Ultimate Avengers: Konečná pomsta

• USA Ultimate Avengers (více)
všechny plakáty

Rok 1945, druhá světová válka vrcholí. Nacisté se spojili s mimozemšťany a odpálili jadernou střelu na Washington. Kapitán Amerika se obětuje, aby zachránil svou vlast, ale končí uvězněn v hlubinách oceánu. Současnost. Generál Fury a vládní organizace S.H.I.E.L.D objevují dávno ztraceného hrdinu právě včas, aby mohli sestavit tým schopný ubránit Zemi před návratem mimozemšťanů. Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk, Thor, Černá vdova, Wasp a Giant-Man se stávají superhrdinskou skupinou Ultimate Avengers. Inspirací animáku je úspěšný komiks The Ultimates od scénáristy Marka Millara (Wanted) a kreslíře Bryana Hitche. Odkazuje k němu novinová fotografie v posledním záběru filmu. Tato dvoustránková kresba se objevila v jedenáctém sešitu série. (snook)

Tristanian

Diletant stojící za českým překladem pro dabing patří za mříže. Tolik paskvilů a nesmyslů jsem v jednom filmu dlouho neslyšel. Ve filmu se například mihne syn z "Oudenu" (na správné pochopení by stačilo, aby překladatel na minutku zagooglil). Dvě postavy byly zdevastované (jinak řečeno šokované, nikoli že by dostaly přes držku). Captain America je Kapitán Amerika, ale Tony Stark je Touny Stark. Jotunheim je Džoutunhaim. Když se podle jedné postavy naposledy objevil Hulk, prý byl celý rudý (což by mohlo naznačovat, že se jedná o Red Hulka, ale to by se potom v příběhu nevyskytoval Bruce Banner), což měl být asi kreativní překlad slovíčka rude (nejspíš aby se to v češtině vešlo postavám "do huby"). Copak o to, u animovaného filmu to může být spoustě lidem fuk, ale co kdyby stejný člověk překládal nějaký dokument o druhé světové válce? To by také mohl být Hitler vítězem (wiener nebo winner je přeci fuk). ()

spawnxp

Trochu "spotřební" kousek, technika animace nic moc, Marvel by měl přidat, ale akce slušná. Překvapivě nejlíp působila vstupní scéna z druhý světový války. ()

Chaloupek

Muj prvni komiksak od Marvelu. Takový neslaný nemastný... Kapitan Amerika je i tady šampónek, Banner i Hulk vypadali oba podivně. Zbytek tak nějak ok. Celou dobu jsem se těšil na závěrečnou bitku a ta mi pak přišla hrozně natahovaná... A když Hulka ve finále vyřídí injekce.. no sorry.. ()

soukyd33

Mimozemšťané zaútočili na zemi, a země nasadila Hulka? No, byla to opět zkáza všeho čeho se dotkl. Hvězdiček 3*** ()