Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

(více)

Recenze (204)

baribal 

všechny recenze uživatele

Morálně problematický film, bez kritiky samotného obsahu moc nevím, jestli sleduju oslavné dílo nebo naopak kritické. Na nejvyšším stupni v hodnocení těchto filmů stojí samozřejmě American History X a This is England měla potenciál se alespoň na bednu dostat. Vždyť všichni herci a prostředí nemá chybu. Samotná konstrukce příběhu je však příliš jednoduchá a k náplni filmu nekritická. ()

wipeout 

všechny recenze uživatele

Na to aby sme pochopili súčasnosť potrebujeme poznať minulosť. To si zobral Shane Meadows k srdcu a podáva nám silný príbeh z prostredia transformácie hnutia Skinheads z útočiska naivnej rebélie k ideológiou a politickým zneužitím presiaknutej bačoriny, ktorá ubíja osobnosť aby ju nahradila uniformnou jednotou kolektívnej otupenosti. Dusivá atmosféra komorného príbehu vyžadovala 100 percentné herecké výkony, pretože ani originálny scenár sám o sebe by nestačil. Tu by som spomenul najmä Shauna a jeho výkon silne pripomínajúci hlavnú postavu z The Return(Obaja riešiaci vo svojom vnútri vákuum straty, respektíve absencie Otcovskej role v ich životoch). Tiež by som len veľmi nerád zabudol na Stephena Grahama a jeho vriaci kotol osobnosti poznačenej väzením, uviaznutej niekde na pomedzí úplného prepadu do priepasti upísaných duší. Nie som síce znalcom histórie hnutia Skinheads, ale predpokladám, že by sa asi len ťažko pri takejto téme zahrávali s realitou. 4,5* ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

To vám teda řeknu, že ten malej zmrdeček z Eden Lake je teda zatracenej talent, pan herec, obdivovala jsem ho s otevřenou hubou. A to mi byl ve zmiňovaném Eden Lakeu tak děsně nesympatickej... Plusové body za plešatýho Cooka, mínusové za to, že ho moc vidět nebylo. K tomu ten děj, prostě průměrný film s nadprůměrnými výkony. Na seriál navazující na film si asi posvítím. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Rozpitvávať tu také veci ako ideologické zmýšľanie skinheads by bolo pre mňa rovnako trúfalé ako žiadosť baču z Hornej Dolnej o miesto hlavného šéfa jadrového výskumu v Južnej Kórei. Takže ja som film zožral ako pes hodenú kosť. Bez rozmýšľania a robenia záverov. Ale aj pes si potom, čo zožerie veľkú nádielku čerstvých kuracích kostičiek uvedomí, že mu chutili a zasýtili jeho potreby. Podobný stav som zažil po zhliadnutí tohto filmu. A keďže som povedal, že nebudem rozoberať výpovednú stránku tohto silného príbehu, tak aspoň napíšem, že herci, menovite Stephen Graham a Thomas Turgoose, predviedli oscarový výkon a hudba k filmu len podtrhla jeho unikátnosť. 90%. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Anglie osmdesátých let vystajlovaná naprosto přesně (takhle má vypadat dobová atmosféra a ne jak ten shit Stranger Things). Herci parádní (Thomas Turgoose je neskutečnej, o to spíš, že to bylo tenkrát takový malý pako. Josepha Gilguna jako Woodyho byste zas chtěli mít za svýho kámoše). Příběh oukej, nečekejte hollywoodský drámo typu Kult hákovýho kříže, ale uvěřitelnej sociální vhled do chudší části Anglánů (kde kurva brali prachy na všechny ty Marteny, Beny Shermany apod.? :-). Hudba přesně taková, jakou Pítrs může. A přestože se mi na týhle subkultuře líbí maximálně tak móda (Dr. Martens, bombery, Harringtonky, košile Ben Sherman, polo Fred Perry, ohrnutý levisky a kšandy) a hudba (protože jsem kurva individualista, kterej se na všechny klany dívá s despektem), příběhově mě to zkrátka chytlo, Shane Meadows (kterej čerpal i ze svých vlastních zkušeností) má tenhle typ filmu v malíku. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (8)

  • Thomas Turgoose nikdy předtím nehrál, byl dokonce vyloučen ze školního divadelního kroužku. Za účast na konkurzu si vyžádal 5 liber. (don corleone)
  • Zhruba v polovině filmu, kdy hlavní hrdinové jedou autem na vlasteneckou přednášku, zazní písnička „Warhead“ od britské punkové kapely UK Subs. (Olík)
  • Film je věnován matce Thomase Turgoose, Sharon, která zemřela v roce 2006. (don corleone)

Reklama

Reklama