Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Lonelybiker

Nemůžu si pomoct, ale víc jsem se smál, než že bych byl překvapen dějem nebo akcí. Colin Farrell předvedl spoustu grimas, ale ani nemusel, mě v klidu přesvědčil ... Bruggy jsou fakt pěkný město, tak snad se tam taky někdy podívám a nebude to můj poslední výlet :-) ()

mikisocka

Zopár vtípkov a výborná atmosféra. Nič iné. Strielačky asi najnudnejšie, aké som videl, žiadny zvrat, teda okrem tých akože prekvapivých, ku ktorým sa akoby náhodou odkazovalo už dávno predtým. Celkový dej by sa dal napratať asi do pol hodky. Veľké sklamanie, keďže v Brugách som tiež bol a mohlo si to zaslúžiť lepšiu záverečnú polhodinku a oveľa lepšiu úvodnú hodinku. Možno mi to ale pokazil dabing, neviem, rád by som dal vyššie hodnotenie, ale proste nie je za čo. ()

hajner

Krásny britský humor ktorý mi vykúzlil úsmev po väčšinu filmu avšak zdĺhavý koniec ma dosť rozčaroval a nebol som príliš spokojný pri záverečných titulkoch ale z odstupom času uznávam, že tento film má svoje kvality a je aj dostatočne vtipný. Dávam 3 star len kvôli zdĺhavému koncu inak by ich mohlo byť viac. ()

Sao Saoi

UK v tom najlepšom slova zmysle... Nemám čo dodávať ani prezradiť. Svelý výkon všetkých hercov do jedného. Celkové skóre 91% ()

J.MacReady

No...když sem nad tím trochu zapřemýšlel...ono se tam celkem nic neděje...ale jak už tady bylo zmíněno ta ponurá atmosféra filmu a hlavně nádherné město převážně v noci...jo bylo to originální, jiné a na mě to opravdu fungovalo přesně tak jak mělo. ()

Milan-K

Přišlo mi, že Bruggy musí ležet v nějakém Absurdistánu. Plno věcí je tu tak absurdně blboučkých vč. závěru, že jsem se bavil u všeho od začátku do konce – výborná oddychovka! ()

fifotron

Dráma akú som očakával - dramatická až do konca. V prvom rade sa mi veľmi páčilo na tomto snímku, že ani v jednom okamihu ste si neboli istý čo sa udeje. Takéto filmy, v ktorých režisér donúti používať predstavivosť, už pred odohranými scénkami ma dostávajú do varu. Ak by som však mohol komplexne ohodnotiť film boli by to pre mňa 4 hviezdičky z piatich, pretože mi prišiel ten príbeh až priveľmi dokonalý, čo je v niektorých prípadoch dobre a v niektorých zasa horšie. Ak mám ohodnotiť herecké výkony, tak tie boli si myslím na veľmi slušnej úrovni. Najmä Colin Farell, od ktorého sa to predsa aj očakávalo, bol presvedčivý a Brendan Gleeson, výzorovo typický namosúrený Ír sa do filmu proste hodil. Poďalšie by som chcel okomentovať atmosféru filmu (mesta), ktorá bola tak tajomno, pochmúrno historická, že to z tej obrazovky až vyžarovalo. Pre mňa teda určite. Fakt skvelé miesto pre natáčanie životných drám. Na koniec by som chcel dodať pre tých, ktorí váhajú či si majú pozrieť tento film, že im to vrele odporúčam a prajem aby ste si to užili tak ako ja. ()

El_indiano

Slibované zničující dialogy jsem jaksi nezaznamenal. Možná to bylo překladem do češtiny (ten kluk...) a v originále jsou víc cool. Oproti hře Osiřelý západ, kterou jsem viděl v Činoherním klubu už čtyřikrát a byl vždy nadšený, je to až téměř nuda. Nicméně konec mě zmrazil naprosto stejně a nechal mě napospas černým myšlenkám. Ať žije Hieronymus Bosch! ()

Patrix000

libilo se mi to ale nebyl sem z toho unesený nektere sceny se mohli doladit a byl by z toho trhak jinak herci super a kvalita taky dobra nekdy sem se i pousmal nad ironii! ()

oleg121

V prvej polovici tomu škodí stavanie deja na vedľajšiu koľaj, v tej druhej zas nesmierna prvoplánovanosť. A pritom má projekt ako celok obrovský potenciál výjsť z radov všedných kriminálok a thrillerov a upútať dramatickým aj humorným spracovaním. Táto kombinácia a herecké výkony. Len to môžem chváliť. Veľká škoda... ()

Scull

Farrell a Gleeson je dost dobrá dvojka, film se odehrává v hezkém prostředí. Ale hlavně má pointu, dlouho jsem neviděl tak dobrý film. ()

desa

výborný námět, výborní herci a pár naprosto skvělých vtípků. závěr, který jsme vůbec nečekal. ()

Octavia

Přiznám se, tenhle film jsem si prvotně pustila proto, že jsem byla zrovna v období, kdy jsem z herců nejvíce žrala Colina Farrella. No a čím déle jsem na to koukala, tím více mi padala čelist až k zemi. Ultra sposté, politicky nekorektní, drzé, kde lidi umírají až neuvěřitelně snadno a vám je podsouváno, že nejlepší je být nájemným zabijákem, protože když se něco nevyvede (například se u vás ozve taková ta věc, které se říká svědomí - velmi nepraktické u tohoto povolání), nejen že vás nevyhodí, ale pošlou na dovolenou do nádherného malebného města, kde je nejlepší být pořád v lihu nebo sjetý - protože jste přece v Holandsku. I když v závěru přijdete na to, že všechno není tak růžový jak se zdá - šéf vás chce mrtvého, a když to neprovede váš nejlepší kamarád, musí se o to postarat sám a vy skončíte jako cedník (ale živej, což je to hlavní). Ale víte co? Jak ten film skončil, tak jsem si uvědomila, že to je moje neoblíbenější gangsterka, u které jsem se po celou dobu královsky bavila a neváhám ji na pomyslné poličce svých oblíbených filmů zařadit hned vedle filmů jako Desperado a Pulp Fiction. A na na základě dojmů z tohoto filmu jsem si pak neváhala pustit další režizérský počin Martina McDonagha - Sedm psychopatů - ale o tom zase jinde. ()

vitez.7

Jeden z nejlepších snímků co znám. Je to zábavné, točí se to v krásném tajemném městě plném mlhy a zároveň dramatické a reálné. Výborná hudba, dokonce i české namluvení není vůbec špatné. Super herci. I po třetím shlédnutí jasných 5* ()

kreyson13

Pěkná kravina. Jediný co bylo slušný, je atmosféra města. Jinak s černou komedií to moc společnýho nemá. Závěr byl spíš parodie. Úžasný bylo neustálý hýbání obočím C.Farella, který bylo jako půjčený od Brežněva. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky