Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

DocBrown

Sice docela pusobive a dojemne, ale i zoufale naivni. Vsichni jsou hrozne hodni az na jednoho zleho dozorce a vezne. Kvuli te az moc velke delce jen 3*. 65% ()

Pussycat18

Darabont prostě v příběhu z vězeňského prostředí nemůže zklamat! Zelenou míli pokládám za nejlepší film vůbec, trošku i proto, že je to jeden z velmi mála případů, ve kterém film naprosto a stoprocentně souhlasí s knižní předlohou (Stephen King). Můžu ho vidět stokrát a i přesto se mi v půlce filmu pokaždé spustí slzy (scéna, kdy je Coffey poprvé v kině..."Heaven...I´m in Heaven..."), načeš ke konci (poprava Coffeyho) už krutě a zoufale vzlykám. Pokud člověk dokáže nahlédnout do filmu opravdu srdcem, prožije příběh plný krutosti, křivdy, ale především lidskosti, pochopení... a zázraků! Vynikající Tom Hanks a M.C. Duncan! ()

dopita

Když se sejde famózní příběh, herci i režie, tak vznikne film v podstatě bez chyby. Zelená míle je přesně ten případ. Tříhodinová stopáž rozhodně není na škodu. ()

joshula

Až dnes se mi poštěstilo vidět tento film celý v jednom kuse. Proto jsem jej do této doby nehodnotil. Je to smutný, tragický příběh o jednom zákraku života. Bohužel ne vše se vždy dá splnit. Některé nevýrazné pasáže nahrazuje skvělé herecké nasazení hlavních představitelů filmu. ()

Nons3nse

My name is John Coffey. Like the drink, only not spelled the same. Vedel som, že film The Green Mile bude skvelý, ale nečakal som, že bude až tak skvelý. Keď do bloku E prišiel John Coffey, každý si myslel, že tento chlap tam je naozaj oprávnene. Ale opak je pravdou. Od okamihu, keď prehovoril, tak som vedel, že je tam nesprávne. Film od skvelého režiséra Franka Darabonta (ktorý už má na svojom konte veľa skvelých filmov, ale hlavne film The Shawshank Redemption) ma naozaj ohromil. A musím pravdu povedať, The Green Mile sa mi páčilo dva krát viac ako The Shawshank Redemption. Nie vždy znamená, keď vo filme je dobré obsadenie, že aj film bude dobrý. Ale v tomto prípade to platilo. Pri konci, keď už viedli Johna na popravu, som nekontrolovateľne začal plakať. Priznám sa, že dojemnejší film som ešte nevidel. Nechápem, ako môže niekto tomuto filmu dať menej, ako 5 hviezdičiek. Pre mňa tento film poriadne poskočil na popredné miesta, môjho zoznamu najlepších filmov... ()

Paity

Co k tomuhle filmu říct a neopakovat se. Nevím proč, ale paradoxně mi v tomto snímku docela vadí Tom Hanks. Ostatní v čele s myškou a jejím dnes již zesnulým opatrovníkem Michaelem Jeterem, obřím černochem Michaelem Clarkem Duncanem a sadistickým psychopatem Dougem Hutchisonem, kterého zná většina lidí jako "slizáka" z Akt X vás donutí celý příběh prožívat naprosto naplno. Filmi pak odpustíte i osamocené návaly americké patetičnosti. ()

reditelka

Jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem kdy viděla. Tajemná pohádka o zaostalém obrovi, který koná zázraky, na děsivém pozadí cel smrti. Po zhlédnutí popravy Eduarda Delacroix jsem měla problém usnout. A i když John Coffey byl prostě skvělý, největší dojem na mě udělal veleslizák Percy. ()

Rapikk

Jeden z mála filmů, kdy chvíli brečím, chvíli se směju, chvíli zase brečím a o chvíli později se zase válím na zemi a směju se. Naprosto geniální snímek a alespoň pro mě nejlepším filmem všech dob. ()

Norino12

Je ťažké hodnotiť a komentovať filmy, ktoré sú tak perfektné, že Vám vyrazili dych a nenechali žiadne slová nazvyš. Skvelé herecké výkony ako inak obrovská poklona Hanksovi ale aj ostatným hercom. Bezchybná réžia ale aj scenár a skvelý príbeh plný emócií. Moja pocta patrí aj už dnes bohužiaľ zosnulému hercovi Michael Clarke Duncanovi, ktorý odviedol svoju prácu naozaj neuveriteľne. Každou jednou minútou, ktorou tento film napreduje si Vás získa viac a viac až Vám bude do plaču pri záverečných titulkách. Ďalší skvelý filmový zážitok, ktorý všetkým vrelo odporúčam. ()

ti88na

Tak som konečne zahladila veľký filmový rest a pozrela si Zelenú míľu. Nádherné, dokonalé, revala som ako malá. Viac k tomu asi nemám ani čo dodať. ()

farfalla

V roce 1996 se Stephen King v románu ´The Green Mile´ vrátil k životu ve vězení. Tentokrát je to příběh z pohledu bachařů a je mysteriózní v porovnání s realistickým ´The Shawshank Redemption´. Mám ráda tento film, i když mnoho zůstává nezodpovězeno. Líbí se mi parta čtyř kolegů, kteří se snaží dělat svou práci, přestože je málo, co by je na ní mohlo těšit. Jejich chápavý šéf (James Cromwell) je dokáže podržet, oni se mu za to odmění pomocí jeho ženě. Práci jim však stěžuje protekční spratek Percy Wetmore (Doug Hutchison), který je spíše sadistické dítě než dospělý muž. Obrovský černoch John Coffey (Michael Clarke Duncan) je sociální prosťáček, ale ví toho o životě víc, než dokáže unést. Tím se Paul Edgecomb (Tom Hanks) může utěšovat v nejtěžších chvílích, když na něho vzpomíná. ()

Miller

Darabont, známka kvality, člověk, který se může pyšnit, že ze tří nejlepších filmů, má hned 2, a to zcela zaslouženě 100% Rotten Tomatoes: 94% | FDb.cz: 92% | kfilmu.net: 92% | IMDb: 85% | Kinobox: 90% | průměr: 91% ()

Pttak

Zelená míle to je nezapomenutelnej skvost s výborným a jistě nezapomenutelným Michaelem Clarkem Duncanen. ()

Radim

Kdybych si měl vybrat 10 nejlepších filmů, které jsem kdy viděl, Zelená míle by byla na prvních místech. Není co dodat více. ()

Ještěřák

Míle sice nepatří do mé TOP 10, ba i nejlepší dvacítka by jí byla asi malá, ale uznávám, že je to další dokonalý Darabontův film a upřímně řečeno, neznám ve svém okolí nikoho, koho by tento film aspoň trochu nedojal. Spolehlivý rodinný zvlhčovač kapesníků. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem