Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

spacylemon

Ještě štěstí, že se u filmů, o kterých vím, že se mi budou líbit, striktně vyhýbám spoilerům a trailerům(!). Vyplatilo se to u všech 4 pětihvězdičkových filmů, které jsem za poslední rok viděl v kině (Moonrise Kingdom, Sinister, Hon, Sugar Man) a vyplatilo se to i u Pilgrima...... začíná skvěle, jako takový Eternal Sunshine pro teenagery; vtipný, Beckova hudba v nejlepším smyslu slova "cool" (stejně tak basa Rickenbacker, vždyť na ni hraje Lou Barlow!.. a nakonec i Lemmy) a pro takovou Ramonu Flowers s barevnými vlasy bych pár lidí taky zabil ;) .... jenže po půlhodině je najednou všechno jinak (bez traileru - opravdové překvapení). Co si budem nalhávat, dyť je to vlastně totální hovadina! Ale pořád dost zábavná. ()

Mitopus

Pár dobrejch nápadů a potenciál by se našel, ale nakonec je to jen taková vymasturbovaná hipsteřina, s připodělaným Michaelem Cerou, který mě se svým rozklepaným hláskem, rachitickou postavou a epileptickým hraním na kytaru opravdu nepřesvědčí, že je übercool husťák z Mortal Kombatu po kterym holky šplhaj jak břečťan. ()

Slavomír

Malý hnusný žid sa snaží ohúriť emo-bitch Mary Elizabeth Winstead (kvôli ktorej som si musel niektoré scény prejsť viackrát, z dôvodov prerušovanej masturbácie ). Lenže hebrejský Palmarín nechce sucho mastiť brčko, túži po rybacom smrade. Nuž mu neostáva iné riešenie, než pobiť eksbojfrendov prefarbenej štetky. Celé to pôsobí ako pakáreň z pera zhúleného filmového maniaka nabudeného komiksami... a vlastne to aj také je! Tri hviezdy a štvrtinu tej tretej si beriem späť, aby som ju priložil k našporenému za zálohované fľaše... ()

Kenty

1 hvězda za pár zajímavých trikových efektů a nápad pojmout film jako videohru, jinak ani po vypnutí mozku mě nic nedonutilo nedělat nic jinýho,než čekat, jak to dopadne. strašný, strašný, strašný... ()

vikino1 odpad!

Tak tu tak sedím a přemýšlím co bych do toho kommentu napsal. Zažil jsem 8bity - měl jsem doma IQ151, Comodore 64, Didaktik M, Atari 800XE, komixy vyloženě vyhledávám jak v hrané tak v animované i v tištěné podobě, ale když zapřemýšlím nad nejhorším filmem, kterej jsem ze svých dvou tisíc ohodnocených filmů viděl, tak žádný horší mě nenapadá. Bavil jsem se u Tureckých hvězdných válek, přetrpěl jsem Hostitel, viděl jsem odpady od Asylumu, ale žádný film u mě nevzbudil takovej odpor, jako když si vzpomenu na tuhle sračku. Chtěl bych se zeptat všech těch čtyř a pětihvězdičkářů - kolik ste dostali zaplaceno, že jste udělali takovou klamnou reklamu téhle ultramega píchovině ?? Já nejsem děvka, nedám se koupit a s klidným svědomí jdu proti proudu, dávám ODPAD všech ODPADU! Těhdle 71% a 275 nejoblíbenější film je u mě největší EPICFAIL celé téhle databáze. ()

Armin82

Upřímně musím konstatovat, že větší kravinu jsem dlouho neviděl. Stupidní děj a neskutečná nuda. Úlet pro pubescentní diváky, který postrádal nějakou úroveň. Kombinace Beverly Hills 90210, Mortal Kombatu a Pokémonů v čele se stupidním výrazem hlavního hrdiny. Průměrné hodnocení 70% nechápu. Stejně jako nechápu Brandona Routha, kterej po relativně kvalitním oživení supermana z roku 2006, kejvnul na takovou mini ušmudlanou roli v týhle ptákovině. Chris Evans jakbysmet. Svou prozatim životní roli kapitána ameriky sice natočil až po tomhle, ale i tak. Tohle mohli zahrát i herci ze západočeskýho divadla. --->20% za snahu natočit něco neobvyklýho ()

Hezzy

Hned na začátku musím označit tento film za "naprostou blbost". Snad jsem neviděl hloupější film. Ty tři hvězdy jsou opravdu jen za úžasnou stylizaci a skvělé propojení filmu s komiksem/videohrou. Vše ostatní, počínaje děsivě nesympatickým hlavním hrdinou (to snad musel být záměr) a konče nesmyslným příběhem, je hrozné. Ne, je to fakt děsná 3,14čovina. ()

Inozuka

Parádně vystajlovaný film s příjemně suchým humorem a komiksovou atmosférou. Někdy až moc přehršel nápadů, který bylo těžko sledovat všechny najednou, a někdy naopak hluché scény, hlavně ty rádoby počítačové souboje. Hodně se mi líbily nečekané střihy a prolínání děje do jiných lokací. Dobrá byla i muzika, Sex Bob - omb mě opravdu bavili. Výhradu mám jen ke stopáži, mohlo to být o polovinu kratší a ke konci je po čertech vidět, že Wright vaří z vody a hraje o čas. Jo a veganská supersíla fakt funguje :-) ()

Kotsour

Nezlobte se na mě, ale hledání něčeho v něčem, kde nic není, za každou cenu, pro mnohé mělo skončit u tančícího pytlíku v Americké kráse. Tahle digitální blbost na vás vyrukuje hned od začátku s takovou šíleností, že se nestačíte divit, jak tohle někdo mohl natočit a myslet to vážně. Odlišnost mi nevadí, naopak, ale tohle je podle mě prvoplánová záležitost pro pseudointelektuály a hledače skrytých smyslů. Věřme, že film nese nějaké vnitřní poselství (jinak by to bylo totiž fakt smutné) a že nám sděluje něco o povaze a hodnotě lásky. Nechápu co si zase zdejší uživatelé střelili za matroš, že to má tak vysoké hodnocení. Ale je možné, že je tam někde na začátku řečeno "Sledovat pouze po požití halucinogenů" a jen jsem si toho nevšiml... ()

Mouchal

K tomuto filmu jsem se dostal čirou náhodou a musím říct, že jsem tomu vážně rád. Člověk hledající pořádnou nálož originality, skvělé (a hlavně přehledné) bitky, bláznivý humor a prvky komiksovosti u Scotta nemůže udělat chybu. Ano, je to možná nerdský film a nemálo lidí nepochopí každou hlášku či narážku, ale to neznamená, že by se to ostatním nemělo líbit. Na někoho může tato neobvyklá komiksová stylizace působit podivně, ale u Scotta prostě člověk musí takříkajíc „vypnout" a užívat si ujetou jízdu plnou nápadů. Co se podle mě opravdu velmi vydařilo, je soundtrack, protože písničky působí svěže, nejsou na obtíž a dokonce mě i jedna dokázala rozesmát... Výběr herců, kdy takový drobounký mužík, jakým je Michael Cera mlátí hlava nehlava třeba i sedm podstatně udělanějších týpků, dokonale sedí k tomuto typu filmu, kdy se nebere nic vážně. Některé scény se v mé hlavě zakotví ještě nadlouho, ale určitě na tom má podíl i to, že já takovýto „trochu jiný" humor můžu. Na závěr bych ještě rád zmínil český dabing, s kterým jsem měl tento film možnost vidět a musím říct, že je velmi vydařený a rozhodně nedělá filmu ostudu a to i já patřím ke skupině lidí, kteří dávají vždy přednost originálu. Co k tomu dodat? Scott je pro mě jedna z nejmilejších komedií. Za mě 90%. ()

Boris.

Jediný co k tomu můžu říct, že to bylo strašně divný. Takovej zmatenej mix akce, humoru a romantiky mi úplně nesedí. ()

kraval

Scott Pilgrim je jízda. Film se samozřejmě od O´Malleyho “kanadské mangy” v mnohém liší, ale je jednoduše skvělý - kamerou, střihem, parádní muzikou, kvalitním hereckým podáním všech ujetých postav (včetně božské Anny Kendrick) a umnou implantací několika konkrétních obrazů a dalších prvků z komiksové předlohy do filmu. ()

GTS_PUNK

Po dopozeraní tohto filmu, som si sám nebol istý, čo som to vlastne videl. Romantickú komédiu? Akčný film? Alebo niečo, čo nemá na prvý pohľad dávať absolútne žiadny zmysel? Pravdepodobne to posledné, ale páčilo sa mi to. Michael Cera výzorom čoby chalan s kolečkom menej, hrajúci v rockovej kapele, musí zrazu čeliť šiestym bývalým a jednej bývalke dievčaťa, s ktorým chce chodiť. Ono už toto celkovo nedáva väčší zmysel, ale čo je ešte uletenejšie je to, že súboje medzi hlavnou postavou Pilgrimom a "siedmymi zlými ex", sa odohrávajú na štýl najbláznivejších komiksových súbojov. Z ničoho nič meniace sa scény sa prepletajú vtipom a prinášajú prazvláštne situácie, ktoré robia z filmu akýsi živý komiks. Komiks, v ktorom sa môže stať naozaj všetko. A keď vravím všetko, tak naozaj všetko. Lietajúci Ind a súboj na spôsob Bollywoodu, homosexuálne vtipy, veganská polícia a robenie si srandy z vegánov a hipsterov (before it was cool) či mierne rasistické narážky, ktoré môžu byť pre niekoho ofenzívne. Zabaliť Pilgrima do jedného balíčku a zhrnúť ho jedným slovom jednoducho nejde. Je to totižto energická, nadupaná, akčná, komiksová, bláznivá záležitosť. Je to film, ktorý si musíme pustiť v prípade, že chcete totálne vypnúť a odpojiť sa na dve hodiny od celého sveta. Každý divák si tu nájde niečo svoje. Scott Pilgrim vs. the World vás bude baviť v podstate tým, že jeho zmysel je nedávať žiaden zmysel. Je to čisto niečo, pričom sa má človek zabaviť a to sa tomuto filmu darí naozaj dobre. Navyše všetky z postáv sú originálne a dominujúca trojica hlavných ženských postáv v zložení Mary Elizabeth Winstead, Ellen Wong a Alison Pill, je veľmi pekná. Celé obalené do vynikajúcich tónov rockovej hudby primárne kanadskej tvorby, ktorá sa počúva viac než dobre. Odporúčam. ()

Gardenboy

V druhej polovici trochu stráca dych, inak štýlová jednohubka, na ktorej sa pobavíte. Paráda a to nemám veľmi v láske akékoľvek komédie. ()

arkie

Zacina to vyborne, postupne sa clovek borti do schematickosti a miera blbosti presahuje schopnost vnimat to ako srandu. Kazdopadne je tam par dobry vtipov, kvoli ktorym stoji sa na tento film pozriet. Ja osobne ale nemam moc rad Michaela Cera, keby rolu dali niekomu inemu, imho by nespravili zle. ()

Ceberus

Jelikož romantické filmy opravdu nemusím, očekával jsem přinejlepším dvě hvězdy, ale nakonec to bylo místy i zábavné a hlavně neotřelé, takže mé tři hvězdy lze považovat v podstatě za pochvalu v rámci žánru. Poznámka pod čarou: proč je zrovna Cera populární herec, jsem z tohohle filmu nepochopil. ()

fallanga

Asi jeden z nejhravějších filmů jaký jsem kdy viděl. Ano, příběhová linka je tupě ubíjející, ale to je taky jediné negativum celého filmu. Všechno ostatní, od estetiky a hudby, přes punchliny a vtipné dialogy, až po souboje s neskutečně, ale opravdu neskutečně famózní choreografií, je špičkové. Má to slušné tempo, které brzdí akorát dokola se opakující romantická složka filmu, ale jinak prostě nenacházím chybu. A i ta klišé romanťárna nefunguje jenom zřídka. Hlavní duo Cera a Winstead se skvěle doplňují a táhnou i otřesně neoriginální příběh dál svým charismatem (které se projeví až po chvíli). ()

Likan7

Nepamatuju si, kdy by film měl tak nabušený vizuál, doslova natřískaný nápady a přitom tak nudný kvůli příšernýmu scénáři. Winstead je skvostná, všechny camea vtipný, ale ten "příběh" je fakt příšerný zlo, který film naprosto degraduje. Každých pár minut jsem se díval kolik zbývá do konce, a ke konci už jsem film skoro nenáviděl, jak dlouhý mi to přišlo. ()

mira.l odpad!

71%?? Bože Kriste, za co?? Vydržel jsem se na to souvisle dívat asi hodinu. Nezachránila to ani M. E. Winstead, i když se na ní koukalo vcelku dobře. To byla taková píčovina, že se to prostě nedalo souvisle dokoukat. Druhou skorohodinu scvrklo zrychlené přehrávání asi do 20 minut. Naštěstí. Je nevěřitelné, čemu tady mnozí pálí plné či skoro plné počty hvězdiček. ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)