Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

zuzku

Ano, zklamání, chtěla jsem film dokonale snímající pravdu o lidech, kteří nemají rádi sebe ani toho druhého a bolí to a nahání to strach že si taky nevšimneme jak nám všechno utíká pod rukama a viděla jsem film, kde se DiCaprio snaží být tím čím má být podle scénáře a Winslet je jen tak nějak uměle hysterická . ()

superzurda

I když si budu o sobě myslet, že jsem zajímavej a budu o ostatních tvrdit, že jsou nudní, tak to ze mě neudělá zajímavějšího člověka. Výborně natočený příběh do sebe zahleděného páru nepochybujícího o své vlastní jedinečnosti je nám servírován pomalu a postupně ale uvěřitelně. Bohužel mi tam chybělo jakési TO, abych dal pět *. ()

john986

herecky vykony asi dobry, ale jinak sem mel z filmu spatnej pocit. Proste je to depresivni film pro urcitou skupinu lidi... pro ty, co maji radi prijemny filmy zakonceny happy endem to asi nebude... ()

Enormita

Nouzový východ je excelentný filmový zážitok. Pri samom závere som mala zimomriavky snáď na celom tele. Tá hlboká pointa, smutné gradovanie deja a samotný záver ktorý šokuje, robí z tohoto snímku nezabudnuteľný zážitok. Leonardo a Kate tlieskam a skláňam sa. ***** ()

jopal

Vyborny film, vaham nad 5*. U mna viac zabodoval Caprio, mozno aj pre to, ze Winslet hrala na moj vkus dost vymetenu zensku, ktora vlastne moc spekulovala a niektore jej reakcie som nechapal... Myslim, ze vela dnesnych zien by za takeho manzela dala neviem co, ale ona stale nebola s niecim spokojna... Po druhom pozreti. po 8 rokoch znizujem na 3*. Myslim si, ze slusne vychovat 3 deti a robit v praci so slusnym hodnotenim so zodpovednym vztahom k rodine je viacej ako vzdusne zamky v Parizi. Tento krat som bol plne na strane Capria. A sliepka, co sa sama vykucha len pre to, ze nevie co so sebou si ine ani nezasluzila. ()

Czudas

No tak to je jako z meho zivota, nasel jsem se v tom filmu. Většinou je člověk racionální, ale chce taky létat, když však příjde na věc stáhne se a je rád za ty svoje jistotky. Ztotožňuji se s oběma postavami, tvoří vyvážený pár, umí si to vykřičet, oběma záleží na jejich vztahu, ví že mají pořád před sebou budoucnost a nechtěji svůj život propásnout, což jejich okolí nedokáže pochopit, tedy až na jednoho "blázna". ()

piskot..

Kate Winslet tu hraje opravdu ohnivě, DiCaprio mi tu na pohled přišel jako malý mužíček, uječený, nevyrovnaný, s příliš malou hlavou. Ale hrát opravdu umí. Tíha filmu vede až k zamyšlení, a každý takový snímek stojí za zhlédnutí. Příběh o ženě, která se dusila, doufala v záchranu, ale nakonec se přeci jen udusila. Líbilo se mi tu, alespoň pro mě, ne tolik ohrané téma - matky, která pochybovala o své schopnosti být matkou. Nebyla na tento závazek ještě připravená. Ona opravdu měla odjet do té Paříže, ale jak už to tak v životě bývá, okolnosti ne vždy hrají v náš prospěch. Spatřovala jsem tu důsledky neproměněné touhy po útěku z pokrytecké společnosti tehdejší doby. Pochmurný a tragický příběh se stejným závěrem. Opravdu se mi líbil. ()

belmonďák

Je těžké se dívat na film o většině z nás. Ano samozřejmě že si říkáme že nás se to přece netýká, ale moc dobře víme že tomu tak je. Falešný kamárádi, nudná práce, děti.... které jsme (ne)chtěli, dům který nás zadluží tak že už nemůžeme couvnout a budem muset zůstat dál v průměru. April a Frank alias Kate a Leonardo nám všem otevřou oči.... na chvíli, protože pak se vrátíme do svých rolí fajn lidí odvedle...... ženit se nebudu, mám tak víc otevřený nouzový východ :-) ()

KeiGe

Všechno bylo takové pomalé. Ten děj na mě působil tak nějak nedotaženě(?). Přitom Kate byla jako vždy skvělá a Leo byl taky dobrý. Konec mě sice trošku překvapil, ale během filmu jsem se nudila. ()

taupobraf

silnee ... duše je tak krehka ... tento film to zobrazuje dokonale až z toho miestami mrazi .. excelentne...akurat ma iritovalo to čierne obočie KATE !!! .. nekompromisna modna vlna no hehe ()

Monika22

Trošku pomalejší rozjezd ale nakonec celkem slušné drama. V průběhu filmu jsem se trochu nudila, nebýt Kate, myslím, že ten film by nebyl takový a asi bych ho ani nedokoukala, ale oceňuji námět, který může potkat každé manželství. ()

Ivulla

Výborné herecké výkony Lea i Kate, ale jinak ten film na mě působí hrozně beznadějně. A ze začátku mě to ani moc nebavilo, dívala jsem se ,abych viděla co z toho nakonec vyleze. Emoce ve mně žádné nevzbudil, jen jsem kroutila hlavou nad paličatostí April. ()

Kozlowski8

Příběh o snaze zachránit rozpadající se vztah a hledání nového impulsu, který by jej ozdravil... Nic nového a kromě skvělých výkonů obou hereckých protagonistů nic, co by mne zaujalo. Mnoho hádavých a uječených scén, v nichž se Kate a Leo mohli herecky vyřádit (a vyřádili), ale které mi nepřivodily žádnou vlnu emocí, což asi bylo úmyslem tvůrců. Spíše jsem se s jejich dalším přibýváním začal nudit. Myslím, že příběh a jeho ztvárnění by si vystačil s kratším formátem v podobě 70-minutového TV filmu. ()

Dexter666

American beauty na druhú? Hm... možno áno. Avšaktreba poznamenať, že s bežným režisérom a bežnými hercami by tento námet doznal iba tuctového spracovania. Otázka sebareflexie úprimnosti je tu vyobrazená v najrýdzejšej podobe. Veľmi ma to chytilo za srdce, ďakujem pán Mendes. ()

girasollle

Tiché drama, které emočně strhne. Výborná podmanivá Mendesovká atmosféra amerického maloměšťáckého předměstí, stejně jako v Americké kráse. Snímek, který rozhodně stojí ze shlédnutí. ()

carrie.m

Pro mě se zde sešlo několik témat k zamyšlení, možná tomu dost pomohla i opravdu skvělá hudba, který celý film výborně doplňuje. ()

LCH

Naprosto úžasné a úchvatné drama, které je podpořeno skvělým hereckým výkonem Leonarda DiCapria a Kate Winslet. Já dávám (85%) a to znamená silné 4 hvězdy ! ()

Kolty a magie

Kolty a magie