Polissons et galipettes

• angličtina The Good Old Naughty Days
Dokumentární / Pornografický
Francie, 2002, 69 min

Kompilácia zložená z krátkometrážnych francúzskych klasík pornografického charakteru, objavených v podkroví jedného parížskeho bytu, ktoré okrem Polissons et galipettes ukrývalo celú haldu starého materiálu z nemej éry. Dnes už raritný materiál bol náhodou objavený príbuznými po pôvodných obyvateľov domu a následne zaslaný do Národného filmového archívu, v ktorom sa prehrabával Michel Reilhac až do vtedy, kým nenašiel čo hľadal - a to kopu zaujímavého a šteklivého materiálu hodnú zverejnenia (údajne až 300 porno kúskov). Z nich Reilhac vybral a nechal remasterovať 12 z nich, z toho jeden animák z americkej produkcie uzatvárajúci Polissons et galipettes ako záverečný likérový bonbónik.

O rekonštrukciu obrazu sa postarali odborníci z Archives of the Centre National de la Cinmatographie. Novú zvukovú stopu si na starosti zobral Eric Le Guen.

Zhruba 70 minútový zostrih obsahuje nasledovné krátkometrážne porno filmy: La coiffeuse (1905), L'atelier faiminette (1921), L'abbé Bitt au couvent [Mr. Abbott Bitt at Convent] (1925), La fessée à l'école (1925), Mousquetaire au restaurant (1920), La voyeuse (1924), Miss Butterfly (1925), Agénor fait un levage (1925), Devoirs de vacances (1920), L'heure du thé [Tea Time] (1925), Massages (1930), Buried Treasure (1925).

Veková prístupnosť Polissons et galipettes nesie označenie R18. (Kusko.t2)

RedDuck

Za svůj filmový život už jsem nějakou prasečinu viděl, nejhorší asi byl Ken Park, který jsem nedokázal sledovat. Nečekal jsem že to překoná více než 60 let starý kraťas s jeptiškami a psem. Už za to musím dát 4 hvězdičky. Jinak sem se celý film bavil, podle mě by to mohl být i dobrej film na večírky, sám ale tohle nikdy k dobrému nenabídnu:p ()

kolly13

Tři hvězdy za scénky a další za odvahu, otevřenost. Oceňuju ženské normálních tvarů, z dob, kdy neoholené podpaží nebylo na škodu, kdy plnoštíhlost byla zcela vpořádku. Úsměvné, poučné době a přirozené. Toho psa jsem nepochopil, sorry. ()

Chejpao

Normálně bych dala 4* - některé ty filmečky jsou sice srandovní a zvrhle půvabné, po hodině už je to ale docela nuda. Jenže copak se dá odolat té 100% masáži? Navíc závěrečný animák nemá chybu a 5* si zaslouží a (tohle by mohl někdo brát jako spoiler ;-D) epizoda s pejskem taky stojí zato. ()

LordLaser

Ako to podať? Toto nepozerajte. Teda pokiaľ nie ste tí nadšenci, čo pozrú úplne všetko. Prečo? Sú to porno videá z nejakych 20-tych rokov. Nič zaujímavé. ()