Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,6/10 (?!) | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 78% (???!!!), Audience Score - 94% | FDb.cz - 91,9% | Opět Frank Darabont, opět Stephen King, opět vězení ... a opět náš neuvěřitelný údiv. Takhle má vypadat čirá, křišťálová filmová DOKONALOST. Dokonalost taková, že se nám nad tím chce slzu uronit! Netlačí na city, v mnoha scénách pobaví, odlehčí, nikam nespěchá, hezky pomaloučku si obmotává diváka kolem prstu - svým obsazením (boží posel Duncan si přímo říká o Oscara!), citlivou hudbou, silným tématem a nadrozměrným příběhem.... A Oscary ovládla Americká krása. Hanba! 100% ()

Micoldee

Elektrické křeslo jako nástroj pro vykonání trestu smrti. Drsná realita minulých let. Kvalitní vězeňské drama. Míra šoku a mysterióznosti ve správném poměru :) ()

bigjames

Ani sám nevím, proč jsem shlédnutí tohoto filmu tak dlouho odkládal. Ale nyní, když poslouchám závěrečný hudební doprovod a sleduji titulky, ani nedokážu popsat své pocity. Jen málo filmů ve mně probudilo takové emoce a zanechalo mě sedícího ve tmě na posteli neschopného pohybu a nahlas vyřčeného slova. Velmi stručně a výstižně - Mistrovské Dílo. „Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it. It's like pieces of glass in my head, all the time." ()

MartinTerran

Pozn.: Knižní předlohu jsem nečetl. Velmi povedený snímek, který vás chytne za srdce. Jde o vážný film plný emocí, ale i přes to je zde pár zábavných momentů. I přes dlouhou stopáš, film není nikterak nudný a každá událost má svůj důvod. Herecké výkony jsou zde skvělé. Kdo film neviděl, určitě by to měl co nejdříve napravit čili rozhodně doporučuji. Hodnocení: 96/100. ()

Petule3

Tohle je prostě něco mega skvělýho. Jeden velký herecký koncert nejen pánů v hlavních rolích. Příběh plný napětí, dojetí, smutku i radosti. Za mě jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

Tominni

Frank Darabont vytvořil podle předlohy Stephena Kinga filmový skvost, přestože film trvá 188 minut tak absolutně nenudí a příběh plynule nabírá na větší a větší síle. Můžu se podívat jednou, po sedmé, po desáté a stále budu cítit stejně silné emoce. Kéž by bylo více takových filmů, pro které je 5* vlastně málo...... ()

Snagleo

Když jsem tento snímek viděl poprvé, tak jsem neměl slov. Neskutečně temné, ale úžasné drama, které člověka dokáže vtáhnout do děje. Atmosféra je nádherná. Herecké výkony Toma Hankse a Michaela Clarke Duncana jsou skvělé, ale to, co předvádí Sam Rockwell, je neuvěřitelné. Zrůdu bez soucitu ztvárňuje výborně. Tenhle film je prostě špička a právem se řadí mezi ty nejlepší. 100% ()

adamix

Film tak nádherný, smutný, vtipný a poctivý po všetkých stránkach, vytvorený s láskou, vzdávajúc poklonu svojmu remeslu pri poslednom prianí Johna Coffeyho. Škoda len toho depresívneho epilógu. TAM už smrdí Kingov rukopis. To srdce tu ale majú herci a Darabont. Za mňa 5* a 95%. ()

PATWIST

Dojímavý príbeh s tématikou väznice, ďalej pozrite Útek z Alcatrazu (1976), Vtáčnik z Alcatrazu (1962), Vykúpenie z väznice Shawshank (1994), Zelená míľa (1999) a Polnočný expres (1978) ()

George8

Krásný kus jedné velké filmařiny. Tohle musí dojmout i toho nejsilnějšího a nejstatečnějšího člověka. Scénář šlape jako hodinky. Naprosto uchvacující. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

liquuid

Silné emoce vzbuzují plno dalších silných emocí a v tomto duchu táhneme za provaz. Tom Hanks ukazuje svůj herecký um a táhne všechny ostatní nahoru. Bravo. ()

Recenzon

Nádherné prostě všechno! Herecké výkony jsou prostě bez chyby a herci prostě udělali neskutečnou práci. Hudba impozantní a chytlavá a smutné scény chytají za srdce vhánějí slzy do mého obličeje. Jen jediná věc mě trápí a to, že věznice by mohla být více představená, ale to je nepatrná věc v úžasném filmu. ()

Marg

Skvělé, úžasné, nádherné. Trvá to sice tři hodiny, ale jsou to opravdu tři hodiny napětí. Přesto, že to má hodně společného s "Vykoupením z věznice Shawshank", tedy scénář, režie, vězeňské prostředí, tak je to jiný film. Ale kvalitou, nádherným příběhem a poselstvím patří na stejnou úroveň jak "Vykoupení". ()

Grellenort

Všechno je tu mnohem polopatičtější, než v Shawshank Redemption, dalo by se také říci, že hra na city je tu mnohem nápadnější, ale nutno připomenout, že za to může spíš Kingova předloha. Ovšem ona polopatičnost má i svoji silnou stránku, kterou jsou mnohem intenzivnější divákovy prožitky. Delacroixova poprava se mi asi nevykouří z hlavy nikdy. A pak také ono poselství filmu: "ale někdy, ach bože, někdy je Zelená míle tak hrozně dlouhá". ()

axik

Zelená míle a Vykoupení z věznice Shawshank - dva skvosty! Nutno vidět! Škoda slov, ale obé je excelentní. ()

SirGawain

Dokonalého režiséra nedělá to, že má jeden dokonalý film, ale to, má dokonalé všechny. Kvalita je tedy ve filmovém průmyslu mnohem důležitější než kvantita. Frank Darabont si prostě umí vybrat námět a lidi se kterýma film natočí a dokáže to dokonale uřídit. Frank Darabont je dokonalý režisér. Zelená míle se mi snad líbila ještě víc než Vykoupení. Jak by asi vypadal Ježíš, kdyby znovu sestoupil na Zem? ()

reypal

Díky tomuto filmu jsem si diagnostikoval zřejmě novou, a jak se tak dívám na hodnocení dosti vzácnou chorobu - nazval bych jí alergií na KRÁLE mezi spisovateli. Jeho příběhy jsou pro mě skutečně NEuvěřitelné (v pravém slova smyslu). A to navzdory tomu, že jsem od dětství očkován silnými dávkami sci-fi a fantasy, které naopak snáším bez potíží a dokonce je sám vyhledávám. Takže asi takhle : výsledný dojem, který si z tohoto filmu odnesete záleží podle mě na jediném faktu : jestli vám nevadí, že se v příběhu, který se tváří tak strašně vážně, téměř autobiograficky, jako regulérní vězeňské drama, náhle zjeví nějaká nadpřirozená bytost?.. Anděl nebo co?.. v lacláčích velikosti XXXL, navíc s takovými lékařskými schopnostmi, že by připravil o práci celou Pohotovost (ano, i včetně Marka Greena!!.) Pokud toto bez problému přijmete ve stylu “no jó mámo v tý Américe je možný všechno“, tak uznávám, že jste viděli strhující, dojemný, hodně působící film. Já jsem bohužel viděl, jak to říct slušně, no dobrý námět na parodii pro bratry Zuckery. Ale je to asi hodně dáno tím, že mi celá tahle křesťanská mytologie o andělích, nebi a zázracích přijde stejně uvěřitelná asi jako teorie, že vesmír vysmrkla bytost zvaná Velký Zelený Křečopažout, no spíš ještě o trochu míň. ()

Baudelaire

Pěkně udělaný film s nádechem magického realismu. Příběh se mi líbil, i když byl poměrně průhledný. U tohoto filmu to však nebylo na škodu díky jeho poklidnému toku. Tom Hanks a ostatní herci zahráli skvělou partii a sekundovala jim režie, kamera a hudba vysoké úrovně. Stejně jako Vykoupení z věznice Shawshank je to ohromně lidský příběh, navíc také převzatý z knihy S. Kinga, avšak neučinil na mne takový dojem. Nevím čím to bylo, ale něco mi v tom filmu chybělo, chvílemi jsem se nudil, a trochu mi vadilo, že hlavním pilířem děje jsou nadpřirozené schopnosti. Nevím, prostě u tohoto filmu mě to vadilo. Celkově ale samozřejmě skvělý film právem patřící na vrcholy toplistů. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem