lamps

Tak tohle byla vážně jízda, jak se patří. Aja mě opět doslova sestřelil návalem neskutečné brutality a nehorázné béčkovosti, která je ale v tomto případě tak zábavná a delikátní, že mi srdce doslova plesalo radostí. Po úvodní scéně s Dreyfussem jsem čekal nějakou digitální příšernost, jenže zbytek filmu mě dokonale uspokojil nejen z pohledu fanouška béčkových remaků, ale hlavně jako zástupce mužské části publika, který nějakou tu nahotinku mile rád toleruje. K tomu navíc nevídaně pestré herecké obsazení od vědátora Christophera Lloyda, šerifa Rhamese až po tisíce spoře oděných studentek a pornohvězdu Giannu Michaels, kterou jsem sice neidentifikoval, ale kdo by měl také poznat každou kozu a bobra, co se namane. A samozřejmě krvelačné prehistorické piraně, které masakrují všechy části těla, na které dosáhnou. Po atmosféře sice nejsou ani stopy a postavy nepatří zrovna k těm, kvůli kterým by si divák zuřivě mačkal palce na rukou, ale tuna bizarního nadhledu a stovky litrů krve vše bohatě vynahradí a nuda je to poslední slovo, na které obklopeni sáčky na blití pomyslíte. Klidně více takových filmů, kina to potřebují jako sůl.. 70% ()

B!shop

Po pravde receno nevim, z ceho tu kazdej tak uchcava radosti. Kdyz dojde na horor s piranema, je to vzdycky pruser a jedina pochvala k tomuhle filmu je, ze to takovej pruser neni. Ale ze by to byl nakej uzasnej horor, to fakt ne. Problem totiz je, ze ty libovy jatka, kde se voda barvi krvi, vsude pobihaj lidi bez rukou a nohou, streva, kusy tel, prdele a buhvicojeste lita na vsechny strany, do toho nejaka usekla hlava nebo rozsekly telo, desitky mrtvol a zohavenejch, tak tahle libovka trva vseho vsudy 15 minut. Navic jak je spousta scen pod vodou, neni poradne nic videt a pirane jsou trikove dost hrozny. Ten zbytek vyplnuje neco, co by bohate stacilo na letni komedii, vsude tancujou zlity pubertaci, stovky sexy holek v mini plavkach ukazujou kozy a obcas i vic a do toho uchylackej porno reziser v podani dokonalyho O'Connella vysiluje a neustale se schani po nejakejch kozickach. Takze spis nez horor to proste vetsinu casu je naprosto pohodova podivana a ne ze by se na ty holky koukalo spatne, to ne, ale tesil jsem se na horor, to jsem moh rovnou pustit porno a videl bych toho vic. ()

Wacoslav1

Ale no tak dobře je tady až neúměrný množství trapný a užvaněný teanegerský omáčky okolo... To jo, ale ten masakr... kurva ten masakr. Když se to pořádně rozjede dostaneme ten nejmíň korektní masakr za pořádně dlouhou dobu jakej tu opravdu hezky dlouho nebyl. Jde o to přežít jenom tu ultra špatnou a nudnou půlhodinu za kterou bych správně kdybych byl do píče objektivní měl srazit jednu hvězdici, ale já naštěstí objektivní nejsem a tak se vám všem za vaše vylhaný hodnocení můžu pěkně vysmát, protože to co se rozjede někdy od 35 minuty nemá v rámci gore a pořádných explicitních nářezů konkurenci. Aja a jeho dravý rybky to pěkně rozbalili, fantazii se meze nekladou a tak se do sytosti můžeme pobavit touhle totálně brakovou, ale neodolatelnou náloží krve, černýho humoru a pořádných brutalitek. A ano já se popravdě sám za sebe za to hodnocení trochu stydím, páč on je to opravdu neskutečně blbej film, ale žádnej nářez podobnýho ražení už jsem si dlouho takhle neužil.95% ()

HAL

Už dlouho jsem u žádného filmu neřval smíchy tak moc jako u Piraní 3D... snad leda s vyjímkou podobně úchylných půlnoček na Letní Filmové Škole. Doufám že Alexandre Aja se tímto definitivně vykašlal na vážné horory a bude točit už jen podobné gore-komedie, protože humoristické a superbrutální masakrování nadržených teenagerů mu jde vážně skvěle od ruky. A Christopher Lloyd je geniální, i když už mu táhne na 80. 8/10 ()

Cervenak

Kozí príbeh - povesti starého Aju. "Zožrali mi penis!" Zábavná a sympatická béčkovina na jedno použitie. Chcem byť Aja a nútiť Hollywood, aby mi dával peniaze na natočenie takýchto filmov. Nie preto, aby rybičky vygrgávali silikóny a zvyšky čurákov, ani aby Chris Lloyd po rokoch opäť rozkošne maniakálne predvádzal posadnutého vedca, ale aby som si mohol vyskúšať spoluprácu s Gregom Nicotterom. "Greg, tamto potrebujem tri kilo čriev a desať litrov krvi!" Navyše tam dobre fungujú hororové momenty. ()

• Hned po komerčně úspěšném otevíracím víkendu v USA se začalo mluvit o možném pokračování, které se již po pár týdnech potvrdilo. (pavlikv)
  • Snímek startoval ve 2 470 amerických kinech s obratem $10,1 milionů. Celosvětově snímek pak nasbíral $81,5 milionů. Rozpočet přitom činil $24 milionů. (pavlikv)
  • Tvůrci filmu odhadují, že bylo denně použito necelých 300 000 litrů falešné krve. (KucC)