Reklama

Reklama

Novinářka Marisa Tomei proměnila city chladnokrevného zabijáka Johna Cusacka ve skutečnou lásku...
Do země, která je rozervaná občanskou válkou, přijíždí Brand Hauser "odstranit" veškerou konkurenci olejářské společnosti, jejíž hlavou je náhodou bývalý viceprezident Spojených států a jejíž moc se právě rozšířila natolik, že zemi prakticky velí. Jeho úkolem je odstranit ropného magnáta Omara Sharifa, uspořádat veletrh, vdát mladou popovou hvězdu, okouzlit jednu novinářku a pak jí zachránit z rukou teroristů. Postupem času se ale v Brandově cestě za úspěchem objeví problémy, oba jsou převlečené právě za něžné pohlaví. Přijíždí totiž do Smaragdového města v utajení jako garde slavné arabské teen-zpěvačky Yonicy. Tahle dračice se nebojí po Brandovi vyjet, ale ten není na malé holčičky. Mnohem víc se mu líbí Marisa Tomei, novinářka, která brzy promění city chladnokrevného zabijáka ve skutečnou lásku. Ta ale jaksi nekoresponduje s primárním cílem... Ke svému terči Omarovi se Brand sice dostane, ale na konec ho nezabije a zachrání Marisu z rukou teroristů, kteří ji unesli. Na zahájení veletrhu nastane chaos, Brand zjistí, kdo mu vlastně dlouhou dobu dával cíle akcí a hlavně to, že Yonica je ve skutečnosti jeho malá, před lety unesená dcera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (140)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ona by to byla i geniálně absurdní politická satira se žhavým tématem, nebýt tam rodinné záležitosti a romantického motivu. Ty to tak trochu poslali do kytek. Na druhou stranu mi docela sedl Cusack, tanky polepené reklamou, taxikář-terorista a řada dalších věcí, takže hodnotím veskrze pozitivně, ačkoliv se nemohu zbavit pocitu promarněného potenciálu. 65% ()

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Tak čekal jsem docela dost akor od takového obsazení,ale dostalo se mi před oči něco tak zvláštního,že jsem ani ne od půlky chtěl už titulky.Film není komedie,drama a ani akční a válečný film to připomíná možná dvěma výbuchy a pokud chtěli autoři světu sdělit nějakou strašně hlubokou myšlenku tak se jim to opravdu nepovedlo.Za mě stěží 40 % a dvě hvězdy. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Bizarná groteska... či ako to nazvať. Má to v sebe pár skvelých nápadov a vtipov, nádherne prehrávajúcich hercov, len škoda, že scenár je dejovo tak prázdny (zápletka je: "Zabi Omara Sharifa." A hlavný hrdina si na to spomenie v podstate až na konci filmu...). Rozhodne originálne, ale nedotiahnuté. Humor je lepší v TEAM AMERIKA: SVETOVÝ POLICAJT a ako satira je lepší OBCHODNÍK SO SMRŤOU. Úlet... ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Hoho!! Černá komedie jak z praku, s parádním Cussackem, neuvěřitelně sexy Marisou i Hilary, lahůdkovým Kingsleym, parádním cynickým satirickým přesahem a jedním z nejbizarnějších finále za zatraceně dlouhou dobu! "Aaaaaaaaaaaa!!!.. Kde seš? Já tě nevidím! Postav se mi čelem! A tady si.. AAAAAAAAAAA!" ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Klíčový v tomto případě není post režiséra, nýbrž producenta, který se promptně obsadil zároveň do hlavní role. Ano, je jím sám John Cusack, který, pokud jde o politické názory, stojí na levém křídle demokratické strany, takže v období prezidentování pana Bushe mladšího nefalšovaně trpěl a rozhodl se s Bushovým dědictvím vypořádat prostřednictvím tohohle filmu. Snímek si střílí z takové té vyčůrané obhajoby amerických zájmů pod zástěrkou vývozu demokracie, z militarismu, přepjatého amerického patriotismu atd. Pokud jde o politické názory, je mi Cusack poměrně blízký, navíc v řadě případů umí tít do živého. Ve scénách, kde si nepokrytě utahuje ze zkorumpovaných amerických novinářů, kteří se nechávají oblbovat vějičkou virtuální reality, nebo z privatizace války, když v Afgánistánu nebo Iráku přebírají iniciativu soukromé bezpečnostní agentury nebo dokonce soukromé armády, které pochopitelně nemusí skládat účty veřejnosti a jejich zájmem je nikoliv mír, ale co nejdelší prodlužování války, a tím pádem svých kšeftů, film funguje dobře. Jenže politická satira, aby fungovala, by měla být podávaná jemně, takže nejvíc bodují filmy typu Byl jsem při tom nebo Vrtěti psem. Cusack ale zkombinoval satiru s poněkud humpoláckou parodií špionských filmů typu série Mission Impossible a navíc ji podal ve stylu amerického mainstreamového humoru, což už v konečném výsledku funguje mnohem hůř. Na jednu stranu se mu nelze divit, měl v tom vlastní peníze a tak velké honoráře zase nemá, jenže pro snahu prodat film průměrnému americkému dïvákovi je celkový výsledek neslaný nemastný. Navíc režisér Seftel moc zkušeností nepobral a na nějaký extra velký talent to taky nevypadá - takže i když mám rád Cusacka jako herce, ulítlé herectví jeho ségry Joan a Marisu Tomei, na víc jak 45 % celkového dojmu to nevytáhnu. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (10)

  • Jména postav Ooq-Mi-Fay a Ooq-Yu-Fay volně přeložená z hatmatilky, která je ve filmu použita, znamenají "fuck me" a "fuck you". (HappySmile)
  • Společnost Tamerlane odkazuje na Timura, který je na západě znám jako Tamerlane. Timur ve 14. století dobyl velkou část střední a západní Asie a založil timuriskou říši a timuridskou dynastii. (HappySmile)
  • Letadlo An-12B, které je vidět na začátku a konci filmu, vlastní Bright Aviation Services se sídlem v Sofii v Bulharsku. Spolu s některými dalšími bulharskými nákladními letadly bylo kvůli bezpečnosti vypovězeno z operací v Norsku, Islandu, Švýcarska a Evropské unie. (HappySmile)

Reklama

Reklama