

Nudný dojem z jedničky je zapomenut - dvojka je zběsilejší, zábavnější a nápaditější, přesně jak jsem si přál. Dvojka Gremlinů je odzbrojující jízda, u které jsem se královsky bavil a umíral smíchy. Takovou smršť skvělých fórů a černého humoru aby pohledal. Bože, ještě teď se musím smát, jen si na to vzpomenu. Tohle je perfektní komedie, která po všech stránkách překonala svého předchůdce. ()

• Když letájicí gremlin prolétává stěnou, tak ve stěně nezůstává díra, ale znak Batmana, což je odkaz na film Batman (1990). Scéna, kdy bláznivý gremlin Daffy stojí v jedné scéně na modelu Empire State Building a hraje si s modely letadel, odkazuje na film King Kong (1933). (Dlee)
  • Úvodní animovanou sekvenci vytvořil legendární tvůrce krátkých animovaných filmů Chuck Jones. Současně tím vzdal poctu postavě Bugse Bunnyho, který oslavil 50. narozeniny. (HellFire)
  • Ve scéně, kdy "Hrabě Dracula" uvádí svou show, můžeme spatřit snímek Octaman (1971). (Campbell)