Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

DirtyDozen

Roky jsem čekal na film, který se mi bude líbit úplně se vším a stanu se jeho fanouškem. Nikdy jsem nebyl fanoušek ničeho, konečně to přišlo....Film naprosto perfektní!!! ()

mine.slayer

Jsou herci kterým ne a ne přijít na chuť. V tomhle filmu hrajou hned tři takový. Colin Farrell, ten mi ale svým výkonem nevím proč připomínal Brada Pitta, Brendan Gleeson a Ralph Fiennes. Musím říci, že po shlédnutí si tuhle trojici budu pamatovat bděle!! ()

Bluesun

V Bruggách je skvělý a neotřelý film. 4* dávám protože si myslím, že McDonagh umí napsat ještě lepší scénář a šlo to udělat ještě o něco líp. ()

Alvin

Píšu si poznámku "navštívit Bruggy." Jen doufám, že tam zrovna nebude na rekreaci duo irských zabijáků po zpackané fušce. Ale jako film je to po dlouhé době čistých 100%, už jen za tu atmosféru, vtipné dialogy nebo skvěle zahraný příběh o zabijácích, kteří mají srdce a zásady. S optimismem očekávám Sedm psychopatů. ()

krijka

Skvělé. Úžasné. Geniální. Naprosto fascinující směs cynismu, nostalgie, romantiky, chlapského přátelství, chlapské cti a gangsterky. Někdy se film blíží až k hranici parodie, ale nikdy jí nepřekročí. Co ale film staví nad jiné, jsou postavy. Je vidět, že Martin McDonagh je dramatik a ne scénárista a chápe důležitost a uvěřitelnost postav. A tady uvěřitelné jsou, ať už je jejich jednání za vlasy přitažené jak chce. K tomu navíc ty postavy hrají úžasní herci. Colin Farrell je nádherně klackovitý když se tak kymácí po středověkých Bruggách, znuděný jejich památkami. Cestou uráží Američany i Kanaďany, je sprostý jako dlaždič a kamarádí se s trpaslíkem a nádhernou blondýnou. A přitom je uvnitř tolik zraněný, že se chce zabít. Brendan Gleeson je taťkovitý, dojemně zavalitý prototyp turisty co s brožurkou v ruce musí vidět vše, co mu průvodce doporučuje. Jeho vztah k Farrellovi je otcovsky kamarádský, vidí v něm možnost, kterou sám neodostal-žít poctivý život. No a třešnička na dortu je Ralph Fiennes. Ten gangster, to je koncert herectví. Jiný a horší herec by z něj karikaturu udělal, ale Ralph ne. Pohybuje se s neúprosností smrti a svému pojetí cti dostojí až do konce, ať už je jakýkoliv. Protože co by to byl za chlapa, kdyby se nedržel vlastních zásad. Tento film je budoucí kult. ()

Hrobař

Natočit film se stejným scénářem v nějakým jiným městě, byl by z toho asi lepší průměr. Bruggy jsou ale fakt kurevsky zasraný město. Těžká, až gotická nálada prázdnýho, jakoby o století zpomalenýho města, dopadá na dvojici zabijáků, kterým se zde rozleží jejich činy v palici a začne fakt hustý psycho. Do toho zlehýnka humoru tam kde má být a máte geniální upoutávku na město kam se fakt nikdy nechci podívat. Zbytky z Kena po pádu z věže jsou pak jen třešničkou na dortu zvrhlíkům. Překvapení večera ()

AlohaAnty

Když jsem film dokoukal, řekl jsem si jen WOW! Takový filmový zážitek jsem dlouho neviděl! Colin Farrell geniální, a Brendan Gleeson také palec hore. ()

leto.sk

Ako partia Londýnskych gangstrov pokojné Bruggy na bitúnok premenila. V tejto čiernej komédií moc nebadať suchý anglický humor. Napriek tomu som sa pár krát naozaj s chuti zasmial. Línia celého príbehu je chladná ako hmlisté belgické mestečko, plné podivných postavičiek, a karikatúr. A i keď nie je dej plný neočakávaných zvratov, musím uznať že koniec ma celkom prekvapil. Martin McDonagh akoby niektoré filmové triky "obkukal" od svojho kamoša , Guy Ritchieho obzvlášť scény, kde by mala tuhnúť krv v žilách sa menia na smiešnu frašku, rovnako tak vyzdvihovanie všetkého britského na úkor zvyšku sveta, a samozrejme, ani tu nechýba ruský mafián. Bolo to skrátka také, britské, i keď, čakal som možno trocha viac,,, ()

Terman

Geniální kontrast krásy středověkého městečka plného vánoční atmosféry a chladnokrevných, cynických, ale zároveň morálně založených postav. (+ skvělé accenty) ()

mentos.

"Je to prdel světa" "Ale hovno" "Bruggy jsou prdel světa" Tenhle snímek jsem shlédl den po Sedmi psychopatech, které nejenže také režíruje McDonagh, ale jednu z hlavních postav hraje Farrell, stejně jako tady. Takže jsem celou dobu přemýšlel zda můžu nebo nemůžu srovnávat. Nemůžu. I když jsou snímky v "Podobných" tak si každý film zaslouží trošku jiné hodnocení, protože každý z těch dvou filmů má jiné zpracování, děj,... V Bruggách je skvělé vizuální dílo s pěkným scénářem a dívá se na to moc pěkně, přesto všechno nám nabízí plno hluchých scén a nechytlo mě to úplně tak jak mělo. Takže za 4 hvězdy. Ale moc moc pěkný 4 hvězdy. Co mi tyhle dva filmy hlavně daly? Ukázaly mi, že Colin Farrell je nejen dobře vypadající herec, ale taky perfektně hraje (a to nejen v Telefonní budce, ale i v jiných snímcích). "A najednou mi to došlo. Kurva, co když peklo znamená už navěky zůstat v těch zkurvenejch Bruggách?!" ()

Muffin017

ABSOLUTNÍ DOKONALOST! Režie, hudba a hlavně SCÉNÁŘ! Trojice Ralph Fiennes, Colin Farrell a Brendan Gleeson více než splnili to, co od nich podle mě režisér očekával.Toto dílo doporučuji každému, koho baví černý nebo anglický suchý humor a zároveň si potrpí na silném ději (: ()

LudwigG

Výsledek nedostihl očekávání. Dickensovský kolorit "pohádkového" města, připomínající vánoční atmosféru Staromáku a trochu vyčpělí zabijáci - uplakaný Farrell s výrazem smutného bernardýna a Gleeson bezradně se potácející mezi loajalitou k šéfovi a taťkovským citem ke kolegovi na dně. Rozvleklý, místy až nudný děj s občasnými záchvěvy příslibu rozjezdu. To vše v duchu Cimrmanova střídání dvou prvků - prvku očekávání s prvkem zklamání. Drama? Thriler? Komedie?? 30%, dvě hvězdy......a......nebudeme o tom mluvit. ()

teseth

Velmi zdařilá gangsterka, která vlastně vůbec není gangsterkou. Spíše je to nucený útěk do malého městečka, kde se rozhodne o dalším bytí nebytí, což místy je dost negativní a místy komediální. Hlavní hrdinové dávají svým hereckým umem celému filmu to co umí i neumí a parádně si to užívají! Jedinou vadou na celém filmu je závěrečná honička kdy se po městě střílí a policisté nikde. To mi fakt přišlo trošku mimo. ()

monsumo

Je jasné,že vedle Colina Farrella bych v restauraci sedět nechtěla.A taky ,že jeho věčné proklínání Brugg ve mě vyvolalo zvědavost.Zajímavá černá krimi ,ukteré se ale i zasmějete. ()

Axxym

Já teda nevím, jestli jsme viděli ten samý film, ale vysoké hodnocení naprosto nechápu. Byl to zřejmě jen trapný pokus o originální kopii humoru Pulp Fiction. Collin Farrel si v tom asi libuje, protože Sedm psychopatů byl stejně debilní film. Přemýšlím, co lepšího by se za těch 107 minut dalo dělat. A asi by to bylo cokoliv. ()

chlievik

Takéto filmy môžem aj keď to malo plno chýb. Nemalo to veľa emócií, lebo angličania asi emócie nemajú, a američania ich maju kostrbaté. A európske filmy zaváňajú pokusmi o intelektuálnosť, a anglické ksichty sú bravčové aj keď schudnú. Nebolo to ani dramatické, pretože som sa nebál, ale skôr realitstický film, aspoň pre mňa. Taká tá realita, ktorá sa udeje raz za veľmi veľa rokov. A Colin Farrell tiež neovplýva príliš zaujímavými mimikami tváre, pripadá mi dosť chlapácky a nudný. Aj keď hraje, že sa mu páči nejaká žena, a že je zamilovaný, cítiť z neho, že lásku akoby ani v skutočnosti nevedel cítiť, proste ju nevie hrať. Fienes je úplne nafigu v tom filme, stále v ňom vidím Amona Goetha, pre mňa sa tej jeho fašistickej tváre už nikdy nezbaví. Všeobecne tie kulty osobností nemusím, a nehodnotím filmy podľa toho, kto ich režíroval, a kto v nich hraje, ale napokon, milá bola zápletka a myšlienka, a to ako sa nakoniec všetci navzájom pozabíjajú. :)) Takže dobrý priemer alebo suchý jemný nadpriemer, ale dá sa pozrieť si to. Je to milé prostredie v tých Brugách, komorná atmoška, aRtmoška, skoro som si myslel, že pozerám film Čokoláda. Ale fajn. ()

shinlove

Nevím, tenhle film jsem asi nepochopil správně, nedocenil nebo nevím, ale neoslovil mě vůbec, protože nechápu, že má tady tak vysoké hodnocení. Za mě 2* ()

Toolshed

Nezvyčajný európsky zážitok a skutočne hmatateľný dôkaz toho, že netreba točiť iba "lynchoviny" na to, aby bol film naskutku zvláštny :) Takmer neopísateľný koktail žánrov a hlavne striedajúcich sa komických a vážnych prvkov, ktorý ale na mňa v konečnom dôsledku zapôsobil až neočakávane silným dojmom. Skvelá hudba od môjho miláčika Cartera Burwella ho iba umocňuje. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky