Reklama

Reklama

Ong bak 2: Pomsta

  • Thajsko Ong Bak 2 (více)
Ukázka z filmu 1

Obsahy(1)

Thajsko, 15. století, království Ayutthaya. K moci se přes mrtvoly dostává jeden z generálů a tak se vysoce postavený aristokrat, který se snaží generála zastavit, rozhodne poslat sveho syna Tinga (Tony Jaa) do bezpečí pryč z království. Ale i tam ho přisluhovači generála najdou a Tinga při utěku zajmou otrokáři. Díky své odvaze a odhodlanosti k boji zapůsobí na skupinu bojovníku, kteří přišli otrokáře odstranit a ti ho vezmou mezi sebe. Ting začíná trénovat bojová umění a brzy se pouští na cestu pomsty, která bude krvavá a plná mrtvol... (Devun)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (232)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Na naše DVD přichází už podruhé film, kterému se dostává přídomku Onk Bak II., byť ani tento díl není vůbec pokračováním úspěšné jedničky (už kvůli tomu, že se odehrává o pět staletí dřív :)) Tony Jaa si vyzkoušel, že není dobrým režisérem, ale nepochybuji o tom, že je jedním z nejlepších současných bojových choreografů a možná nejlepším filmovým akčním borcem. To, co provádí v tomhle snímku je stejně neskutečné, jako když proskakoval mezi skly před šesti lety. Onk Bak 2 doplácí v zásadě na dvě věci. 1. Snaží se být historickou freskou, což vyznívá spíš směšně a soustředěnost na banální vyprávění odvádí diváka od toho, co od filmu pravděpodobně čeká. 2. koncentruje akci na několik málo míst, namísto rovnoměrné distribuce. Závěrečná dvacetiminutovka je sice našlapaná až na půdu, ale tolik boje v jednom kuse zkrátka otupuje pozornost. Ale na druhou stranu, od filmu jsem očekával v prvé řadě skvostné souboje a těch se mi dostalo. Míšení bojových stylů (od Japonska (iaidó), přes Čínu (wu shu) až po jihoasijské speciality (barmský a thajský box) je velmi osvěžující (ačkoli právě to je jeden z důvodů výsměchu historickým reáliím) a nic zajímavějšího v této oblasti za minulý rok nenajdete. Těším se na příště. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Sklamanie :(. Na to aby aj akčný film mohol fungovať, musí mať určitý nosný pribeh, ktorý preklenie kecacie a a akčné scény. A toto je hlavný problém tohto filmu. Nech sú akčné scény akékoľvek bombastické (a že vačšina je), je ich relatívne málo a dej je tak neúnosne nudný a rozťahaný, že to kazí dojem z celého filmu. SIla dvoch predchádzajúcich filmoch Tonyho Jaa spočívala aj v tom, že príbeh bol síce primitívny, no viac ako funkčne spájal akčné scény dohromady. Keď prvé dva filmy boli čistokrvnou oslavou bojových umení, tu už sa tvorci snažia hrať na epický príbeh, výpravu, kostýmy....to je výrazný posun iným smerom. A tak trochu aj zrada fanúšikov Tonyho Jaa, ktorí isto podobne ako ja čakali dalšiu adrenaliínovú jazdu bez zbytočných zastávok. Škoda. Škoda preto, že čo sa týka akčných scén, tak tie ešte prekonávajú to, čo sme doposiaľ videli. Lepšia choreografia, zbesilejšie tempo a ešte premakanejšie parádičky. Ako príklad by som uviedol priam dokonalú scénu, kde Tony bojue naraz s dvoma bojovníkmi, pričom v boji strieda kung-fu a muai-thai, podľa toho s ktorým bojovníkom sa bije. Dokonalá ukážka toho čoho je Tony schopný a veľký prísľub toho, čo od nehoho ešte môžeme v budúcnosti očakávať. Ako celok, bohužiaľ, výsledok pôsobí ako nedovarok. Rada znie...Tony prenechaj pompézne dobrodružnáky Melovi Gibsonovi a Edwardovi Zwickovi a radšej si naštuduj staré fláky z Hong Kongu a zistíš, že sila akčných filmov spočíva nielen v akcii, ale aj v jednoduchosti a funkčnosti príbehu. Alebo proste režisérske žezlo prenechaj Pinkaewovi. Ten vie očom hovorím. So svojím Chocolate ťa veru prekonal. (6:5/10) ()

Reklama

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Nebýt to první film, který jsem viděl o samotě ve večerních hodinách na mém novém domácím kině, šel bych asi s hodnocením ještě níže, ale takhle si to ti sloni prostě vydupali. Nu což, dostal jsem to, co jsem čekal. Tony Jaa ve filmu předvádí všemožné kreace, které ve mně evokovaly scény viděné ve snímku Chocolate, má více životů než kočka a příběh je na tom asi tak žalostně jako naše fotbalová reprezentace, ale proč ne, místy jsem se i bavil. Ong bak 2 na mě ale působil spíš jako pěkně udělaný videoklip, kde se Tony Jaa opět osvědčil lépe jako herec. Co jsem si naopak užíval, byla ta temná, špinavá a krvavá vizuální stránka filmu, díky níž jsem se na chvilku ponořil do trochu jiného světa, než jsme z jeho předchozích filmů byli doposud zvyklý. Na prvotinu to každopádně nebylo vůbec špatné a jestli se nám Tony v budoucnu polepší, to ví snad jen slon. (7/10) ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Tak najprv k pribehu. Je na nom zial vidno, ze kormidlo kocirovali dvaja a dej je zlepencom Tonyho postavy (menom Tien) raz ako thajskej verzie Janosika a zaroven je ustrednym prvkom klasickeho pribehu o zrade a pomste, predkladanej prekryvanim sucasneho diania a flashbackov. Tien vidi vrazdu svojich rodicov, uteka, dostava vychovu v bojovych umeniach u klanu bojovnikov zijucich v osamoteni, aby po ucnovskych rokoch nastupil cestu pomsty... a kedze sme v thajskom filme, k slovu sa dostanu samozrejme aj slony :-). Naviazanost jednotlivych sekvencii je na viacerych miestach sita velmi nahrubo. Ovsem teraz k tomu hlavnemu - bojove sekvencie. Tu si Tony zasluzi absolutorium a to hned trikrat. Ako reziser, choreograf a herec, resp. exhibitor bojovych prvkov. Po zhliadnuti Ong baku 2 Vam pride prvy diel spolu s Tom Yum Goong ako rozcvicka na to, co Tony spolu s kolegami predvadza tu v dvojke. Bez prehanania - znovu raz posuvaju hranice fyzicky prevedeneho o riadny kus dalej (a to mam pri tom stale na pamati Donnieho a Wu Jingove vykony vo filmoch poslednej patrocnice). Dynamika, techniky, mrstnost, sila - to vsetko berie dych (nech to znie akokolvek klisovito) a na velkom platne s poriadnym ozvucenim (zvuk velmi vyrazne podtrhava celkovu silu a dojem) ma bojove sekvencie nadvihovali zo sedacky. Tony strieda zbrane i styly vsetko presvedcivo a bez zavahania. Viacere bojove komba su fenomenalne (suboj s Dan Chupongom je jednym z nich). Najlepsie vsak na tom je to, ze z pozicie rezisera si ustrazil podstatny faktor - velmi dobru prehladnost a lahku orientaciu v akcnych pasazach. Drviva vacsina technik - od najlahsich az po tie krkolomne je nasnimana tak, ze ako divak mate uplny prehlad o tom, co sa na platne prave deje. Osobne si neviem predstavit, ako bude Tony a spol. sam seba prekonavat v prave natacanom Ong bak 3 (Ong bak 2 konci velkym cliffhangerom, natacanie trojky zacalo na prelome januar / februar 2009 s tym, ze premiera je naplanovana na december 2009), ale tesim sa na to velmi. [Berlinale 2009] ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +je slyšet lámání kostí -nevyvážené akční scény, kamera se vyhýbá detailům, příběh je primitivní, děj je občas hodně nudný/// "Tony Jaa, nový akční hrdina" znělo z plakátů a stránek když šel před 4 lety do kin první Ong-Bak. Ještě dnes si to pamatuji. Potom jsem v půjčovně zaregistroval druhý díl a dnes mě bratr pozval na nějaký skvělí akčňák s číslovkou 2 nakonci. Bylo to v originále s anglickými titulky, ale bylo to zadarmo, tak co. Stejně se tam moc nemluví a když už tak jsou to kecy. Víc se tam kope a lámou kosti a podřezávají krčky, ale stejně to žádný sado maso není. Sice mě nekteré scény dokazali strhnout, ale potom se zase dlouho nic nedělo, takže nuda. Jo říkal jsem, že tohle bylo moje první setkání s tímto herecem? Tak jen řeknu, že uživatel imf to vystihl přesně a já jen dodám: "i napoprvé je to nuda:-)"/// Celkem 52%/// ()

Galerie (35)

Zajímavosti (12)

  • Předtím než započaly práce na filmu, odebral se Tony Jaa do chrámu v džungli v provincii Ubon Ratchathani, aby zde meditoval. Podle jeho slov jde o způsob získávání sil, který provádí před každým novým projektem. (Raztubyl)
  • Pro potřeby natáčení byla za 25 milionů bahtů postavena replika starověkého khmerského chrámu nazvaného „Prasart Nagara“. (Raztubyl)
  • Když Ting (Tony Jaa) zápasí s mužem s copem, tak na konci zápasu, po dopadu na zem, se pod mužem pohne zem. (Duoscop)

Související novinky

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

Tony Jaa zešílel. Definitivně?

02.06.2010

Dejme si trochu bulváru. Koneckonců, tohle zní jako prima námět na životopisný film. Znáte Tonyho Jaa. Thajský drtič kostí, novodobý Bruce Lee, chlápek, v jehož filmech údery opravdu bolí. Každé… (více)

Reklama

Reklama