Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

SonYc_SvK

Neskutočne fascinujúci film. Kde hrala hlavnú úlohu nespravodlivosť. John Coffey (Michael Clarke Duncan) vo mne vzbudil smútok ale aj naraz nevzdávať sa. Tom Hanks vynikajúci herec v tomto filme, ale aj David Morse. Ako vraví užívateľ golfista: "Nezapomenulelný film." ()

Mahalo

Nádherný film s Tomem Hanksem jako vždy, film byl tak skvělí, až jsem nevěřil svým očím, skvělí příběh, bylo by super kdyby bylo více takových filmů. :) ()

BlackVelvet

Jeden z nejlepsich filmu co znam. Skvele obsazeni, tempo, hudba. A jeste jako zazrakem je film hodne verny knize od Kinga. Par detailu oproti knize je vynechano, ale to stejne nebyly nosne prvky a spis je k lepsimu, ze byly vynechany. Pribeh krasne ukazuje, ze vetsinou se hodne deje pod povrchem, co je oku skryto - scena, kdy John Coffey sedi na elektrickem kresle, a rodina mrtvych holcicek na nej pokrikuje ze je vrah deti, je fakt hodne silna. Film je o tom, ze i nejvetsi dary mohou byt prokletim a to natolik, ze John Coffey se rozhodne odejit ze sveta. A take o tom, ze kazdy ma nejaky obrovsky talent a ze kazdemu buh nadelil neco jineho, coz se odrazi v tom, ze John Coffey v nekterych ohledech moc nepobral (i kdyz to neni uplne pravda, spise mu jim takzvane jakoby strepy v hlave proste asi znemozuji tzv. normalni fungovani) a presto ma tak obrovsky dar. V tomto pribehu take kazdy dostane co si zaslouzi, takze je to asi i podobenstvi o vyssi spravedlnosti a o tom, ze svemu stejne neuniknem. Uplne se desim, kolik let Paul nakonec bude zit a kolik lidi uvidi zemrit, kdyz jak sam rika, Buh se rozhodl nechat mys zit tak dlouho. Na Percym je zase krasne videt, jak nejvetsi hajzlove jsou take nejvetsi srabove, dovolil si jen na slabsi, a pak si sam nadelal do kalhot kdyz totalni cvok Billy na nej jen sahnul. Podle mne King je skoro genialni spisovatel, jeho pribehy casto vyvolavaji vice otazek, nez dodavaji odpovedi, a myslim, ze Green Mile je jednim z jeho nejlepsich pribehu. Jsem opravu rada, ze kniha byla tak krasne prevedena na platno, a ze oboji je radost cist/sledovat a ze tak krasny pribeh nekdo nedomrsil. Filmove platno bylo vynalezeno pro pribehy, jako je tento. ()

Cardas

Podle mne jeden z nejlepších filmů. Ta Kingova sci-fi stránka mi je z něj nejméně blízká, ale chápu, že bez ní by asi nebylo možné dát příběh vůbec dohromady, protože je tam stěžejní epickou linkou. Přesto mne právě mnohem více oslovuje ta lidská "nefantastická" rovina celého dramatu. Pravděpodobně by se to dalo sestřihat na kratší čas. Vězeňské téma na mne vždy působí nesmírně silně. Člověk asi cítí, že právě v tomto prostředí se nejvýrazněji potýkáme s těmi nepodstatnějšími existenciálními otázkami. Není určitě náhodou, že mezi nejvýraznější či nejkvalitnější filmy všech dob se řadí takové filmy, jako Motýlek, Vykoupení z věznice Shawshank, tento film, a další a další. Od doby, kdy jsem četl Dostojevského Zápisky z mrtvého domu anebo Londonova Tuláka po hvězdách, jsem tímto tématem vlastně téměř fascinovaný, až se podezírám z nějaké formy perverzity. Ale spíš tu opravdu jde o to, že v tomto prostředí se nejžhavější podobou utkávají život se smrtí, svoboda s nesvobodou, a lidskost s nelidskostí, takže charaktery se obnažují a cítíme, že jde o něco velmi podstatného. Tuhle jednu z vězeňských epizod řadím mezi nejzásadnější. ()

Exsecutor

Jsem soužen smutkem z příčiny té, že jsem neměl příležitost spatřit toto mistrovské dílo na plátně. Možná poněkud jednoduchý námět, který však ve svém nitru skrývá mnoho sociálních a filosofických otázek a sad i odpovědí. Excelentní herecké, režijní i všechny ostatní výkony doprovázené dojemnou a melancholickou hudbou Thomase Newmana. Filmy Franka Derabonta jsou dle mého názoru ve většině případů excelentní a toto dílo se skví mezi těmi z řad nejvznešenějších. Jedno oko nezůstane nikdy suché. ()

judy

Film, který jsem ani nechtěla vidět, ze strachu, jak se povedla adaptace románu S.Kinga, který jsem zhltla během jediné noci. Nebyl důvod k obavám, povedla se skvěle. T. Hanks, vynikající jako vždy, v roli dozorce v oddělení věznice pro na smrt odsouzené, zvaném Zelená míle, kde se dějí zvláštní věci od chvíle, kdy se tam objeví dobrácký černý odsouzenec John se zvláštními schopnostmi. ()

Anda..

Velmi dojemný film který nemá chybu,úžasné výkony herců Toma Hankse a Michaela Clarkea Duncana. Je to i film u kterého i slza ukápne. Podle mě zatím nejlépe natočeny film podle spisovatele Stephena Kinga. U tohoto filmu jde vidět,že se najde dobro ve zlém. ()

dinzbir

Prostě jeden z povinných filmů, které by člověk v životě měl vidět ! ! ! Zpočátku mírný náběh pokračuje do velmi chytlavého děje, který vás nenechá být chladnými. Je to krásné ztvárnění lidské přirozenosti a rozdílu mezi lidmi dobré vůle a těmi ostatními. Velmi silné a poučné umělecké dílo, které doporučuji každému ! ! ! ()

Arbendaelin

Úžasná kniha a skvělý film, rozhodně se mi líbilo kompletní pojetí tohoto snímku, ze kterého jsem odcházel naprosto unesen a uchvácen. Knižní předlohy se držel velmi dobře! ()

Nathaniel8

Moc dlouhé a na můj vkus na konci příliš "americky dojemné". Vím, že cílem bylo diváka uhranout popravou, ale mě to nedojalo, ale bohužel spíše otrávilo. Při rozumné stopáži do 120 minut bych to viděl na 4*, ale takto. Bohužel. ()

Larikazka

Lepší film jsem v životě neviděla. Absolutní obdiv. Zanechal na mně velký dojem. 5hvězdiček zaslouženě, bez mrknutí oka. ()

Sansnom70

Další film ve kterém exceluje Tom Hanks. Co film, to kasovní trhák ve kterém se tento herec objeví. Zatím jsem nenašel film ve kterém by hrál, a který bych pohanil. Nádherný film ve kterém ale excelují svými hereckými výkony i ostatní herci. Sice je to smutný příběh, ale život také není žádné peříčko. Nádherné je hlavně to, jak se postupně o hlavních hrdinech dozvídáte pravdu jak to vlastně všechno bylo. Kdo milujete Toma Henkse, tak se na tento film určitě podívejte a pokud mohu doporučit, tak si nachystejte velkou zásobu papírových kapesníčků. ()

Sofinek

Filmu jsem se dost dlouho vyhýbala a teď po zhlédnutí se ukazuje, že to rozhodně nebyla chyba. Vysoké hodnocení je pro mě trochu záhadou, neboť se v mých očích nejedná o nic jiného než o přehnaný americký kýč, navíc se slabým scénářem (třeba scéna vyléčení mozkového nádoru a proměna nemocí zkroušené chuděry v mladistvěji vypadající krasavici mi přišla vyloženě hloupá). Zkrátka Shawshanku to nesahá po kotníky. Chtěla jsem dát dvě hvězdy, ale kvůli panu Jinglesovi přihazuji ještě jednu navrch. ()

trojkolka

Stephen King umí psát a když se toho ujme správný režisér, zahrají to bezchybní herci, tak je to neuvěřitelná podívaná. Já myslím, že tu bylo řečeno dost a s komplimenty souhlasím :-) ()

fruitixx

Dlouho jsem se odhodlával shlédnout tenhle film a nakonec nelituji.. Film odkrývá podstatu lidských duší a klam lidského oka...film může někoho probouzet a někoho taky uspávat, jen záleží na tom, jak to do pochopí. Ale každopádně je to doják. ()

Ginger_G

Nemám tušení co k tomuto filmu říct. Snad jen to, že se jedná o film, který by měl snad každý vidět. Zpracování filmu je bezchybné, herecké obsazení a poutavost děje také. Tom Hanks předvedl jako vždy perfektně zahranou roli. Děj začíná, nestojí a graduje, má svůj směr a cíl. Film má opravdu velkou hodnotu v citové náloži. Snad každý si musí zamilovat postavu Coffeyeho. Opravdu nechci nic moc z děje vyzradit, jelikož spojlerovat film takovéhoto kalibru, je snad hřích. 100% ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem