Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Filmoušek

Na tento film je asi dobré mít "klubovou" náladu. Nejde o klasické holywoodskou vyřizování účtů, ale o směs hořko-sladkých pasáží v krásném prostředí Brugg. Colinovy hlášky mě několikrát přinutily rozhýbat bránici a Brendanův pohled na svět mě zase příjemně zahřál u srdce. Škoda že nemám možnost dát 4 a 1/2 hvězdičky za příjemný pobyt v Belgii. ()

Kňour

Příjemně evropská(!) zločinecká komedie, minimálně ze začátku. Dokud sledujeme peripetie Raye a Kena v Bruggách, kde se jeden snaží si město alespoň trochu užít, zatímco druhý by byl nejradši na druhém konci planety a hledá unik z obcházení památek v klidném městě, máme dost prostoru na scény plné černého, až politicky nekorektního humoru (zejména o válce prcků). Po příchodu Harryho do Brugg už nám mnoho místa na vtipy nezbývá a pokud ano, tak jen doslova a do písmene za běhu a svištění kulek. Celek tak tvoří velice zábavný filmový klenot posledné doby. ()

Maverick*

Vlastně jsem ze začátku nevěděl, co se to tam děje, ale strašně jsem to chtěl zjistit, takže začátek filmu, který by mohl nudit, mě naplňoval zvědavostí. Navíc pokud máte jenom trochu rádi historii a architekturu, tak vás k sedačce přikovají kulisy, kterými je nádherné belgické město... A nyní k filmu samotnému... mezi dramatickými částmi jsou takové chvilky, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Recept, který zde McDonagh použil, se jmenuje absurdita a zde funguje naprosto skvěle... budete se smát, ale nebudete vědět vlastně proč a čemu, je to nenásilné a velmi inteligentní. Čistou komedii od toho však nečekejte. Ja samotný jsem od filmu příliš nečekal, již dle skromného názvu, ale na konci jsem se rozplýval blahem. V procentech bych byl váhavý, ale v systému hvězdiček si ode mne tento film svých 5 prostě zaslouží! EDIT: Na podruhé jsem se zaměřil na bezchybné dialogy mezi postavami, jsou naprosto lahodnou hudbou pro mé uši. ()

Vandislav

Hned úvodem - jedná se opravdu o hodně jeblej film, k žánru dramatu i komedie má v lecčem blízko, vůbec někam jej zařadit je ovšem oříšek. Stylem jej někdo připodobnil k filmům bři Cohenů, ale co do kvality i provedení se mi tento počin líbil daleko víc než práce výše zmíněných autorů. Něco mi sice brání dát mu celých pět hvězdiček, ale minimálně čtyři plus má ode mě určitě. ()

Pattrick

Fuck! Díky posledních 30 minutách, zvyšuji hodnocení na 4*. Celý dej je plynulý, ale místy nezajímavý. Filmy kde se spíše mluví mi rozhodně nevadí a vydržím je sledovat. Zrovna u tohoto díla, jsem rád, že jsem do konce vydržel, ikdyž bylo jasné, jak to celé dopadne. Scénář je vážně výborný, hudba netřeba mluviti. Co se týče dialogů, tak místy už mi docela lezli krkem, ale dalo se to zvládnout. Není to taková pecka, jakou jsem očekával, ale nejsem nikterak zklamanej. Film by se dal klidně o 20 minut zkrátit. 75% ()

Aceboris

Opat raz film, ktory ukazuje na ludskost, na to ako sa clovek moze trapit niecim co spachal a co nechcel, ako to tazko prekonava a k comu ho to moze doviest, nahly zachvat ludskosti vo vypatej situacii a odmietnutie niecoho na co som bol predurceny. Az velmi vela klise, na jeden film, to je dost aj na kona. No jednoznacne musim vyzdvihnut, vyborny herecky vykon Colina, ci uz na zaciatku totalna ignoracia a nezaujem o Bruggy, alebo neskor totalna zufalost a slialenstvo v hlave cloveka tuziaceho po svojej smrti. Taskisto spracovanie uplne jednoducheho deja do celkom sluznej dejovej linie az na par vynimiek. Celkovo zaujimavy filmik. ()

Ondrish odpad!

