Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Diskuze

narg-

narg- (hodnocení, recenze)

tak me se prave s2e4 nelibila vubec :( co jako, ze se muze ROBOT zblaznit a vzpomenout si na cloveka, podle ktereho je udelany ? Co si vzpominam, tak menit podobu muze jenom T1000 (a to cameron neni, a ani si nejsem jistej, jestli T1000 kopiroval i pamet obeti??) a pochybuju, ze by met terminator nekde v sobe kus lidskeho mozku z cameron-cloveka (no ikdyz, mozna je to chytak, pac v s1 rikala cameron, ze je jina a ze ma "city" takze mozna jeto nakej hybrid :D) no stejne, tak jako tak, epizoda o nicem

havLord

havLord (hodnocení, recenze)

matt: teď mám věcí až nad hlavu a ten volnej čas se mi opravdu nechce obětovat týhle perle, tak leda až časem :)

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

havlord: Pokojne pozri aj dalsie casti, aspon si vytvoris kompletny obraz kedze serial uz zrejme dlhe trvanie mat nebude :-)

Shorty_ (hodnocení, recenze)

Jak jsem se na 4. díl těšil, že bude konečně v režii Cameron. Tak zklamání bylo obrovské, tohle si nezasloužila. Spletli do sebe co mohli a Cameronino chování už není ani záhadné, ale spíše stupidní :( Doufám že už tomu učiněj konečně přítřž a vysvětlej o co to vůbec s Cameron jde...

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Zapletka s Cameron mi prisla slubna, flashbacky zaujimave ale nemozem si pomoct, ten serial sa prakticky nikam neposuva o com svedci fakt ze miesto hladania Skynetu si jedna z postav pokojne vymiena porodne zazitky s druhou a dalsie spokojne chodia po nakupoch. O co zaujmavejsie dianie v sucasnosti by sa pritom dalo na ten flashback napasovat. Tento serial zatial pricasto mrha potencialom a pritom vzhladom k tomu ze bude s najvacsou pravdepodobnostou coskoro zruseny, uz fakt nie je na co cakat.

Hal_Moore

Hal_Moore (hodnocení, recenze)

Mně se teda čtverka nelíbila skoro vůbec, Cameron vyšiluje až přespříliš

c.tucker (hodnocení, recenze)

Tak Cameron se nam vokazala v lepším světle. Velmi solidní díl, akorát to nebylo moc na přemýšlení.

Shorty_ (hodnocení, recenze)

Chyba ! Serenity je víceméně závěr seriálu Firefly... I když ve Firefly má River menší prostor než v Serenity, pořád si Serenity vychutnáte bez znalosti předchozího dějě a všech postav z Firefly o dost méně. Proto je třeba vidět seriál jako první. Celkově je perfektní a Summer tomu jen přidává :)

Pumiiix

Pumiiix (hodnocení, recenze)

No vidim ze druhou serii sleduje docela dost lidi, ja videl celou prvni a muzu je rict ze to byl prumer. Takze v zaplave kvalitnejsich serialu v dnesni a predesle dobe jsem na Terminatora zanevrel a nelituji toho.

Shorty_ (hodnocení, recenze)

To věřim, ale i tak je 8 epizod dost malá role. Každopádně Ty jsi viděl Firefly a Serenity ?

Shorty_ (hodnocení, recenze)

Což tam se ale nevyskytuje ve všech dílech jako v těchto dvou zmíněných seriálech. Ve 4400 je jen na pár dílů.

Shorty_ (hodnocení, recenze)

Tak jsem neodolal a dal si do profilu malou anketu: Která filmová postava Summer Glau je lepší ? River Tam / Cameron Phillips. Doufám, že si ale nejdříve doplníte filmové znalosti seriálu Firefly a filmu Serenity. Jak jsem již psal -> vřele doporučuju pokud máte rádi Summer Glau.

c.tucker (hodnocení, recenze)

Shorty_ a -ROOKiE-: Osobně si myslím, že ten tydén je tak akorát. Jak bych to pak stíhal, když mám rozkoukanejch asi 10 seriálů a do toho ještě nějaké filmy a Simpsonovi.

Shorty_ (hodnocení, recenze)

c.tucker: Staženo a již se na to chystám :) ROOKiE-: To teda vůbec neni. První sérii jsem měl za dva dny. A to jen proto že jsem na to začal koukat večer...

c.tucker (hodnocení, recenze)

Shorty_: Tak se podívej na 4400, tam je taky celkem dobrá, jen tam má vedlejší roli.

Shorty_ (hodnocení, recenze)

-ROOKiE-: Jestli mám rád Cameron ? Díky Summer Glau tohle tak hltám. Získala si mě totálně ve Firefly a Serenity, a tady je taky dobrá. Sem si dokonce stáhnul kvůli ní i film Mamut :D Neřikám že seriál neni dobrej, ale Summer je perfektní a tahle její role je moc fajn. Trailer zajímavej, ale ta týdení prodleva mezi jednotlivými díly mě jednou fakt psychicky zničí...

c.tucker (hodnocení, recenze)

Vypadá to na nového zabijáka terminátorů nebo je jen nasranej na Sarah.

Shorty_ (hodnocení, recenze)

Každopádně si druhá série pořád dřží hodně slušnou úroveň. Zajímalo by mě, co asi tak udělala milá Cameron slečně Riley ? :)

Shorty_ (hodnocení, recenze)

Juchů zítra konečně uvidíme další díl :) Naštěstí jsem si tu šílenou týdení prodlevu zkrátil díváním se znovu na Firefly. Bez Summer Glau to prostě nejde...

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)