Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Yokolobuna

Taková těžká pohodička, což je zároveň největší problém... Film nemá vlastně děj. Musím říct, že jsem ze začátku a skoro ani na konci netušil proč má film takové hodnocení. Ono to má prostě poselství a hezky se na to kouká. Konec filmu se mi líbil nejvíce z těchto důvodů jsem se nakonec rozhoupal, alespoň k těm 4 hv. ()

Mrs.Bailey

"The freedom and simple beauty is just too good to pass up." Když se mě někdo zeptá, který je můj nejoblíbenější film, vždycky si vzpomenu na Into The Wild. Můžu ho vidět třeba stokrát a pokaždé mě okouzlí. Obdivuju Chrise, tu jeho víru ve skutečný život, kde není potřeba věcí, peněz a majetku, ale kde je opravdu podstatné vychutnat si ho v ryzí podobě a vnímat jeho krásu. Miluju přírodu a ty překrásné záběry na ni mě dojímají. K dokonalosti snímek přivádí hudba Eddieho Veddera, který ze sebe, podle mého názoru, vymáčkl to nejlepší za celou kariéru. Tenhle film musíte vidět, otevře vám oči, pozvedne vás na duchu a zahřeje u srdce. Nádhera. ()

Bivoy

Jeden z nejkrásnějších příběhů, jaké znám, velice citlivě převědený na plátno, je pro mě obrovskou inspirací stejně jako písně Eddieho Veddera. Chris, alespoň tak, jak ho ztvárnil Emile Hirsch pod vedením Seana Penna, byl úžasnou osobností. 22 let už mám za sebou, ale přesto k němu musím stále obdivně vzhlížet protože se dokázal vzbouřit proti všemu a všem a vydal se hledat pravdu na vlastní pěst. ()

camper

Film o touze, o odhodlání o naprostém pohrdání současnou konzumní společností. Zároveň o (téměř) panenské přírodě Aljašky. Pro ty, kdo milují hory, svobodu a dobrodružství je tento film návodem, jak jít za svým snem ;). ()

Stanley619

To, že je Sean Penn vynikající herec, to ví snad úplně každý, ale že je i slušný režisér, to bych do něj v životě neřekl. Skvěle zpracovaný příběh o jednom klukovi, kterého už nebavilo žít ve světě ovládaném penězi, a tak si zvolil vlastní způsob ŽITÍ. 80% ()

WinstonS

Na tohle bych neměl koule... Příběhu Chrise dává velkou šťávu fakt, že jde o "Based on a True Story" film a navíc nabízí naprosto dechberoucí scenérii. Někomu možná bude vadit pomalejší tempo vyprávění a rozdělení děje do několika subkapitol, ale mně naopak tento zvolený způsob vyprávění imponoval. Emile Hirsch,podává naprosto suverénní a přesvědčivý výkon, této roli hodně obětoval (například kvůli ní zhubl o témeř deset kilo) a myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. A na závěr: soundtrack, jehož autorem je Eddie Vedder (Pearl Jam), řadím mezi nejlepší za posledních x let. EDIT: po druhém shlédnutí jdu na plný počet, už za zcela neskutečnou závěrečnou gradaci... ()

LuccinyFilmy

*spoilery* McCandless, rozmazlený fracek, který zásadně nepochopil Thoreaua a rozhodl se vyřešit svoji rozmrzelost se životem útěkem od lidí a následnou potupnou smrtí vyhladověním na Aljašce, je kontroverzní postavou. Čas od času se někde na světě najde nějaké další hluboce nespokojené privilegované dítko, které se jím inspiruje a demonstrativně se utopí v té samé řece, která konečně učinila konci sérii šťastných náhod, která nepřipraveného McCandlesse do té doby držela při životě. Rodilí Aljaščané se těchhle naivů prý celkem děsí, neboť je pak musí nákladně zachraňovat. Sean Penn se rozhodl tohohle sebestředného arogantního chlapce schovávajícího se za citáty půldruhého století mrtvých mužů glorifikovat a omluvit, přičemž udělal romantickou legendu z člověka, který by byl spíš zasloužil Darwinovu cenu. No, nelíbilo se mi to. ()

Olaf7

Jste v centru Prahy, rozhlédnete se kolem sebe, zmapujete hodnoty, které dnešní společnost vyznává a naprosto pochopíte, co vedlo Christophera McCandlesse k tomu, že žil uprostřed divočiny. ()

kdosizrosy

Happiness is real only when shared. Chris mi v něčem připomínal mě. Co by se stalo, kdyby člověk jen tak zmizel a zanechal za sebou všechno, co naše společnost považuje obecně za důležité? Rodinu, školy, práci, peníze, přátele, materiální věci, předsudky a společností nastavené normy a konvence? Být jen sám se sebou, potkávat a míjet kolemjdoucí, na něž narazí na cestě. Štěstí člověk nenajde v materiálnu, ani v Bohu, ani v jiných lidech, byť tam ho většina z nás omylně hledá. Klíčem je najít ho sám v sobě a to prázdno tím zaplnit. Na druhou stranu bez lidí, ať už jsou jací jsou, se žít nedá...Into the Wild může hodně promluvit do duše a zarýt se pod kůži, ale na mě až takový účinek neměl. Asi moc hloubám. ()

costa

Podle pravdy. Asociální skautík disconnectne materiální svět, kde je faleš a láska nevítězí nad lží a nenávistí. Uteče od rodiny a postupně se přes Mexiko a hipíky protripuje až na svojí vítěznou Aljašku kde zakape, protože scháluje nějakou jedovatou kytku. Tak o tom natočíme film, nazoomujem pěkný stromy, prohodíme pár filozofickejch mouder a máme z toho srdceryvný dobrodrůžo. ()

Standic1

Hlavní postavě jsem nepřišel za celý film na chuť a možná to měl být i záměr, ale bohužel se to odrazilo na celkovém dojmu. Záchranou jsou ostatní postavy, které Christopher potkal na svých cestách a ty získali mé sympatie. Nádherné scenérie a úžasná kamera, nemluvě o hudbě, která mi ještě teď hraje v hlavě. Krásný zážitek, ale pro mě zároveň i poslední. Jak řekl jeden můj známý: "Kdykoliv se chci odreagovat nebo prostě nemám na nic náladu, tak si pustím útěk do divočiny, viděl jsem ho už tolikrát a stále ho můžu vidět". Souhlasím, já mám taky několik takových filmů, ale Chris na cestách to zrovna není a rozhodně si ho už nepustím. ()

M1k9

Velmi dobrý námět a sympatické herecké obsazení, jenže zároveň přepálená stopáž. Střípků životní filozofie obsahuje Into the Wild až moc. Dáme do toho pro jistotu všechno, řekli si tvůrci. Každý ať si najde to svoje. Celkové poselství je proto nerozhodné a rozptýlené. Jak mi byl film zpočátku sympatický, později začal být křečovitý a nakonec až protivný. Přitom chtělo jen vypustit pár naprosto zbytečných scén. 5/10 ()

Illy

Film o neskutečném sobci. Sluníčkové putování za svobodou, které před koncem přeci jen dostane temnější ráz, procitnutí a tadá....dosáhl jsi svého?? Jako revolta proti systému a společnosti mě to ale absolutně míjí. ()

Furmi

Krásny film o hľadaní samého seba vo svete. Road movie s nie práve happy endom, s nádhernou hudbou, perfektne zrežírovaná. Malo to určité slabé momenty ktoré asi trpeli veľkou stopážou snímku a váhal som nad hodnotením no v konečnom dôsledku som si povedal že podobný film poznám asi len Jeremiah Johnson a Into the wild sa mu na dnešné pomery kľudne dokázalo vyrovnať. 87% ()

Jaroslaf

Problém tohoto filmu spočívá především v extrémní délce, které by slušel větší střih, jeho přílišné epizodičnosti a těžko pochopitelného chování hlavního představitele. I po opakovaném shlédnutí mi přišlo, že on vlastně jen bral naději lidem, kterým na něm skutečně záleželo a choval se po celý film jako ten největší sobec. Aspoň že samotnému mu ke konci došlo, jakou udělal chybu... A na to, že se film odehrává v nádherných přírodních lokalitách, kamera mohla být MNOHEM lepší. Film podobného ražení s Reese Witherlžičkovou na mě udělal o něco větší dojem. ()

petikacka

Myšlenka, že se seberu a zdrhnu ze svého života mě napadala v mém středním věku celkem často (vždy to byl půlrok v Tibetu). Pak jsem zjistila, že bych bez své rodiny nemohla existovat. A to je asi zásadní jádro pudla tohoto filmu. Chris byl neuvěřitelně mladý a bez závazků a proto zřejmě udělal to co udělal. Neměl žádnou blízkou osobu, neřkuli lásku, takže ho nic neudrželo v normálním životě. Ovšem nakonec si přál pouze to jediné "štěstí se musí sdílet " . Za mě 100% ()

KOZLIK

Emile Hirsch potvrdil, že hrát opravdu umí, už se mi líbil v Lords of Dogtown a ve filmu Alpha Dog. Na tento film jsem čekal docela dlouho a po shlednutí musím říct, že je to hodně silný příběh. Lidské odhodlání, nádherná příroda, úžasná muzika Eddiho Vedera a vyprávění příběhu vás musí zasáhnout. Kdo trochu rád cestuje bude po filmu balit kufry :) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook