Reklama

Reklama

Epizody(25)

Obsahy(1)

Co Lelouch nedokončil v první sérii, hodlá dokončit v té druhé. Hned v prvním díle se bude opakovat historie. I kdy je trošku pozměněná. Lelouch opět chodí do školy, místo milované sestřičky má milovaného brášku. Opět je v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Opět potká C.C. a ta opět zemře. A ano, uhodli jste. Opět získá Geass, k němu ale ještě jako bonus i ztracené vzpomínky. Lelouch se velmi brzy vzpamatuje z katastrofální prohry, kterou v první sérii utržil. Zbývá jediné. Musí zachránit svůj Řád černých rytířů dříve, než bude pozdě. Všichni, kteří přežili první sérii, mají být totiž popraveni. To by to ale nebyl Zero, kdyby zase nepředvedl nějaký ten zázrak.
Bohužel pro něj, za ten rok, co byl "mimo", se hodně rozmohla móda Geassu, takže ho už má kde kdo. Na seznam věcí, které musí Lelouch udělat, se tak kromě zničení Británie a zabití jeho otce dostává i vyhlazení všech nebezpečných uživatelů Geassu a zničení těch, kteří Geass vytváří. Všechny události prvního Code Geassu byly pro Leloucha oproti tomuto úkolu procházka růžovým sadem. Lelouch se musí nejednou rozhodovat mezi správnou věcí a úspěchem svého plánu. Navíc zjistí, že všechny události okolo otce a matky se mají úplně jinak, než se domníval. A v neposlední řadě se musí pro dobro svého cíle přenést přes smrt svých milovaných. (Dejv007)

(více)

Recenze (56)

July 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvních cca deset epizod bylo téměř na 5* - mocenské machinace, mezinárodní dohody a jejich porušení, slušně zpracované bitvy a nové zajímavé postavy... Od dvanáctého dílu s poněkud stupidní školní slavností Milly jako by se vývoj zlomil a seriál začíná připomínat více telenovelu než akčně-psychologickou sci-fi/fantasy. A fantasy prvků na úkor "pouhé" alternativní historie bohužel začalo notně přibývat. K nim přímo úměrně ubývalo logiky postav... Díly krátce před úplným závěrem mi připomínaly konec Neon Genesis Evangelionu - kolektivní nevědomí, porozumění splynutím duší... Blábol nad blábol zahalující se do v Japonsku asi populárního hávu psychoanalýzy. Byla bych snížila hodnocení i na 1*, ale začátek série si to nezaslouží - a ani její konec. V posledních třech epizodách se sice postavy chaoticky přemisťují z místa na místo a divák už nemá šanci se v ději vyznat, ale úplný závěr (byť předvídatelný) seriál opět zdvihá. 3* jsou tedy slušný průměr. Seriál výstižně shrnuje i komentář Tionois. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem to shlédl podruhé a ... 5 hvězd je pro toto epochální anime naprosté minimum, co jde dát... Poprvé mi tam nebyly jasné nějaké politické věci a dost postav se mi mátlo, avšak teď to bylo vše pochopeno a tím jsem docílil naprosto úžasného pocitu a... :-) Sám nevím co napsat. Toto anime mě prostě dojalo. Jak málokteré.... ()

Reklama

Sabiana 

všechny recenze uživatele

Epické, dojemné, rozporuplné, roztomilé, nečekané, pobuřující, smutné, zavrženíhodné, sympatické, prudké, sladké, podlé, úsměvné, šokující, vynalézavé, logické i nelogické zároveň, nenávidění hodné, vyvolávající slzy, podněcující vzdor, pokládající otázky. Tahle série rozdělí diváky do několika táborů zastávající různé morální otázky a ty se mezi sebou budou hádat až do poslední věty a bránit svůj názor. Bude to vyrovnaná partie, všichni budou mít pravdu a všichni se budou mýlit. Šach mat. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá sezona... Těžko hledat slov. Po první sezoně přichází nástavba, která naprosto změní rozměry seriálu. Z Japonska do celého světa a zpátky. Ubylo slabých okamžiků, dětinského humoru, postavy dospěly a většina z nich prošla (nečekanými) změnami stejně jako celý seriál. Na proměnu Schneizela asi v seriálu nikdo nemá, ale autoři dokázali překvapovat i po cca 15-16 díle, kdy to už vypadalo na konec Britského Impéria (zajímavé, jak je alternativní linie pro Británii jako mocnost nahrazující dnešní USA... i ta politika je...:)). Prolnutý všech důležitých i okrajových linií proběhlo nenuceně. U tolika konspirací, postav a různých motivů a pohnutek je to až k neuvěření, jak postavy i příběh dokázal ve výsledku přesně zapadnout. A těch paradoxů! Témat je tu obrovské množství, i když Lelouchova odpovědnost okořeněná sebeobětováním vlastního symbolu je těžko zapomenutelná. Složitostí a postavami jedno z nejpůsobivějších anime s porcí akce a mytologie, o kterou by se nemusela stydět kdejaká knižní série. Mecha akce se vším, co nesmrtelná klasika potřebuje. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je možné se zamilovat do symbolu, do smyšleného charakteru, do animované postavy? Pokud jste šílený jako já, pak je možné všechno! Opravdu jsem se zamilovala do Leloucha a všech jeho činů, které vedly k mým slzám, ale i k úsměvu. Jeho honba za milejším světem si mě získala natolik, že už několik nocí usínám s myšlenkami na něj. Code geass mi opravdu způsobilo neskutečný bordel v hlavě, ale vůbec za to nemůžou chyby ani nelogičnosti (které se tam jistě najdou, jenže já nejsem detailista), ale prostě příběh, který si získá diváka (ale hlavně divačku). Po první sérii jsem si nechtěla připustit, že by se všechno točilo kolem vzájemné lásky (protože nejsem takový romantik, na prvním místě chci vidět akci, když se jedná o mecha stroje), ale opravdu i přes všechno dění je tohle základní prvek, který se mě natolik získal. Mám jednoduše slabost pro spojení války a lásky, takže se není čemu, že mě geass pohltil a ani mi to nemusel Lelouch přikazovat. PS: Do teď nevím, jak se mám postavit ke konci? :o( … Další krůček v anime! ()

Galerie (85)

Zajímavosti (1)

  • Můžeme si všimnout, že postava C.C. s sebou často nosí žlutého plyšáka s malou buřinkou na hlavě. Je to maskot společnosti Pizza Hut s názvem Cheese-kun, která seriál sponzorovala. (Hromino)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno