Výměna

Je sobotní ráno roku 1928 a Christine Collinsová se loučí se svým synem Walterem a odchází do práce. Když se v podvečer vrátí domů, zjistí, že její chlapec zmizel. Zavolá policii, ale dozví se, že policie může vyhlásit pátrání po pohřešovaném až za dvacet čtyři hodin. Příštího dne se kapitán J. J. Jones z policejního oddělení v Los Angeles ujímá vyšetřování. O pět měsíců později kapitán Jones oznámí Christine, že v Illinois objevili chlapce, který prohlašuje, že je Walter Collins. Policie pozve novináře, aby se zúčastnili shledání matky se synem. Christine prohlásí, že to její syn není. Policie nechce přijít o kladné body, tak trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Koho zajímá, že nalezený Walter je ve skutečnosti o něco menší než před svým zmizením a jak za těch pět měsíců přišel k obřízce? Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná... (TV Nova)

wito

tak to bolo dosť drsné. angelina bola, ale vážne skvelá. napriek tomu, že mi to správanie polície prišlo dosť nadsadené, film mal svoje tempo a nepustil ma až do konca. ()

Evushe

Dopuručuju hlavně těm, kteří vůbec neví, o čem to je a hlavně jak to skončí (proto radši nepročítejte zdejší komentáře!!). Ale ikdyž jsem všechno věděla, tak mě to bavilo. ()

touchud

Silný příběh, dokonalá Angelina ... Eastwood prostě umí jak před kamerou, tak na režisérské židli. Vyzdvihl bych i J. Malkoviche, reverenda jsem mu opravdu věřil, i když ho mám zafixovaného spíš jako zločince. ()

Marty7CZ

Eastwood je PAN LEGENDA,jehož režie je naprosto precizní a bez zbytečných klišé,ať točí cokoli. Parádní dobová krimi,jen tu paní s GIGA rty moc nemusím.Až moc výrazně v tomhle filmu bulela(vona vlastně nic jinýho nedělala!!) o nafasování oscara,ale za tohle to vyjít prostě nemohlo. ()

SKreyn

Už pri prvom pohľade na režiséra filmu ako aj na herecké obsadenie každý milovník dobrých filmov vytuší, že by sa mohlo jednať o kvalitný film. A tak tomu aj je v tomto prípade. Clint Eastwood si vybral príbeh plný silných emócií a citov. Ženskou ozdobou filmu je nepochybne krásna Angelina Jolie. 4* ()

Bartoloměj

Tak tentokrát tak trochu proti proudu. Není to tak dlouho co jsem tu do nebes vychvaloval "dědka" za gran torino, nicméně jeho druhý loňský počin na mě nijak zvlášť nezapůsobil. Přes silný námět se mě většina scén nijak zvlášť nedotkla, buď pro to, že jsem jim nevěřil, nebo jsem měl naopak dojem, že je na mě tlačeno až přiliš. ()

Tanner

Silné ve všech momentech, i když jsou žánrově dost odlišné. Žádný z nich neopustíme dřív, než je využit jeho potenciál a důkladně vylíčena jeho atmosféra. Super, Clint-režisér pro mě lepší Clinta-herce. A Angelina taky překvapuje, že dovede hrát, ne jen vyvalovat melouny. ()

Sollozzo

Silný příběh, který má vlastně několik dějových linek, aby se ke konci zběhly do jedné. Clintova režie je bezchybná, kamera perfektní. Tyto aspekty dokážou dokonale přenést na diváka Christinin pocit bezmoci v blázinci, totální šílenství vraha skvěle zahraného pro mě, dosud neznámým, Jasonem Butlerem Harnerem nebo zimomriavkovou zpověd malého "farmáře" na policejní stanici. Prostě film, který by jste neměli minout. ()

Tiiso

Drama jak má být a podle skutečné události? No amerika má opravdu dost děsivých zážitků za sebou. Clint je na vrcholu a ještě dlouho po skončení titulků mě tento příběh bude odeznívat v duši i mysli. K filmařskému řemeslu nemám co k vytýkání. Řemeslo režiséra evidentně baví a na výsledné realizaci je to v každé scéně vidět. Snad jen poznámka k hlavní ženské roli, přes výtečný výkon, který předvádí jsem se nemohl zbavit pocitu, že stále vidím ženu dvacátého prvního století oblečenou do dobového kostýmu. Tento typ herečky se v mých očích prostě do takové role nehodí. ()

john.h

Jak to ten Clint dělá, že mi na konci každého z jeho posledních filmů kapou z očí slzy? Dokonale natočený masterpiece, kterému nechybělo nic. Režie dokonalá. Jako vždy. ()

pavlosalex

Prvních asi 45 minut jsem se nudil, protože se toho nic moc nedělo. Poté to začlo být zajímavé a po chvíli dokonce hodně zajímavé až jsem seděl nehybně přikovaný a hltající každý další záběr. V panu Eastwoodovi jsem objevil dokonalého režiséra. Po zcela náhodném shlédnutí Million Dollar Baby, které mě úplně vyřadilo z provozu (100%) a famózním Gran Torino (100%) jsem opět velmi potěšen. 87% btw nemůžu se dočkat, až se mi do ruky dostanou i jeho starší kousky... ()

nicneznam

Eastwoodem zrežírovaná Výměna je po jeho Gran Torinu z mého pohledu tak trochu krokem zpět. Zpět k filmům, jakými jsou Million dollar baby a Dokonalý svět. I Výměna mě i přes svůj emotivní náboj a potenciál nechala téměř chladným stejně jako již zmíněné filmy a ani se tomu nedivím. Eastwood tohle nikdy neuměl a čím méně se snažil pitvat v emocích, tím lépe pro mě. Tady to vypadá, že se Eastwood snaží diváka dojmout i tím, když Angelině Jolie ujede po dlouhém běhu tramvaj. Opakem budiž právě Gran torino, kde neměl potřebu ukazovat jednu hodinu plačícího člověka za zvuku piánka, ale šel na to úplně jinak. S Výměnou je to skutečně hrozné. Emoce se opět snaží valit na diváka, jak to jen jde a někdy ještě víc. Mateřskou lásku nám má zprostředkovat právě Angelina Jolie, která ve filmu není bez stékajících slz déle než patnáct minut. Ztráta dítěte je ztráta dítěte, ale 140 minut je 140 minut a dávat oscara herečce, která nemá problém brečet před kamerou, by nebylo správné, protože víc zahraných emocí jsem od ní neviděl. Pro mě je to nadprůměrný výkon této herečky, ale průměrný v konkurenci jiných. Film je vyprávěn velmi pomalu, ale úplně na škodu to není, jelikož film má spoustu opor, které ho trochu podporují před posláním k odpadu. Tou hlavní je skvělá práce režie a kamery, která úspěšně zobrazila život a prostředí starého L.A., také minimální hudební podklad tu má své místo, ale jako samotný bych ho nikdy nepochválil. Jako další je to herecké obsazení. Když pominu diskutabilní, ale herecky solidní Angelinu, vyzdvihnu hlavně herce z policejního sboru a pak také vraha, který i přes málo prostoru dokázal zahrát rozporuplnou osobnost. To bychom měli. Začátek je nastartován klasicky, přijde pár zvratů, vše se nese v kriminálním dramatu, které se pak přenese do hororové atmosféry. Přitom stačí jen první kamerové setkání s odlehlou farmou a záběry na všudypřítomné nástroje, což ihned mění ráz filmu. Výměna dětí ustupuje do pozadí a střídá jí něco děsivějšího. Pro někoho je tohle špatný tah, ale mně přišel dobrý. Vše vyvrcholí vyprávěním chlapce na stanici. Asi jediná silná scéna filmu. Škoda že ten film díky tomuto rozdělení na dvě osy vyprávění trochu ztrácí a příběh a osudy Angeliny například z psychiatrie působí jako vata, která má jen nakrmit diváky dalšími potřebnými emocemi. Angelina Jolie hrdinně vzdorující všemu nátlaku přivede spoustu diváků k nadšení, ale já tady to nadšení nechápu. Výměnu řadím k Eastwoodovým filmově emocionálním krachům, které klamou filmařskou zručností, ale kromě slz na plátně nemají co ukázat. A pak jedna filmová chybička. Budu se snažit nespoilerovat. Tři děti utečou a vrah s mladým komplicem se je snaží chytit. Proč teda potom ten komplic neřekl policii, jestli se jim to povedlo nebo jestli jim utekli. Pak by to neskončilo tou trapnou „nadějí“. První zhlédnutí vratkých 70%, druhé 60% a třetí už si odpustím. Ať žije Gran Torino. ()

Uiboek

Krásný film, který vás připoutá a nepustí, od samého začátku až do konce, i když s tím zdlouhavým koncem mi už přestával "sedět". ()

stiewe

Clint Eastwood válí. Velmi decentně a citlivě natočený film o nesmírné síle osobnosti a vůli matky jenž osud nachystal nejednu ránu. Výborná Angelina Jolie ukazuje, že nestrhuje pozornost jenom svým vzhledem, ale i hereckým uměním. ()

MRPitivier

Clint Eastwood je doopravdy pan režisér! Neuvěřitelné drama o silném příběhu ženy (Angelina Jolie) a situaci policie v LA ve 30. letech minulého století! Film Vás zasáhne, protože si uvědomíte, že to samé se mohlo stát Vám, že v té beznadějné situaci, kdy Vás pokládají za blázna můžete skončit i Vy! Eastwood si opět vybral silný příběh z americké historie, který se odehrává v typickém syrovém prostředí. Kdo neviděl, doporučuji! Doopravdy dech beroucí! ()

LukH

Clint Eastwood se zřejmě chce stát mým nejoblíbenějším režisérem :-). Opět se mu podařilo, že jsem už ve třetině hodnotil samými superlativy. Boj výborné Angeliny Jolie, matky proti systému, se mi zahryznul pěkně pod kůži a každou postavu účinkující v tomto nerovném souboji jsem velmi emotivně hodnotil, zvláště v kontextu toho, že jde o skutečný příběh. Clint zkrátka točí perfektní látky perfektním způsobem (tady snad dokonce "fušoval" i do hudby...další devízy filmu) - co chtít víc? ()

m0lL!sS

Vlastně ani nevím, kde nebo jak začít...Film Changeling si i přes svoji trošičku delší stopáž drží až neuvěřitelně vysokou kvalitu a přínáší všednímu divákovi (ale nejen jemu) dokonale propracovaný příběh inspirovaný "všedním" životem. Zpočátku roztomilý, v průběhu napínavý a v závěru očekávaně neočekávaný. Film se dá jednoduše charakterizovat jako skládání puzzlí...během prvních minut se rozkoukáváte...začínáte obracet jednotlivé puzzlíky... postupujete dále, obracíte poslední puzzlík, ale nemáte zdání, kam který patří...teprve až samotný závěr vám odkryje hádanku...pustíte se do skládání a utvoříte dokonalý "obrázek" bez jediné chybičky. Možná nebude sdílet mé nadšení, nicméně pro mě je Výměna oskarovým snímkem roku 2008, zvláště pak Angelina Jolie si za svoji procítěnou roli zasloužila zlatou sošku. ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ! ()

Mysho

Clint opäť ukázal svoju silu . Viac emočný film som snáď ani nevidel . A u Angeliny Jolie asi najlepší herecký výkon aky kedy podala . ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (více)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (více)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?