Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

ThomasCrown

Veľmi efektne spracovaná akčná snímka, ktorá má na počudovanie mnohých aj zaujímavý dej a dokonca aj hlbší odkaz - prečo nezmeniť svoj biedny život, keď môžeme?! James McAvoy je tu za veľkého frajera, no a sledovať fu_kujúceho Morgana Freemana je tiež zaujímavá skúsenosť. ()

dopita

Akční film o ňoumovi kterej zjistí, že má genetický předpoklady stát se hrdinou. Dobře, že to vzal do ruky Timur Bekmambetov, jinak by jsme se nedočkali zpomalených záběrů průletů kulky hlavou a dalších spektakulárních pasáží. Ale jestliže v jednotlivostech je to chvílema doslova bomba (takhle krásně dát někomu po tlamě klávesnicí od počítače – to je prostě nádhera!!!), jako celek to zas taková sláva není. ()

Druby

První půlhodinu sem si myslel, že to bude zase nějaká další trapárna, ale pak se karta obrátila a ve výsledku je to vcelku pohodový snímek. Akorát úplně nevěřím kulkám, co zatáčí - hlavně, když si borec vždycky při výstřelu málem vyhodí rameno..;-) 55% ()

Nons3nse

Wanted na mňa pôsobí ako dobrý akčný film zo Sci-fi nádychom. Má skvelé obsadenie (Freeman,McAvoy,Jolie) a už len toto trio stojí za pozretie :-) , trochu mi to pripomínalo Matrix ( keď leteli náboje aj "za roh " ) - ale povedal som si : No a čo !!! a díval som film ďalej . A dobre som urobil. Najviac zo všetkého sa mi na tomto filme páčili efekty (spomalené zábery.a spomínané náboje) + Skvelý príbeh "kancelárskej krisy" z ktorého sa stal výborný zabijak. Wanted ma určite nesklamal , ale ani moc neprekvapil. Preto mu dávam 4 hviezdičky :-) ()

Free_player

Netušil jsem, že to bude až takováhle akční jízda !!! To bych od Bekmambetova autora Hlídek nečekal. Hlavně hodně překvapil J. McAvoy , který předvedl famozní výkon a sice trochu ve zastíněn sexy Angelinou - taky bych se od ní nechal zmlátit ........ a ne jednou :) Pokud Timur bude připravovat další akční snímek tak se na něj budu skoro i těšit ! ()

POciSEM

Výborna akčka. Jenom mi tam hodně vadila dachau Angelina. Ne že by hrála špatně,ba naopak. Po Ellen Ripleyové je to jediná dcérka která je s kvérem neuvěřitelně zručná a sexy ale vypadala tady jak kdyby nedostala rok nažrat ()

Krabak

Jelikož neznám komiks, tak nemůžu posoudit, jak moc se to shoduje s předlohou. A nejspíš kvůli tomu se mi film bezesporu líbil. Vlastně do konečného "rozuzlení" jsem se u filmu náramně bavil. Opravdu výborně natočené akční scény, provázané špičkovými efekty, což poslední dobou už není zvykem. U většiny filmů naopak bývají scény akčního typu až moc přeplácané a tím pádem se v nich člověk přestává orientovat. Dále je mi na tomto filmu sympatické, že je prošpikován opravdu vtipnými scénami, či hláškami. A troufám si říct, že na scénu s lítajícíma písmenama z klávesnice, které vytvoří společně s vylomeným zubem "fuck you" jen tak nezapomenu :-D.___Bohužel pak přišla poslední čtvrt hodina, kdy se musel příběh něják ukončit (pokud možno co nejakčněji) a hned to nabralo směr "hnůj". Bouchající krysy, samozřejmě nesmrtelnost hrdiny a sebeuvědomění Angeliny , která se nakonec obětovala, jsem už opravdu vidět nepotřeboval. Hold všechny filmy dokonalé být nemohou a aspoň závěrečný let projektilu zvedne náladu po konečné bitce.--->85% ()

tom.nosek

Z Wanted by byla dobrá řežba ve stylu Shoot 'Em Up, ale... A těch ale je hned několik. 1. Tenhle film se snaží mít děj a snaží se působit tak nějak vážně, ale ten děj je prostě strašný a vážně se brát absolutně nedá. 2. Má plno faktických chyb (Žigulík určitě dostihne Pendolino...). 3. Konečná zápletka je jasná hned poté, co je divák seznámen s příběhem a poměry. 4. Tenhle film z diváka občas dělá totálního tupce... Scéna s mostem v horách je tak absolutně stupidní (a ještě k tomu naprosto okatě digitální), že to ani snad víc nejde. Film naopak táhnou nahoru věci typu velice kvalitní obsazení, velice pěkná hudba a že se každou chvíli něco děje, a proto dávám průměr, tedy tři hvězdičky. ()

Corpsegrinder

Ježiši proč na to nadáváte kvůli nereálnosti? Vždyť je to podle komiksu... no ale to je jedno, jste nenapravitelný expertíci. Člověk si musí zvyknout že do první linie nasaděj vždycky ty nejblbější. Jinak film parádní jízda no nic co by urazilo. Brečte u Avengers že to neni reálný. ()

Vaklaf

Udělat z adaptace jednoho z nejcyničtějších comicsů, který kdy spatřili světlo světa, tuhle přiblblou pohádku pro dospělý by zasloužilo minimálně pořádnou ránu. V comicsu jde totiž o to, že všichni superhrdinové už jsou pod drnem a vládu nad světem si rozparcelovali superpadouši. A vzhledem k tomu, že se v něm vyskytoujou postavy jako Sračkoun (vytvořen z hoven 666 největších parchantů) nebo Supermrd (superman po mozkový paralýze), tak se opravdu jedná o pořádnej nátěr. Takže comics doporučuju všema deseti, tohle ani náhodou. I když, pokud ho neznáte, tak to možná tak zlý nebude. Jenže já ho znám, takže nazdar. ()

Paity

Angelina Jolie hraje pořád stejně a to se dost podepisuje na kvalitně jejích filmů. V podstatě ustrnula někde na úrovni 60 sekund a tam zůstala. ()

Ashar

Akční podívaná,dobré efekty,jen mi to zčásti připomínalo Posledního akčního hrdinu.Myslím jako parodii,která se tváří,že je vše zkutečné.Angelina Jolie jako akční super hrdinka nezklamala.Jen o těch nejkrásnějších rtech ,jak píše distributor,bych pochyboval,má je po svém otci Jonu Voightovi. ()

bloodcountes

Jednoduše vynikající práce. Jen málokdy se podívám na podobnej film, ale většinou to potom fakt stojí za to.( Mám štěstí na výběr:) Angelina si mě získala jako Lara, ačkoli jsem si myslela, že mě podobnej typ hereček a hrdinek totálně míjí. Zjevně ne, i tady se i líbila:) James je zkrátka úžasnej, opravdu kvalitní herec, navíc ho mám prostě ráda. Ostatní taky dobří, skvělá, fakt skvělá hudba. Pobavily mě "reálie" z Moravy - obzvláště pak jeden ksicht na plakátku ve vlaku mě nadzvedl:)) Nevím sice, jak ve skutečnosti vypadá vykolejení takovýhleho vlaku na můstku nad kaňonem, ale působilo to na mě hodně neohrabaně, nešikovně - tuhle scénu bych z filmu klidně vystřihla a myslím, že by to bylo ku prospěchu:)) Ale třeba zrovna tohle někdo žere, tak mu to nebudu upírat, žeano. Je to komiksovka, takže jsem moc nesledovala logiku a podobný reálný záležitosti, nechala jsem se unášet bez velkýho zapojení mozku a byla jsem příjemně potěšena. Velmi příjemný film. ()

kolemjdouc

velmi rušivý element byla vychrtlost Angeliny a to,že aby Američané věděli jak jsme zem opolidí kteří slezli právě ze stromu a jezdí v žigulíkách to se jim teda fakt "povedlo" .Jsem patriot a prezentace mé země mě zajímá ! Jinak McAwoy je fakt dobrej ostatní mu výkonem dejchali na záda.Celkové vás děj vtáhne od začátku do konce - překvapivého !Doporučuju. ()

t.mon

Mnou dlouho zbytečně opomíjená, neskutečně nabušená jízda, která se po celou stopáž nezastaví, donutí vás sedět na prdeli i přes posraný televizní reklamy (ano Primo, taky tě miluju :*), může za to hlavně precizní výkon ústřední trojice McAvoy, Jolie a Freeman, ale taky bravurně zvládnutá Bekmambetovova režisérská práce a speciální efekty. Do toho jako třešnička na dortu ještě špetka černého humoru - no nemilujte tenhle film. Bekmambetov je jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti a do budoucnosti mu přeji mnoho úspěchů a více povedených filmů jako ja právě tento skvost Wanted. ()

shimpy(CZ)

Po 300 další nadupaná akce, u které nestačíte vydechnout, a je konec. Po celou dobu jsem se královsky bavil, akce byly promakané, matrixovský styl se mi moc líbí, Angelina se mně taky líbí, tak není co řešit. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V