Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Pharlap

Fakt dost slušná stylovka.. kdy sem od začátku pořádně netušil, "vo co gou".. trochu mi vadily, přehnaně dlouhé průpovídky, ve kterých jsem hledal nějakou hloubku.. zbytečně... v druhé půlce už ale nálada náležitě zhoustne, zápletka se více zaplete :-) ... A docel ftipný mi přišla dvojice zlodějíčků, kdy ona oblbne turistu a pseudonácek z Brug, onoho turistu okrade.. ()

Junkienka

Musím přiznat, že hlavní lákadla pro mě byla zvučná jména.... McDonagh, Fiennes, Gleeson a Farrell v jednom filmu? Tomu se nedá odolat :-). Film byl úžasný, ale mě asi nejvíce zaujala hudba.... K ní nemám prostě jedinou výčitku :-). Scéna, kdy liliput tvrdí, že by nemával nikomu - leda koňovi - byla naprosto perfektní..... I když mě celkem mrzí, že si Colin čistí zuby bez zubní pasty :-D.... Ale každopádně doporučuji všem.... Tenhle film by měl být na seznamu viděných filmů snad každého :-). ()

Cortesz

Konverzační tragikomedie s téměř nulovým dějem, vtipnými dialogy hemžící se slovem "FUCK". Město Brugy je opravdu krásné historické město a dobře se na něj kouká, závěrečná přestřelka v zasněžených Brugách je úchvatná, tak jako herecké výkony Colina Farrell, Brendana Gleesona tak i Ralpha Fiennes a ještě i toho malého liliputána a jeho válce mezi černejma a bílejma :-D. Na celých 5* to byla občas nuda s hluchými místy. ()

LukeKiller

Film od ktorého som nič neočakával, lebo som nevedel čo je to zač. A ten film mi ani nič špeciálne nedal. Určite to nie je zlý film a slovom "fuck" sa v ňom nešetrí... Ale nejak mi unikla pointa. Je tam však zopár podarených momentov a do Brúg sa mi po ňom fakt ísť nechce :D. ()

Dragonessa

V hodnocení plně souhlasím s Limou. Jako pozitivum si odnáším stále lepší názor na herecké schopnosti Colina Farrella (začínám ho měnit od Cassandra´s Dream) a chuť navštívit Bruggy. ()

epoh

Opravdu nebývale příjemné překvapení. Viděl jsem několik divadelních her Martin McDonagha, takže jsem tušil, co mě asi čeká, a to se mi i dostalo, ale v tak perfektní filmové podobě, jakou bych od dramatika a debutanta nečekal. Zajímavé ale bylo, že jak jsem čekal černočernou komedii, tak navzdory všem opravdu brutálně vtipným scénám na mě ten film zapůsobil především jako psychologický vhled do melancholické a citlivé duše zabijáků, a právě to mě na něm zaujalo nejvíc. Že to není hříčka o gangsterech, ale vlastně ciltivý příběh o citlivých mužích, kteří se živí poněkud necitlivou prací :) ()

vitac.

Dávám "pouze" lepší tři hvězdičky. Těšil jsem se na vtipnou gangsterku ve stylu Pulp Fiction či Lock, Stock and Two Smoking Barrels a musím říci, že v mých očích za nimi V Bruggách hodně pokulhává. Film mi přišel příliš rozvláčný, vtipných momentů jsem v něm nalezl poskrovnu a vůbec na mě působil dost nesourodě až poslepovaně. Mnoho rádoby vtipných dialogů působících křečovitě, nelogické chování postav... Prostě zklamání. Ale abych jen nehaněl - V Bruggách za podívání určitě stojí, má zajímavou atmosféru (hlavně díky zimě a kulisám - Bruggám) a několik opravdu vtipných momentů či originálních situací. Třeba přiznám po dalších shlédnutích, že jsem mu křivdil... 5. 7. 2010 - druhé setkání se mi zdálo vydařenější, ale hodnocení nechám, pořád je cítím mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

Asdas

Prekvapenie roka 2008! Skvelá čierna komédia z sympatickou hlavnou dvojicou,soundtrackom a perfektným scenárom.PS:A o Colinovi Farrellovi(ak sa nebude venovať niečomu inému....) budeme v najbilžších rokoch veľa počuť. ()

LaValse

Tak to je dílo! Má to snad všechno, co divák chce. Je to vtipné a zároveň dojímavé. Je to absurdní. Akční a přitom příjemně pomalé. Dokresluje to parádní hudba a neopakovatelná atmosféra belgických Brugg. Fantazie. ()

DJ Kritik

Od začiatku vám to miesto pripadá ako zapadákov. Od začiatku je to pre vás útrapa a vy to dostanete ako darček. Príbeh dvoch nájomných vrahov, ktorí sú po prví krát v belgickom meste s bohatou historickou tradíciou. Celý tento film je poňatý hlavne konverzačne i keď je tu aj dostatok obrazových sekvencií, ktoré napomáhajú v dokreslení postáv. Colin Farrell sa tu predstavuje pre neho dobre sediacej úlohe. Hlášky z filmu:" Pozri, filmujú trpaslíkov. To nie sú trpaslíci to sú Liliputáni." ..... "Američan, čo? Tak sa snaž hovoriť potichu a správať normálne." ........... ..... Akcia: *** Vtiahnutie do deja:**** Reálnosť:*** Vulgarita: ***** ()

unrocker

No nevím nevím zase tak extra mě tento snímek nanadchl abych řekl pravdu. Nepřikládal bych tomu takovou váhu když se pár borců honí po městě a střílí po sobě a žádný policajt a žádná pořádná akce prostě takový střed... ()

MarkHoppus

Úžasný film, úžasný Farrell a hlavně úžasný scénář. Typický britský humor na skvělé úrovni a tenhle film prostě nemá chybu. ()

Jeremiasz

skoda premiry pouzivani F*ck a to hlavne na zacatku, v podstate se da rict, ze vzhledem k tomu, ze je skoro za kazdym slovem, mate ze startu problem pochopit o cem vety vlastne jsou, ale jinak je film kousek par excelance - vtipy jsou vypointovany - film je provazany a nenasilne se vsechny linky v druhe polovine spojuji - rasisticky trpaslik - karate - Colin Farrell - slepy naboje - dialog na vezi - Bruggy - vybrousenej konec ()

nmarca

Překvapivě se ukázalo, že Martin McDonagh je stejně dobrý filmový režisér jako autor divadelních her. Napsal a natočil drsné moralizující drama, které (kvůli "fucking" v každé větě) nelze považovat za komedii. Neobvyklé obsazení skvělých herců ne zcela v souladu s jejich škatulkami, pár nečekaných zvratů, a navíc krásné Bruggy. ()

skalicky

nepřišlo mě že by tento film byl něco extra,per vtipných hlášek dobré herecké výkony ale jinak nůůůdááá 60% ()

zly.dvojce

"Co by byl muž za chlapa, kdyby nedostál svým vlastním pravidlům?" Tady si někdo opravdu vyhrál a ve své pomalosti mne tento film rozsekal smrští šílených scének plných přihřátých skinheadů, prudérních američanů, rasistických trpaslíků a zkokainovaných nájemných vrahů ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky