Ace.A.T.L.

Je snadný uvěřit, že by to mohlo bejt reálný a to je to, co drží film nahoře. Ale tím vnímáním to bohužel končí. Aby to bylo silnější, musely by se ukázat horší zvěrstva. To je jen ten malej zlom ,kterej by to posunul o * vjš a nejspíš i o level R ratingu vejš. A přesně tohle to potřebovalo. Ale i tak zajímavý a příjemně nepříjemný. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

(fun)tomas

People ask me, how we found him and I say...first...we didn´t find him ..... Veľmi surový a sugestívny pseudodokument, ktorému celá táto mystifikácia len pridáva na atmosfére a desivosti. Keďže nejde o horor v pravom slova zmysle, neobsahuje ľakačky ani hektolitre krvi. A práve preto vo mne zanechal niekoľkonásobne silnejší a nepríjemnejší pocit. Je znekľudňujúce, že sa na svete vyskytujú ľudia schopní takýchto činov.. ()

Trescha

Tak místy šokující,místy nudné,ale ten závěr (i přesto že se dal trošku očekávat),mě stejně dostal. Tom Riddle to vystihl naprosto přesně. ()

montel

V opuštěném domě v jednom americkém maloměstě objeví policie desítky videokazet s krvavým běsněním hledaného masového vraha. V materiálech jsou průkazné nejen jeho vraždy, kterých se dopustil také na malých dětech, ale také jeho brutální mučení a to převážně žen...Fiktívní horor natočený jako dokument může někoho pohoršit, ale divák otrlý tímto žánrem se asi nic moc nezalekne. Film sice vypadá jako natočený na základě skutečných událostí, situace je ale opačná. Mínusem je také velmi špatná viditelnost v rozhodujících momentech, což možná přidá na autentičnosti, ale já bych byl raději, kdybych vše dobře viděl a jistě bych jednu * i přidal. 60% ()

nervana

Pusťte to kamarádům s tím,že jde o pravdivý příběh a kamarádi se poserou strachy.... Některé scény jsou hodně důvěřivé. ()

90125

Ak by som pristupil na hru o natacani dokumentu o tychto udalostiach, tak jeho tvorcovia, vratane kameramana a strihaca maju okamzitu vypoved. Na filmovej skole by ten film natocili lepsie. Tento pseudo dokument postrada hlavny ocakavany atribut, ktorym je napatie. Toto vsetko su len suche konstatovania a zopar zaberov akychsi surovosti (a oni tam vlastne skoro ziadne nie su). A to je malo. Vlastne ma zamrazlio len raz. V zavere, ked sa obet premenila na vrahov obraz. Co sa podarilo je hudba. Je spravne znepokojujuca, ale celkovy dojem z filmu to nezachrani. Keby natocili film o volicoch sucasnej vladnej strany na slovensku, bol by to vacsi horor. 54 % ()

Richie4422

Škoda, že sa tento film doteraz nedočkal priadneho vydania, pretože ide naozaj o veľmi dobrý počin. Tento mockumentary horror film sleduje príbeh vyšetrovateľov a všetkých zainteresovaných pri hľadaní osoby, ktorá terorizuje malé mestečko. Na udalosti sa pozeráme skrz výpovedí a nájdených videozáznamov. Úprimne ma prekvapila surovosť,ktorá skvele podopiera pocit reálnosti pri sledovaní filmu. To je pri tomto žánri to najpodstatnejšie, aby ste verili tomu, čo vidíte a to sa tvorcom veľmi dobre darí. ()

uprchlice

The Poughkeepsie Tates je příjemný dokumentární film, který vypráví příběh brutálního vraha. Dokument zachycuje jeho nejbrutálnější činy a cestu k jeho vražedné "kariéře". Film se moc nevyžívá v brutalitě, ale spíše v představivosti diváka. Hrané scény se prolínají s dokumentem a výpověďmi očitých svědků, rodiny obětí a vyšetřovatelů. Je to velmi dobře natočené. Divák má pocit, že sleduje skutečné záběry z hrůzných činů. Vyšetřovatelé zde skvěle hovoří o pachateli a divákovi odkrývají skutečnosti a fakta. Režisér John Eric Dowdle má na svém kontě filmy jako např. Pod zemí, Karanténa či Ďábel. Všechny jsou natočeny v temné atmosféře a dechberoucích závěrů. Stejně jako "dokufilm" The Poughkeepsie Tates nasáklý krví a páchnoucí po shnilém mase nevinných obětí. Film po celou dobu nabírá tempo a žene se dopředu jako namydlený blesk. Propojený příběh postav, které mají společného vraha je temný a bere dech. The Poughkeepsie Tates má krvavý charakter s velice napjatým příběhem a temnou atmosférou, který nakrmí strachem i toho nejnáročnějšího diváka. ()

Holly_Molly odpad!

Film o debilnim afektovanym čůrákovi a.k.a. vrahounkovi v retardovanym kostýmku, co se celej film s grácií divadelního ochotníka a pomocí zběsilýho opičího jekotu, snaží přesvědčit diváky o svojí "bububu" auře a psychických problémech..Výsledkem je, že se jedná o neotravnějšího "záporáška", jakýho jsem ve filmu viděl za poslední hodně dlouho dobu a do plusu mu přihrává jen fakt, že na obrazovce neni zase tak často a film je víc složenej z nudný výplně, která má sledující přesvědčit o jeho autenticitě. V tomhle žánru jsou obsažený dva typy filmu: Nudný píčoviny a Nudný nechutný gore píčoviny a jen tak jedno mizivý procento jsou dobrý filmy...Tohle sice nechutný ani gore nebylo, ale nudný to bylo až na půdu....//Význam těchhle filmů mi i nadále zůstává záhadou..čest vyjimkám// ()

RustinParr

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Atmosféricky dobre spracovaný mockumentary horor ktorý som si užíval od začiatku do konca. Mohli si odpustiť to prevedenie do televízneho dokumentu a mali to nechať iba na tie zábery z rôznych mučení a unesení ale čo už. Príbeh vrážd ktoré sa stali v priebehu pár rokov ktoré spôsobil "Říčný Řezník" má niečo do seba a určite niečím vyniká čo sa týka tohto žánru ale v celku je to len obyčajný ale za to podarený horor. A určite atmosféru pozdvihla kvalita kaziet ktoré sa prehrávali po celý film pretože to naozaj vyzeralo reálne. Podarené, strašidelné a nechutné. HODNOTENIE: 7/10 ()

Miroslav.Zac

Ve své době (2007) to musel být určitě šokující snímek, který nutil spoustu lidí k zamyšlení a po shlédnutí v nich zanechal takový ten znervózňující pocit nejistoty. Kdo to ale viděl (jako já) až později, kdy máme za sebou seriál Monstrum nebo filmy Zlo s lidskou tváří nebo U Zlaté rukavice, člověk ocení snad jen formu pseudodokumentu, který dává filmu úplně jiný, děsivější rozměr. Přesto je to pořád "jen" film o smyšleném sériovém vrahovi... který však rozhodně doporučuju. ()

argus123

Popravde mal som väčšie očakavania, asi niečo v štýle Hostelu. Tie obkecávačky boli príliš dlhé, ale musim pochváliť zakladnu myšlienku hororu ktorý stojí na tomto štýle, mohol to byť rozhodne lepší horor. ()

sun.eagle

Vzhledem k tomu co všechno k filmu zaznělo jsem čekal něco z čeho mě bude mrazit do morku kostí, šokující film který vás nenechá v klidu. Nic z toho se nestalo a asi to není dobře, před takovými 20 lety by to bylo šokující, ale dnes v eře webu je divák tak nějak otupělí a ani taková látka ho nevyvede z rovnováhy. Ale k filmu, ten mě zklamal hodně, z těch tzv.pseudodokumentů co jsem doposud viděl je tenhle jasně nejhorší. Plný zdlouhavých rádoby zajímavých keců, a jediné co u filmu cítíte je mírný odpor ale i ten po jeho skončení odezní a zbyde jen pocit ztráty času. ()

sanjozko

no z mojho pohladu toto nebol film, ale dokument, dobry dokument o vymyslenom vrahovi, z ktoreho spravili prvotriedneho hajzlika ()

Pattrick

a jak trotl se Patrik šel podívat, jestli to je podle pravdy nebo ne.. Zajímavý to počin, rozhodně stojí za schlédnutí, ale pro mě jen jednou, né kvůli té atmosféře nebo brutalitě, která mi nepřišla tak drsná (mě nepřijde v tajtěch ohledech nic už a čekám, kdy mě něco opravdu solidně překvapí), ale celkově to na mne zapůsobilo takovým zvláštním dojmem, který neumím popsat. Některé scény byly povedené a atmosféra v nich gradovala, jindy jsem se nudil a přemýšlel, jestli nekoukám na Zone Reality, kde dávají přesně takové dokumenty o zavražděných lidech.. Tvůrcům blahopřeji za odvahu a za choutky které mi tvůrci vnukli, abych se stal vyšetřovatelem .D ()

dragi

Nejdříve jsem bál, že jsem si omylem pustil cenzurovanou verzi. Nakonec se bohužel ukázalo, že se jedná o verzi standardní. Strach z néznámého sice funguje u klasických filmů, ale u rádoby dokumentu to rozhodně nezapůsobilo. To podstatné na celém "dokumentu" jsou ony pásky, na kterých má být zachyceno to nejzvrácenější počínání, kterého je "člověk" schopen, ale problém je, že nic takového za celou dobu neuvidíme, vzhledem k tomu, že záběry jsou natolik rozmazané nebo se to podstatné odehrává mimo záběr. Přijde mi, že se tvůrci drželi opravdu hodně zpátky, co se týče explicitního zobrazení násilí. Což beru jako chybu, vzhledem k tomu, že na něm měl být tento "dokument" postaven. Alespoň je tak prezentován. Nabízí se mi srovnání se Salò o le 120 giornate di Sodoma, u kterého spousta komentářů obsahuje spojení "samoúčelné násilí". Takové spojení by se klidně dalo použít na spoustu snímků, a ačkoliv s ním nesouhlasím, tady bych musel doplnit slovo - nezobrazené. U Salò na mě ono násilí opravdu zapůsobilo, dokázal jsem se mnohem víc vžít do nezáviděníhodného týraní, kterým ti lidé procházeli. Ta bezmoc tam opravdu byla cítit. Tady možná byly nějaké náznaky, ale zdaleka to nebylo tak sugestivní jako Salò. Nejděsivější na tomto "dokumentu" je, přestože to nebylo založeno na skutečné události, že takoví "lidé" se mezi námi opravdu pohybují, ale pouze tento fakt nestačí na lepší hodnocení. Vzhledem k absenci reálného základu můžeme tento snímek srovnat, byť je natočen rádoby dokumentárním stylem, s kde jakým "slasherem", a v tomto srovnání dost zaostává oproti konkurentům. ()