Reklama

Reklama

Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (209)

genetique 

všechny recenze uživatele

Lahôdkový zážitok. Takýto typ filmu je presne to, čo potrebujem, aby sa stav mojej mysle dostal do bezváhového stavu, môj systém sa reštartoval a spustil sa pohodový režim úplnej spokojnosti. A som rád, že práve týmto filmom som si nechal zájsť chuť po otravnom zážitku z posledného trýznivého ne-filmového pokusu, ktorý som absolvoval. Film je totiž jedným veľkým scenáristickým briliantom a ešte väčším hereckým diamantom. Skvostnými dialógmi je opradený celý dej, každá veta a v nej každé slovo tvoria perfektnú symfonickú súhru, ktorú som hltal každou sekundou. Scenár je veľmi inteligentný, psychologické témy sú však spracované tak, aby z nich boli nadšení intelektuáli i laici. Pomer komédia/dráma je veľmi pozorne vyvažovaný, romantická atmosféra dodáva filmu lahodný šmrnc, v žiadnom prípade však neuškodí. Nezávislo-komerčné ladenie mi vyhovovalo a viditeľne vyhovovalo aj hercom, ktorí vo svojich rolách doslova žiarili. Matthew Perry si ma získal prakticky behom pár sekúnd. Škoda, že ho v podobných filmoch vídavame takto sporadicky. 90%. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Film na mě působil jako okolní svět na Hudsona - jako něco, co se mne vůbec netýká. Přitom ty pocity („zjednodušeně… jsem v hajzlu“) znám. Matthew Perry zahrál apatii nejtěžšího kalibru přesvědčivě, na tragikomicky nepřítomný výraz by měl dostat certifikát. Drhne příběh, v němž se nedopatřením octnul. Sára, ústřední motivační prvek, chováním i vzezřením učiněný anděl, přejala slovník hrdinek červené knihovny, zatímco cesta, již Hudson zdolává, kopíruje půltuctu svých kolegyň: trochu divný hrdina rekonstruuje vlastní duševní pohodu, aby ve finiši zázračně prozřel a hravě vyžehlil všecky nerovnosti. Omýlání podobně nastavené šablony se stává prokletím amerických nezávislých filmařů, jež chtějí točit „o něčem“ a oslovit tím co největší počet zmatených duší. Jsa jednou z nich, budu v hodnocení mírný, ale vězte, že existuje hromada záživnějších manuálů „jak z toho ven“. 70% Zajímavé komentáře: genetique, Eddard, ScarPoul ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Matthew Perry nie je zas tak úžasný herec, to iba táto rola preňho bola úžasná. A myslím, že byť v nej naozaj úžasný herec, film by získal ďalší rozmer. Ale i tak je Numb príjemný, chytrý filmík, ktorého najväčšou devízou sú sympatie Lynn Collins a (konečne ÚŽASNÁ) chémia medzi ňou a Perryho postavou. Lepšie 3*. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemně mě překvapil Mathew Perry rolí osamoceného chlapa, který má psychické problémy a nedaří se mu je zvládnout, byť se snaží, jeden lékař řekne to, druhý ono,pak nastoupí charizmatická lékařka, ale on se mezitím zamiluje do jedné sekretářky, které jeho podivínství vůbec nevadí. Ale ty myšlenky - co když ji zklamu? Úmrtí otce.... A tak tenhle filmík byl dost ze života, někdy jsem se viděla:-) Zkrátka, trochu mi vadilo dost roztahaných prvních dvacet minut, škoda,protože Perry se role zhostil na jedničku, tudíž za tři:-) ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Matthew Perry má veľmi jednoduchú diagnózu: chodiaca všeobecná porucha odosobnenia s náhlymi cyklickými stavmi, zbrklo sa vzdávajúci, s tendenciami k hypománií, ktorý neustále preháňa. Na tejto diagnóze postavil Goldberg celý film a jeho najväčším plusom je že za hlavného hrdinu si zobral práve Matthew Perryho. Od prvého mometnu ako vstúpi so svojou briadkou a sakom do miestnosti a od prvého vnútroného monológu ktorý prenesie " sám sebe som najväčším nepriateľom" si jednoducho jeho postavu zamilujete. Cítite s ňou, podvedome dúfate že sa na ňu usmeje šťastie a v niektorých situáciách mu dokonca rozumiete. Celý film sa nesie v hľadaní pocitu reálnosti, ktorý hlavný hrdina stratil a tiež je to o prekonaní strachu. V pozadí vám hraje príjemná hudba, tak krásne význačná pre nezávislé snímky, ktorá krásne zapadala do uboleného prostredia v ktorom sa hlavný hrdina pohyboval. Typickú situačnú komiku vystriedal tkz. inteligentný humor, ktorý je síce utlmovaný tými liekmy, ale v konečnom dôsledku to môžte kľudne porovnať z bokovkou. Veľmi skvostná vedľajšia úloha Mary Steenburgen a tiež nezabudnuteľná kráska Lynn Collins. Film ma veľmi bavil a aj keď nie je pre všetkých, ja som mu rozumel veľmi dobre, preto dávam plný počet. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Harris Goldberg uviedol, že film napísal podľa svojej vlastnej skúsenosti s depersonalizačnou poruchou a klinickou depresiou. (Arsenal83)
  • Hoci sa film odohráva v Los Angeles, film sa natáčal na mieste vo Vancouveri a na ďalších miestach v Britskej Kolumbii (Coquitlam, Port Coquitlam, Maple Ridge, Pitt Meadows a Langley). (Arsenal83)

Reklama

Reklama