Otras! Napadlo ma toľko NEGATÍVNYCH formulácií, že som sa ani nevedel rozhodnúť, ktorú verziu komentára sem napíšem. Hm, dilema. Nakoniec som sa rozhodol, že nevypustím žiadne invektívy ani žiadnu negatívnu energiu a zhrniem moje pocity slovami pana ex-prezidenta Havla: "..ehm, jsem zhnusen, že...".. btw, po zhliadnutí tohto shitu som si musel pustiť na 20 minút Bláznov zo štadióna (Les Charlotes), aby som si v hlave trochu usporiadal jing a jang. Zaujimavý komentár: Ondrish P.S. A tie stupídne grimasy C.Farrella, to má být humorné?! ()

fojťan

Po Taken druhé největší překvapení tohoto roku. Stylová, skvěle obsazená a dobře napsaná komorní gangsterka, jednoznačně se vymezující proti obvyklému hollywoodskému proudu, což znamená vždy příjemné osvěžení. Ralph Fiennes záporákem roku. Pět hvězd jako vyšitých. ()

Laboun

Velmi zajímavý snímek s pochmurnou atmosférou, která však tomuto chladnému anglickému žánru nadmíru sedí. S čistým svědomím můžu říct, že se nejedná o typický film s nájemnými vrahy, kterých je Amerika plná. V daném žánru v mých očích značně vystupuje z řady. Možná právě dík chladnému anglickému, často i černému humoru. Místy se objevují zdlouhavé dialogy, které jsou však inteligentně a vtipně zakončeny. Colin Farrell filmu tmelí nedostatky a i dík jemu můžu říct, že stojí za to se na tento snímek podívat. ()

vitrouš

Dost velke zklamani, cekal jsem ze to bude o dost lepsi. Atmosfera filmu me nejak nechytla , prislo mi, ze autori filmu se az moc snazili o to, aby film byl svoji atmosferou jiny nez ostatni, na me to bylo takovy moc nuceny. V Bruggach je urcite moc hezky, ale bezprostredne po tomhle filmu bych tam nejel, tocej se tam totiz divny filmy a celkove to musi byt pekna dira :-) Aspon takovy dojem jsem z Brugg mel. ()

Machys

Nemůžu jinak než ***** náhodně jsem na tento film narazil,moc od něj nečekal a na konci zůstalo nadšení. Opravdu povedená černá komedie,které se nedá nic vytknout. ()

babuca

Výrazne precenený film s radou logických hlúpostí.....ale vyznavačom ,,tarantinovských filmov,, to samozrejme tu vôbec nevadí. Malo to ale spád to uznávam, ale z priemernosti u mňa to nijako výrazne nevystúpilo. SORRY :o( 60% ()

MissDark

Dobrá střílečka.. No trochu netaktní a přibarvená, ale herecký výkony v tomto žánru velmi nadprůměrné! Super prostředí, poklidné městečko se dvěma zabijáky, kteří ho vnímají každý jinak a každý ze svého hlediska. Plus jako bonus trpaslík a jednooký skin! Brilantní detaily! Někdy trošku mi chybělo to známé "něco víc".. ale jsem ráda, že jsem se pobavila a nakonec jsem si mohla domyslet svůj vlastní The End.. ()

YoKoKura

Moc mě film neoslovil, dokonce bych některé části ze začátku označil jako nudné, ale pak přijde finále a to mi vynahrazuje všechny špatné části. O něco lepší začátek a máto 4 jinak takhle silné 3 HVĚZDY ()

Raviola

Po skončení fimu jsem se cítila poněkud rozpačitě. Po třiceti minutách jsem pořád doufala, že se příběh nějakým způsobem "rozjede". Ale bohužel marně. Film plný bezduchých, zbytečných dialogů a lidí, kteří i po deseti ránách z revolveru dokážou utíkat.. Hvězdičku přidávám jen za skvělé herecké výkony Fiennese a Farrella. Pokud chcete vidět nudný film od začátku až do konce, pak tedy tento film doporučuji. ()

Kurdt

Prvni polovina filmu byla spis komedialni,ale postupne se to zvrhlo v drama s negativnim koncem,kdy vsechny hlavni postavy zemrou...Film ve mne zanechal zvlastni smisene pocity jak z prvni komedialni casti,tak z te druhe dramaticke casti.Slusne zpracovany film s vybornym Colinem Farrellem. ()

F_r_o_s_t

Film to není nijak extra zábavný, leč za roli, kterou ztvárnil Colin Farrell se všemi jeho výstupy a hláškami, musím dát hvězdičku navíc. 70% ()

Drobeczech

Tento film vystihuje jedno slovo - ironie. Tak ironický film jsem dlouho neviděl. Je prostě všude. Excelentní film, super scénář, báječní herci. ()

Smelina

Film od kterého jsem nic nečekal a o to víc jsem toho dostal. Ospalé prostředí Brugg vás kolébá na vlnách hudby Cartera Burwella, lechtá poklidným dějem a postupně přeze sílíci zájem diváka směřuje do drtivého konce. Bravo! ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky