MrCreosote

Je to drama, nebo komedie? U filmu, kde jde o konfrontaci jednotlivých postav a jejich charakterové vykreslení nejsem ochoten mhouřit oči nad odlehčujícími momenty, které to všechno shazují. Navíc až ten příliš doslovný závěr dělá z filmu medvědí službu - myšlenka je to sice dobrá, ale názorné vysvětlení hlavní hrdinky není vůbec nutné, snad jenom pro lidi, kteří se právě vrátili z WC nebo si odskočili pro popcorn. ()

genetique

.. alebo prečo by sme sa mali dať po smrti kremovať. :) Romerov originál som nevidel, ale toto bol vcelku slušný nárez, veď nakoniec vznikal aj v jeho produkcii. Zombie filmy mi nie vždy sadnú, ale teraz to bola slušná horrorová zábava. To, že to bolo také krátke, tým pádom nenudiace a svižné bola naozaj dobrá voľba, lebo kývajúce sa mátohy by to o polhodinu dlhšie asi nevydržali, a ja s nimi. Nevyhlo sa to však nejakým naivitám a primitívnym chybám v scenári, ale kto si nastaví mozog na nenáročnejšiu úroveň, pobaví sa kráľovsky. 75%. ()

sniper18

Je to úplne priemerný horor. ktorý je remakom kultovej klasiky. Má celkom dobrý príbeh o žene, ktorá je na cintoríne napadnutá oživnutými mŕtvolami a tak unikne do neďalekého opusteného domu, ktorý spolu s ďalšími preživšími zabarikáduje a tak sa snažia prežiť, ale zisťujú, že nielen oživnuté mŕtvoly je to, pred čím si treba dávať pozor. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, spokojný som až s mimoriadne rýchlym úvodom, v ktorom už po pár minútach dochádza k útoku zombií a následnému ukrytiu v dome, ale problém je, že sa to po celý čas drží len čisto na priemernej, pozerateľnej úrovni, úplne tu chýba gradácia, film takmer po celý čas pôsobí rovnako, nenájde sa tu žiadny výnimočný moment a aj tie zaujímavejšie prvky sú podané len úplne najobyčajnejšie. Toto trvá prakticky hodinu filmu a vylepší sa to až v poslednej fáze mimo domu, ktorá je už konečne výnimočnejšia a pôsobí omnoho zaujímavejšie. Ako horor tento film nefunguje vôbec a to ani vo svojom subžánri, napätie je nulové, atmosféra tiež, úplne tu chýba ten pocit bezmoci a apokalypsy ako vo väčšine podobných filmoch. A samotných scén so zombiami je samozrejme plno, ale sú opäť len úplne obyčajné, bez nápadu alebo zaujímavejšieho momentu, zombie nevyvolávajú ani štipku rešpektu a prekvapila ma takmer až nulová drsnosť, ktorá by mala byť v tomto subžánri samozrejmosťou. A nanešťastie ani zombie nevyvolávajú žiadny rešpekt. Herecké obsadenie je celkom dobré, výborný Tonny Todd, celkom dobrá Patricia Tallman, ale nikto viac nesklame. Réžia ma zaujala len minimálne, takmer nič nefunguje tak ako má a ani technická stránka nie je nič výnimočná. Ani originál mi moc nesadol a tento film je na tom podobne. Na priemer to stačí, dá sa na to bez väčších problémov pozerať a koniec sa mi páči, ale keby som nemal rád túto tématiku, tak by som musel hodnotiť horšie. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 52%. ()

Lacike

Takze toto je ten pribeh, ktory odstartoval celu seriu? Sledovat zaciatky zombie apokalypsy z pohladu par ludi uzavretych v jednom dome. ktori este poriadne netusia s cim maju do cinenia a divak pritom uz vsetky tie podrobnosti pozna z inych filmov, je dost velka nuda. Technicka stranka je v poriadku, ale to beriem ako samozrejmost. Mozno by som tento prilis jednoduchy namet mohol akceptovat u stareho originalu, kedy zombie zaner bol este asi novinka a mohol by som obdivovat, ze s minimalnymi prostriedkami film vyzera profesionalne. Ale na stary ciernobiely film nemam uz duplom chut. Dufal som, ze remake bude dymanickejsi a trochu sa prispôsobi dobe vzniku. Ale prvu polovicu to je strasne nezazivne a v tej druhej, ked sa zacnu postavy v dome hadat jak idioti, tak je to neznesitelne. V tomto smere mi to trochu pripomenulo Day of the Dead. Ale tam aj ked boli hadky postav otravne, tak psychologia postav fungovala. V tomto filme je len banda debilov, ktorym som prial smrt. Vynimkou je uz tradicne rozumny neger a tentoraz aj jedna zena. Jedine co sa mi pacilo bol zaver. Skoda, ze to hlavna hrdinka nespravila hned a potom nezdrhla z domu. Vysledok by bol sice ovela kratsi, ale aj kvalitnejsi. 3/10. ()

Superpero

Hodně záživná zombíkovina, i když ze začátku to ani nevypadalo. Herci mne v prvních chvílích dost iritovali a já si furt říkal jak moc je romerův originál lepší (což samozřejmě je). Stejně jako u původní verze ale začne atmosféra postupně houstnout. Savini to udělal příběhově téměř totožné, akorát finále pojal malinko jinak. Konec mrazivý a hudba v konečných titulcích stylová. ()

• Biely Mercedes na začiatku filmu patrí Savinimu. Po dokončení úvodnej scény bol vraj zdrvený, že sa auto takmer celé zničilo. (tXtX)
  • V jedné scéně si můžete všimnout nemrtvé ženy, která jde po poli před domem, ve kterém jsou schovaní přeživší. Zombie uslyší rámus z domu, kde se lidé snaží zabednit okna, což ji přiláká. Tato nemrtvá žena je ve skutečnosti majitelka tohoto domu, jenž roli dostala od producentů za použití domu ve filmu. (Mr.Hudson)
  • Režisér Tom Savini zná herečku Patricii Tallmanovou osobně, protože spolu navštěvovali vysokou školu. Pro roli Barbary se mu zdála ideální. (Mr.Hudson)