Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Ratherfly

Z počátku mi celkem hodně vadila postava Raye -respektive její ztvárnění Farrellem- a hudební podklad, který ve mě avokoval nějakou pohádkovou fantasy kravinu made in Hallmark (ostatně stejně jako scény z natáčení onoho filmu). Nejspíš jsem musel zrovna procházet onu čtyřproudou silnici u nádraží, poněvadž posléze jsem se postupně začal nalazovat na tu správnou vlnovou délku a ke konci jsem byl onou ospalou atmosférou města a filmu příjemně prostoupen. Takže po shlédnutí musím plně souhlasit s Harrym (a za sebe rozšířit onen beautiful fucking fairytale stuff i na snímek jako takový) - prostě how can all those canals and bridges and cobbled streets and those churches, all that beautiful fucking fairytale stuff, how can that not be somebody's fucking thing, eh? ..a samozřejmě nesmíme opomenout fucking swans. ()

panWolf

Bohužel se nedá dát 4,5 hvězdy.To by mi vyhovovalo úplně nejlíp.Skvělá gangsterka . V podstatě film o zločinu,trestu,svědomí a cti.A všemi protagonisty skvěle zahraný.Vřele doporučuji. ()

eagle-eye

Co jsem si z filmu odnesl? Že bych se radši v nedělním dopoledním Objektivu podíval na nějaký 15-ti minutový dokument o bezesporu krásných Bruggách. Nemusel bych přitom koukat na šílené herecké kreace všech zúčastněných. Tento film mě spíš nasral, než pobavil či zaujal. ()

Honzick

Jediné co mi na tomto filmu vadilo byl soundtrack. Jinak je to bylo velmi povedené drama s originálním koncem.Krásné 4 hvězdy ()

Burdock

Netradiční gangsterka, netradiční prostředí, netradiční humor... skvělé dílko, které ve vás něco zanechá. ()

Theraphosa

Poslední dobou jeden z nejlepších filmových zážitků. Byl jsem přímo okouzlen jednoduchostí příběhu, který vyústil v tak perfektní závěr. Tento snímek je důkazem toho, že i za málo peněz člověk natočí zatraceně dobrý film. 89% ()

Vitoušek

Takhle vtipně natočené drama, jsem už hodně dlouho neviděl... Musím říct, že jsem po shlédnutí filmu zvažoval, zda si ho pustím hned znovu, doslova mě pohltil:-) Výborný Colin Farrell a Brendan Gleeson v hlavních rolích a vynikající dialogy! Bezesporu jeden z nejlepších filmů roku!! ()

Holina

S filmem, který má poměrně jednoduchý námět, ale celkem dobře zpracovaný scénář mám jeden problém: Farrel a Gleeson mi prostě jako nájemní vrazi přišli úplně mizerní. Je to sice lepší než komediální vrahouni Quentina Tarantina, ale nedá se jim to uvěřit. Charaktery teda zcela nedostatečně vybudované. ()

wosho

V Bruggách není třeskutá zábava jako gansterky z londýnského podsvětí od Guye Ritchiho, nebo popkultůrní lahůdky od Tarantina. V Bruggách se od stylu dvou vyjmenovaných filmařů liši tak jako města Bruggy a Třebíč. McDonagh pojal svůj výlet do tohoto žánrů velice komorně a melancholicky. Svůj film vyprávý velice pomalu (na některé asi až moc pomalu), nehrají si s audiovizuálním stylem a nesází na nadupaný hudební doprovod-spíše na nepatrnou a příjemnou melancholickou hudbu. Celý svůj komorní scénář s hromadou vulgarit zabalil do jemné mlhy gotického města, které dává film mnohdy pohádkovou atmosféru (o které se sami postyvy zmiňují). Navíc se ve filmu sešli skvělí herci, které nenalákalo moře pěněz, ale možnost natočit dobrý film. Všichni tři hlavní mužští protagonisté svým postavám vdechli život , jak jen uměli nejlépe. Jsou to živoucí bytosti a jejich motivace i povahy a deprese s vyčítkami jim lze uvěřit bez problému, jak díky scénaři, tak i jejich hereckému talentu. Snad jen postava Chloe mě připadala trošku málo uvěřitelná, ale její představitelka jí dala kouzlo a půvab, že lze pochopit snadno co k ní Farrellova postava cítí. V Bruggách moho doporučit snad skoro každému, kdo má rád dobrý film a filmovou cestu Martina McDonagha si budu muset pohlídat, aby my nic od něj neuteklo. ()

The_Second

Nic neříkající název byl důvod proč mi chvíli trvalo než jsem si tento skvost pustil. Začátek je takový neviný a nic nenasvědčuje tomu že jde tak trochu o psycholcký drama s trochou černého humoru. Oba dva herci v hlavních rolích jsou vynikající, hlavně teda Farrell, Brugy mi zatím přijdou jako jeho nejlepší herecký výkon. Zaujme i Ralph Fiennes.....a hlavně opravdu povedený konec. ()

showxman

Zprvu vláčně plynoucí vyprávění z prostředí malebných Brugg, jejichž návštěvu nemohu jinak, než doporučit, se posléze "rozjede" v netradiční a velmi specifické drama. Ty uvozovky jsou na místě, kdo by totiž čekal strhující akci, která ho napumpuje adrenalinem až po uši, bude zklamán. Nejdůležitějším a stěžejním aspektem tohoto filmu je však myšlenka, že všechny činy mají své následky a za ty jsme zodpovědní. ()

Fary

Nevim, co na tom vsichni vidi. Prislo mi to hnusny, blby a v zaveru i nechutny. A navic mi to pripomelo pribeh Kasperl a Annerl od Brentana... :-/ ()

dopita

Martin McDonagh napsal výbornej scénář a obsadil výborný herce. Ale jako režisér už se tak moc nevytáh, je to trochu nevyrovnaný. Přesto to rozhodně stojí za zkouknutí. ()

Ilhan

Psema to napsal naprosto přesně. Člověk si ten film užívá a pak najednou ke konci přijde taková lobotomie, která mu ten zážitek téměr dokonale zkazí. Prostě lidi, kteří vypotí 4 litry krve, pak ještě jakou dobu rozjímají, skočí z několika desítek metrů vysoké věže a dole si ještě nějakou tu minutku pokecají, no, to prostě do takového filmu nepatří. Byl jsem přesvědčený o 4 hvězdách a tohle mě hodně nalomilo. Po nějaké době přemýšlení jsem si ale uvědomil, že se na to rád podívám znovu, o té wtf scéně budu vědět a dokážu jí přejít, takže si film užiju i bez nepříjemného překvapení, takže tomu ty čtyři nechám. Strhnu to ale na hraničních 70 %. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky