Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

bloodvomit

Zpočátku se zdálo že to bude o ničem, nechápal jsem tak vysoké hodnocení. Po pozvolném rozjezdu se ale rozjíždí nečekaná střelba velmi vytříbeného vkusu. Ke konci řekl bych až čestně gangsterské pistolnické utkání. Proloženo i zajímavými myšlenkami. Velmi slušný thriller. ()

laky158

Tento film mě velmi mile překvapil, hlavně roštácký výraz Colina Farrella a jeho averze vůči památkám . Ani chvilku jsem nelitoval, že jsem si tento film pustil a to jsem neměl tušení do čeho jdu. Určitě ho můžu doporučit všem, co se chtěji odreagovat, je to jedna z nejlepších komedií co jsem viděl. ()

ZkuKol

Velmi syrové, černohumorné drama s jednoduchým příběhem a skvělými dialogy. Kdybych hodně chtěl tak pár chybek najdu, ale míň než 90% tomu stejně nedám. Collin jen potvrzuje pověst nejlepšího mladého herce, s komerčně neúspěšnými filmy... ()

skinnee

V celku prijemny film az na jedno...Farrell. Mam tohto herca rad ale V Brugach sa objavil ako z ineho filmu. Proste mi tam nesedel. Inak som sa vyborne bavil na typickom anglickom ciernom humore a atmosfera mestecka spolu s hudbovou bola velmi prijemna. Stale na vazkach medzi 3-4 *. ()

Mr.Jackass

Výborná atmosféra Brugg v předvánočním čase se přesně hodila do děje tohoto filmu. Pozvolně laděný příběh se zajímavým humorem..(.A to máš za Johna Lennona :) ) a Colin celkem zahrál. Jeho brečení ála ukňouraný pejsek musí roztávat ledy a vlkost...no však víte....Tedy vřele doporučuji. Nic jsem od tohoto filmu nečekal a proto zřejmě příjemně překvapil..Jo a možná se pojedu podívat na víkend do Brugg díky tomuto průvodci městem.. ()

fruitbueno

Přemýšlím, čím začít...jestli úžasnou audiovizuální stránkou, nebo chválou nad hereckými výkony ústřední trojice, nebo nad brilantní variací na téma čest, podvod protknutou neskutečně hlubokým filozoficko-nábožensko-etickým jádrem.. každopádně je tohleto dílo velikánským překvapením, pro cynika mých rozměrů hotový balzám na duši a jdu hledat na mapě, kdeže ty Bruggy jsou... ()

ArdathBay

Nádherné město plné historie, dobří herci (obzvlášť Fiennes), jemný humor, jen jsem se tak nějak malilinko nudil. Ovšem na celovečerní debut špičkové. ()

Lukoboss

Ze začátku jsem na to civěl s určitým nepochopením, ale po chvíli jsem se naladil na vlnu tohoto černého humoru a bavil jsem se až do konce. Dialogy mají hlavu a patu, Colin Farrell ukazuje své herecké umění v tom nejlepším světle. Hlášek je ve filmu víc než dost.. Na pět hvězd to z mého pohledu není, pořád mně tam něco chybělo, i když ten nedostatek nedokážu popsat. ()

sedm.1

Takovýto scénář se skutečně objeví jednou za x- let.Skutečný úlet,kdy se na ultrajednoduchém příběhu rozvine geniální dialogová smršť,která se skutečně s ničím a nikým nemazlí.Škoda jen,že Ralph Fiennes nedostal více prostoru,ale jinak jsem netušil,jaká jízda se dá vytvořit z prohlídky po památkách v Bruggách :).Celé mi to přišlo spíš jako nějaká parodie na ultradrsné krimi,přece jen tolik poctivých nájemných vrahů na m2 se jen tak nevidí 8D!Opravdu velká zábava,která má šanci se stát kultovní.Naprosto jsem Bruggám podlehl. ()

NALBERTik

Párkrát sem se zasmál, ale nijak zvlášť mě to nechytlo...možná na druhý pokus někdy v budoucnu :) Narážky na Belgii a Bruggy ale každopadně doost dobréé :D ()

Thurin

Až jednou budu psát výkladový slovník (Neplánuji to, ale stát se může všechno. Hlavně dnes, kdy je pátek třináctého.) a dostanu se k výrazu slova tragikomický, tak tam dám jen audiovizuální odkaz na tento film. ()

G.W.Bush

Reklamní leták na pamětihodnosti Brugg se v závěru nepochopitelně změní na téma – nejhorší je žít a umřít v Bruggách. ()

Lencha

3 hvězdy jen za Farrella... Jinak by to bylo míň, protože gangsterský střílečky tohohle typu mě teda vůbec neberou. Většinou to nemá pořádnej děj. Tady Farrell zabil dítě. Odjel s kámošem Gleesonem, kámoš ho má zabít, nezabije. Tak přijede Fiennes, aby odstranil jednoho a pak druhýho... Mělo to být nějak zvlášť zajímavý? Nebylo. :-( ()

Maynard.

Rozmýšlím se mezi 3 a 4*. Za poměrně nudnou první polovinu, která nám pouhopouze poskytuje krásy malebného města dávám 3*. Od chvíle, kdy do filmu vstoupí Ralph Fiennes se film konečně pořádně rozjíždí a graduje. Celou první půlku jsem si říkal, že se to přece musí nějak rozjet, vždyť je to nuda a nakonec jsem se dočkal! Je to opět film, který si pustím až za takových 10 let... Skvělá scéna je skok z věže Brendana Gleesona doprovázená nádhernou irskou písní. Jinak klobouk dolů před irským přízvukem všech aktérů, nejvíc u mě Colina Farrella (krásně jsem si zavzpomínal na doby, kdy jsem tvrdě makal v Dublinu :o) Výslovnost slova FUCK v USA [fak] v Irsku [fuk] :o) ()

slovan1

Stále váham, jestli si to zaslouži 4 nebo 5*. Možna to chce více času na rozmyšleni... Hodně podobné na filmy od Ritchieho. Nevadí. Filmy tohohle typu jsou většinou parádní. Gangsterky, které se odehrávají v Evropě, většinou v Londýně mají své kouzlo. Ale teď se děj přesune do Brug a funguje to skvěle. Nádherné město ve kterém se odehrává super příběh. McDonagh zde dobře kombinuje smutek s humorem... Někdy jsem nevěděl jestli se pousmát nebo zamyslet a být naměkko... Takovýchto situací je zde více. Ale humor je skvělý. Jednoduchý a trefný... Herci perfektní a stále kur*ujicí Ralph Fiennes je prostě bomba :-)) Stačí když se ve filmu čte jeho dopis nebo je slyšet z telefonního sluchátka a měl jsem dost... Vedlejší role ala liliput nebo skin s vyčazeným okem dobře zapadají. Navrh musím zmínit nádhernou Clémence Poésy. Vlastně nevím nad čím váham, je to 5* :-) ()

Michelle75

Bruggy jsou opravdu krásné a to, co se odehrává v téhle originální, černé komedii je hóóódně povedené a vtipné. Někomu Colinovy hlášky budou připadat trapné, ale mě se v téhle komediální poloze moc líbil a také mě tím mile překvapil.Ralph Fiennes nezklame snad nikdy a pěkně nám tady rozvlní ustálenou hladinu. Brendan Gleeson byl sympaťák a taky hodně schopný chlápek ( i po pádu z věže byl stále schopný radit):))). ()

Arius

Bol som velmi rád že král vedlajších rolí Brendan Gleeson konečne dostal viac priestoru, tradične nesklamal. Ale čo sa Brug týka panovala u mňa všeobecná spokojnosť s hereckým obsadením. Aj by som sa ešte nejak vyjadril no väčšina podstatných vecí tu už odznela, skvelá trpká komédia. Ešte dodám že by som sa pokojne podpísal pod komentár kleopatry, tá to vystihla dokonale. ()

mohamedsfinger

Velké překvapení, a to nejen kvalitou, ale i pojetím snímku. Vůbec jsem nečekal, že půjde o černěhumorné drama, jež kombinuje skvělé hlášky s nepříliš veselou minulostí hrdinů. Není možné nepochválit hlavní trojici, zvláště pak mého oblíbeného Colina Farrela. Ano, závěr byl možná až příliš sentimentální a v některých pasářích hůře ivěřitelný, ale to mi nezkazilo jeden z nejlepších gangsterských zážitků poslední doby. ()

Merv

"Je to ***** pohádkový město, nebo snad ne? Jak to múže někoho nebavit ?? To mi teda ***** řekni jak všechny ty kanály a mosty a dláždený uličky a kostely a všechny ty ***** pohádkový věci múžou někoho ***** nebavit ?" ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky