Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Skylwalker42

Tento film se opravdu povedl ve všech ohledech. Skvělí herci - Farrell to zahrál přímo bravurně a Fiennes má v jeho osobitých záporných rolích další úžasný zářez, scénář bez nejmenší vady a originálně vedl příběh až do konce. Město Bruggy jsou opravdu kouzelně historickým místem a zde v zimním hábitu dokonale podtrhl jedinečnou atmosféru snímku, kterému ještě velmi dopomohl nádherně smutný hudební doprovod, který mě donutil si poslechnout samostatný soundtrack. ()

Signore

Jedinečná poetika tohoto snímku, odvíjející se od skvělého scénáře, osobité režie, atmosféru vhodně dotvářející hudby a perfektního castingu, to vše ústící v jednu "velkou filmařinu", mi nedává jinou možnost, než udělit absolutní hodnocení. ()

Royaldell

I kdyby jste měli prostě sto různých filmů,vždycky poznáte ten jeden,kterej je od Mcdonagha. Tomuhle filmu asi nemůžu nic vytknout. Skvělý hlášky jako vždy,Colin Farrell bezvadnej a do děje jste se zažrali hned po první minutě. ()

Andrea_Amaya odpad!

Jediné co na tomto filmu stojí za to, je trailer. Naprosto nelogický odpad. Takoví idioti by se snad ani nemohli dožít 30, natož založit rodinu či prosperující podnik s nájemnými vraždami. Absurdní finální honička i konec. Ale do Brugg se jeďte podívat, to bude to jediné co si z filmu odnesete... ()

Cesty timem

Zpočátku jsem si říkal "možná dobrý". Postupně mne to přestávalo bavit a ani jsem to nedokoukal. Jestli se k tomu někdy vrátím a doplním koment a upravím hodnocení je ve hvězdách, Bobo :-) ()

Rastamania

Kolín mě dostal.. u Glísna mám zase rád jeho přízvuk, Klemenc mě rajcovala a Ralf .. ten je nejlepší ve všech filmech, ale tady ho mám snad nejradši. Prostě můj oblíbenej filmek, rád se k němu vracím. Asi jako alkáč ke krabicáku ()

Bogrant

Krásne sarkastické divadelné predstavenie v zimných, rozprávkových a zároveň ''hnusných'' Brugách, ktoré sa trefne pohráva s emóciami, ich vážnosťou a vyváženosťou s priam čiernym humorom. Vulgárna, krvavá, vtipná a náladová gangsterka s malými ambíciami, ale veľkým naplnením svojej podstaty, do ktorej sa čím ďalej tým viac rád prepadám. Herecky až divne dokonalé a dialógovo ťažko dostihnuteľné. Niektoré scény, ako napr. tá na zvonici na konci filmu, kde v pozadí počuť istú írsku pieseň, sú nezabudnuteľné. ()

Holly_Molly

"Ray je bůh", říkal jsem si po celou dobu filmu. Jeho užívání Brugg mi silně připomínalo mojí navštěvu Francie, takže ztotožnění z hlavní postavou za mě 10/10. Hlavní Golden trio a mix černýho a Britskýho humoru funguje parádně a ve výsledku ani nevadí, že zápletka neni nijak složitá protože zrovna v tomhle filmu to vůbec nevadí. Stačí jen sledovat a bavít se u každý jedný scény týhle boží komedie o až absurdním dodržování vlastních ctnostných pravidel. ()

krasohled

Pre tých (unisex)  čo  majú radi čierny humor, Coenových, Madoninho ex, Guy Ritchie alebo Tarantina s menej krvi.  niet čo dodať, výborné, ()

Bragi66

Také hodně černá komedie. Vynikající příběh, výborně zahrané, velmi malebná kamera, pevná režie a dobrá hudba. ()

Matteo_

V Brugách (2008) Záběry z nádherného belgického městečka, černý humor a výborná akce. Skvělé dialogy střídají vtipné scénky a celé to tak rychle uteče až je to vlastně škoda. Jedná se o velmi nedoceněný film, nicméně důvod mi je stále neznám. Colin Farrell je jeden z mých nejoblíbenějších herců možná právě kvůli tomuto filmu a navíc spolu s Brendanem Gleesonem vytváří výborné herecké duo. A ani Voldemort svým hereckým umem rozhodně neurazí viz. ''Ty seš kurv* jenom neživej předmět!'' Nezbývá než doporučit. Budete se královsky bavit a kdo ví? Třeba ve vás film probudí touhu po návštěvě Brug! :) ()

FawayitanaXX

Před výletem do Brug, benátek severu, jsem si film pustil. To bylo něco! Neuvěřím o co jsem přicházel, když jsem film neviděl... McDonugh je prostě borec a hlavní dvojice? Úžasný. Film má díky originalním prvků kombinujícím gangsterku se satirou opravdu svěží vítr. Nevím jestli mě bavilo víc sledovat tajuplné Bruggy, ústřední dvojici, jejíchž vztah měl pěkný kontrast, a nebo příběh, u kterého jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet. 10/10 ()

motyka52

Pořádná dávka černého humoru + magické vánoční Bruggy + trojice sympatických záporáků + okouzlující Clémence Poésy + brilantně vystavěné dialogy a příběh = pět hvězd. ()

CheeseFigure

Skvelá tragická dráma s vtipnými hláškami, sympatickými hercami a nečakaným koncom. A všetko sa to odohráva v Bruggách, ktoré sú naozaj pekným prostredím. Raz by som sa tam aj pozrel. ()

EricNor

Těšil jsem se. Vycházel jsem ze zdejšich komentářů, čekal jsem něco jako Podfu(c)k, gangsterku plnou závbavných postav, ale nakonec musím souhlasit s "Orhalmi", že je to zdlouhavá nuda, pořád jsem čekla, kdy to už "začne", hlášek bylo dost, ale mě přišli moc chtěné. Nemá to klasický děj. Neseděla mi hudba. Měl jsem zůsta doma a podívat se radši na Ostrov od Baye, který ten večer dávali. ()

jitul

V Bruggách miluju a nenávidím zároveň. Miluju úžasnou atmosféru vánočního starobylýho města, miluju naprosto dokonalou hudbu, miluju úžasnýho a šílenýho Colina Farrella, miluju Bruggy, Iry i všechny trpaslíky na světě - černý i bílý :D A zároveň nenávidím tenhle film, protože mě donutil se smát ve chvílích a situacích, které nejsou ani trochu k smíchu a já si proto připadala jak nejhorší z lidí. Je to prostě naprosto vyjímečný film. Něco takového jsem asi ještě neviděla. Šílená směs černýho humoru, vypjatých, tragických a směšných situací, směšných a přitom hrozivých dialogů, nádherné hudby a dokonalého (někdy trošku připitoměle se tvářícího :) Colina. Krásná romantická scéna ke konci filmu, kdy Colin sedí s Clemence venku v nočních Bruggách - ta atmosféra je úžasná - není slyšet co si říkají, ale každý to přeci víme, protože je to na nich vidět, je to něco co všichni dobře známe ( u téhle scény se mi doslova tetelilo moje romantický srdíčko) A do toho zvuk cinkajících nábojů a ... Prostě mi připadalo, že mě tenhle film roztrhal na kusy - jako střely dum-dum. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky