Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Lumberjack

Ze začátku to je takové trošku nezáživné. Ale pak to nabere pořádný nástup. Zpruzelý Farrell a nadšený Gleeson hrají opravdu dobře, hlavně Gleeson. Dobrý je i humor, který jsem tam opravdu nečekal, ale i tak tam pasuje perfektně. Solidni, nadprůměrný film... 4* EDIT I.: Po dalším shlédnutí zvedám hodnocení na maximum !!! EDIT II.: Tak jsem kvůli tomuto filmu i ty Bruggy navštívil a opravdu SUPER zážitek !!! ()

E lan

Zvláštní mix akce a dramatu, který překvapivě funguje. Navíc film graduje, když se v něm objeví hlavní padouch v podobě fantasticky vyšinutého Ralpha Fiennese. Překvapením je pak výborný výkon Colina Farrella. Závěr také stojí za to. Že by evropský film:-)? ()

the.emef

Nevím, jestli jsem se měl v některých okamžicích spíše smát, nebo plakat, ale v každém případě jsem se výborně bavil. Film roku to sice asi nebude, ale bez pochyby příjemné zpestření v záplavě stále stejných filmů. A do Brugg bych se rád podíval, ještě než umřu. ()

Respex

Film od kterého jsem čekal hlavně silnou dávku černého humoru. Zábavu ve stylu Pulp Fiction. Dostal jsem, ale něco trochu jiného. Vedle skvělých hereckých výkonů hlavních i vedlejších postav (Farrell je naprosto skvělý, jedná se o jeho nejlepší film po několika letech), velice silného scénáře atd. film obsahuje i silné emoce. Humor je samozřejmě také obsažen a některé hlášky budou jistě legendární. Poslední doba je bohatá ne jedinečné filmy a tento mezi ně jistě patří. Za mě 5* ()

Markinho

V celku povedený film v malebném prostředí belgických Brugg, kde svůj vyjímečný talet rozvíjí vynikající Colin Farrell, kterému obstojně sekunduje B.Gleeson...Zajímavý námět s nenudícím se dějem. Stačí říct, jen FUCK! ()

jda23

Farrellovi to nedospelé faganstvo vyšlo, humor pri niektorých scénach až prekvapivo živý a reálny a čierny a zabijácky ladený. A či je potreba takýto film vidieť ? Ofcourse you dont Have To, its fucking english movie in fucking Bruges, ofcourse you dont Have To !!!! Keby sa takto zakaždým využil potenciál, nemuseli by sme hodnotiť. ()

Saimon

Pointa,myslenka. Ano,ma to neco do sebe,ale nic hmatatelného, vše je takové chabé jakoby bezesmyslu. Možná hvězdička ještě pribude,ale nevim,nevim....Plus Colin F. muj oblibenec,to dela taky svoje.** ()

Luckyman

Tak toto bol najskvelejší film za posledné týždne čo som videl. Skvelá hudba (pri ktorej mi behal mráz po chrbte), napínavý dej od prvej sekundy, skvelý scenár, napätá atmosféra a neskutočné skvelé dialógy plné čierného humoru. Jedným slovom PARÁDA! ()

prasklinka

Jediné co je na tomhle filmu zvláštní je Colin Farrel v roli rozmazleného spratka, prostředí Brugg. Ale jinak naprosto obyčejná a průměrná detektivka. 3,5*. ()

sonoluca

Poetičtější verze Kiss Kiss Bang Bang. Malej VELKEJ film! Více takovejch a McDonagha přidávám na svůj watch list. Teď mě omluvte, sem na cestě do Brugg "prdele světa". ()

fandalehy

Vtipné a originální. Trochu se tenhle "experiment" podobá Pulp Fiction, ale srovnat se nedá. Můj šálek čaje to není, přesto jsem se většinu filmu bavil. ()

Primavera

Výkony hercov sú brilantné, Colin Farrell hviezdi a Ralph Fiennes ma ako drsný šéf stopercentne presvedčil, námet je zaujímavý, má to myšlienkový náboj v otázke cti, morálky a postoja jedinca k nej a to môžem vždy, ale ... Je to celé príliš rozvláčne, dejová línia uspáva, no a chlapi, ktorí sú rozstrieľaní ako sito a ešte dokážu plaziť sa ďalej ako ruský hrdina, nechávajúc za sebou litre krvi, aby zachranili kolegu, prípadne sypať zo seba ešte zaujímavé vety pred smrťou, aby to bolo duchaplne, tak to nie, vážení. Ani ako čierna komédia to nepobaví. Škoda, lebo Bruggy, kua, tie stáli za to. :-) ()

arajnoha

Perfektní film se skvělým příběhem, velice velkou roli odehrála hudba na pozadí, bylo tam i spoustu dobrých humorných scén, které poukazují na to, že vtipné vložky do filmu se dají zakomponovat i jinak než ty od pana Trošky. Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

OPI.

Skvělý C. Farrell, skvělé město... Nesmíme opomenout skvěle sepsaný scénář. Celý snímek od začátku působil jako ta pravá černá komedie, toto ale brzy skončilo a rozjel se opravdový boj o přežití, ve kterém sem nenašel scénu, u které bych se nudil.. Pro mě neznámý Martin McDonagh mě velmi překvapil.. Těším se na jeho další snímky, rozhodně si myslím, že se máme na co těšit. ()

BDMarty007

Opravdu si pořád nejsem jistý, co si o tom mám vlastně myslet. Jakýsi pokus o Pulp Fiction 2? Evropské Pulp Fiction? Chvílemi jsem byl rozpačitý, párkrát jsem se od srdce zasmál. Velmi zvláštní je poměrně uvolněná, komediální atmosféra v kontrastu s velmi vážným, nablýskaným, přesto nějakým specifickým způsobem ponurým městem, do níž najednou překvapivě a brutálně vpadne nějaká ta opravdová vražda, aby se zase pokračovalo zlehka a pak zase přišla nějaká krvavá záležitost bez špetky humoru a nadsázky. Hlavní padouch osciluje mezi satirickou postavičkou úředníka mafiána a postavou opravdu chladného, přesného a nesmlouvavého kmotra zabijáka, který pokud to nikdo jiný neudělá, tak si to holt půjde postřílet sám. A zase pedantsky nesmyslné lpění na mafiánské cti a etice (můžeš vraždit koho chceš jak na běžícím pásu, ale dítě nesmíš zabít ani neúmyslnou náhodou). Možná to má být o rozkladu hodnot, možná je to jenom komedie. Nevím, ale rozhodně je to zajímavé a stojí to za vidění. Skvělé zachycení genia loci Brugg; mohu potvrdit, nikde jsem neměl tak intenzivní pocit, že západní Evropská civilizace začíná silně degenerovat a dostala do bodu, kdy je na prahu smetení barbary. Zajímavá Clémence Poésy! ()

Oonika

Krásné a poetické místo + místy až absurdní dialogy a situace tvoří opravdu originální kombinaci. Navíc úžasný Colin Farrell a skvělý film je na světě. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky