foundation

Aj keď by sa niekomu by sa mohlo zdať ( a obyčajným mainstreamovým horrorovým žrútom sa zrejme aj zdá ) že remake má vďaka o 20 rokov neskoršej výrobe a s tým nevyhnutne spojenými lepšími maskami a ,,efektami,, potenciál prekonať originál, nie je tomu tak ani náhodou. Romerova atmosféra ( ktorá bola to najhlavnejšie čo robilo z pôvodného filmu vysoký nadpriemer) je nenávratne fuč a zostala iba banda tupohlavých nesympatických postáv ktoré z toho všetkého robia nie poctu ale výsmech originálu. Vlastne tomu neprospela ani jedna zo zmien ktoré Savini urobil. Réžia je polovičná, dejové výkyvy v lepšom prípade zbytočné, v horšom katastrofálne ( vďaka zmene záveru filmu a jeho bezvýznamnému naťahovaniu to u mňa kleslo ešte o triedu nižšie). Proste nie. Zombie žáner nepatrí medzi nejaké moje chuťovky ale klasika z roku 1968 bola napriek roku výroby viac ako skvelá. Savini a jeho remake je oproti nej starý obžutý kus plesnivého chleba. Ale ako hovorím, oveľa väčšiu šancu uspieť u dnešného horrorového publika má práve toto. ()

Ondr@932

Skvělý a napínavý zombie film! Napětí bylo takové, že jsem chvílemi ani nedýchal :-D a to se mi moc nestává :-) Rozhodně dávám palec nahorů! 9/10 ()

Italiano

Jako vůbec nechápu, jak mohou vylézat mrtvoly z hrobů např. s nožem v břiše apod., ale jinak geniální to věc! :-) ()

messi@h

Po shlédnutí originálu z r. 1968 jsem zvýšil hodnocení na 80%. Remake chválím za to, že se nedrží otrocky svého vzoru, ale přidává nové prvky (důležitější role hlavní hrdinky, odlišný konec). Také prokreslení jednotlivých charakterů je podle mě povedenější než u originálu. ()

Sosak

Předělávka prvního zombie filmu, co víc dodávat? Snad jen, že docela povedená. Takhle nějak si představuju klasickou zombie jízdu - pomalí mrtví se tupě sápou po živých, mručí a nikdo neví proč. Hlavně, že neběhají. Potěší i pár zajímavých scén s čerstvě zemřelou nemocnou dcerou či přejetý umrlec. Co zamrzí je příliš dlouhé zatloukání oken...nejsme přece v Receptáří prima nápadů, abysme si nehali několik desítek minut radit, jak zabezpečit barák. ()

sarfian

Výborný remake rovnomenného filmu z roku 1968 a ešte lepšie spracovaný ako od Romera. Dobré masky výborná atmosféra a akcia. Len kúsok od dokonalého zombiehororu. VIDENÉ 1x ()

vlado90

Urcite doporucujem pozriet jeden z najlepsich zombie hororov, dobre prostredie, dobre masky a aj pribeh sa dal a bolo to aj napinave a malo to atmosferu. ()

Argondia

Tak tohle se s originálem vůbec nedá srovnávat. Patricia Tallman v roli Barbary jedná jako žena činu, má jiskru a není to odevzdaná, leklá ryba s pohledem retarda, jako žalostně ohyzdná Judith O'Dea. Tony Todd sice není takový fešák jako Duane Jones, ale mnohem lépe hraje a role organizujícího Bena mu padla jako ulitá. Naprosto geniální byl Tom Towles jako sobecký záporák Harry. Kolikrát ani nebylo třeba slov a stačil jen jeho pohled. Zombíci skutečně vypadají jako oživlé mrtvoly, maskéři se na nich více vyřádili (resp. v původní verzi snad ani žádní nebyli, protože jediný rozdíl mezi zombíky a lidmi byl v jejich rychlosti a pohledu dementa ... takže by se Barbara dala snadno přeřadit do jejich týmu) a i když se pohybovali abnormálně pomalu, šel z nich strach. Mělo to spád, napětí a neusínala jsem u toho nudou, jako při příšerné předloze z roku 1968. Byly tu dost zásadní rozdíly v ději a tato verze se mi líbila mnohem více než ta původní. ()

Likan7

Remake, který je pro mě o chlup srtavitelější než originál. Přesto celá tahle série od Romera je pro mě jedním velkým zklamání, a i když mam horory, a zombie rád, celý to jde mimo mě. Nejvíc mě na tom irituje fakt, že by všechny ty zombie předběhl i slimák, takže co sakra brání skupince moná vyděšených, ale zdravých a silných lidí si vzít pár krumpáčů a cestu do bezpečí si prostě vytvořit? Debilita těhlech starších hororů mě prostě štve...I proto mam tak hrozně moc rád svěží Úsvit mrtvých z 2004. ()

Hellknight12

Hororová, klasika z roku 1990 má svoje čaro aj dnes. Áno nie je to zrovna zombie akčný film ale celý film stojí hlavne na hudbe a atmosfére. Jedná sa o remake klasiky z roku 68. Romero udal nejaké tie základné pravidlá pre zombie horory. Či je to lepšie alebo horšie ako pôvodný film neviem, keďže si pôvodný už nepamätám. Tento remake aspoň u mňa je veľmi kvalitný počin. Masky sú slušné. Herci hrajú najlepšie ako vedia a je to aj vidno. O postavách sa dozvieme len pár informácií ale mne to stačí. Určite mohli byť postavy viac rozvinuté ale to by sa zbytočne natiahla stopáž a tak by to pomaly ale isto strácalo atmosféru. Príbeh filmu je jednoduchý. Film môžem odporučiť, každému kto má rád zombie horory. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Magoor

Nevím proč, možná Freud by na to dokázal odpovědět, ale moje nejsrdečnější záležitost v rámci subžánru je zombiehorror. A samozřejmě absolutně uznávám jeho zakladatele George A. Romera. Chtěl jsem proto dát do nejoblíbenějších filmů právě jeho Noc oživlých mrtvol, ale tady na čsfd měli k němu tak nusný obal, že jsem zvolil radši jeho remake, který je mezi námi také velmi zdařilý, podle mě he také jedním z nejlepších zombie horrorů vůbec. ()

vozralec

Hodně dobrý rozjezd, pak trocha klidu a závěr taky nebyl k zahození. Až po závěru filmu jsem zjistil, že tohle je remake původního filmu. Jsem to ale popleta. ()

beso74

Na jednej strane horor, na druhej existencionálna filozófia bytia a dokopy kritika ľudskej spoločnosti v okamihu hraničnej situácie, keď väčšina ľudí odhodí zo seba škrupinku menom civilizovanosť až obdivuhodne ľahko a rýchlo. Bezkonkurenčne najlepší remake aký som videl. ()