Zábavná show, která ukazuje vědu z té vtipnější stránky. Je možné chodit po hladině bazénu naplněného pudinkem? Lze tavit sklo v mikrovlnné troubě? Jak daleko dojede nemocniční vozík poháněný minimaxem? Vynalézavé zničení karavanu a ohnivý výbuch v každém díle zaručeny! (oficiální text distributora)

fars

Nejvetsi nepritel poradu je velka nevyvazenost. Nekdy jsou vtipni a zajimavi, jindy jsou proste jen radoby vtipni a trapni. Ale porad vas na poli 45ti minut zabavi. ()

Scratt

S přibývajícími řadami sice jednotlivé díly ztrácejí na zajímavosti i vtipu, ale stále se jedná o příjemný zábavný pořad, na který se vždy rád podívám. Brainiac je pořad, který vědě na záda lepí papír s nápisem "Nakopni mě!". 70% ()

filmmovier

Richard Hammond v pořadu o fyzice. Tyhle typy zábavných, šílených experimentálních pořadů byly vždycky fajn a tenhle není výjimka. Brainiac je po zábavné stránce opravdu dobrý pořad, občas se tam objeví i docela zajímavé experimenty a nápady, ale pravdou je, že bez Hammonda by to nebylo ono a že to asi není určeno pro nějaké pravidelné sledování. Ale je to prostě dobrý a ten humor vůbec nepůsobí blbě, protože se to přece jen snaží dělat seriózně a s vážnou tváří. 70%. ()

Master19

Tak konečně vím, že když budu dostávát elektrošoky, nemám chodit na romantickou večeři... :-) Co mě vadí, je klopotný a chaotický formát, jinak to jde. ()

Ravi

Několik zajímavých nápadů nemůže zachránit tento praštěný pokus o solidní vědeckou zábavu. Pokusy, které teatrálně zabíhají někdy až do trapné absurdity vážně nejsou potřeba vysílat pro širokou veřejnost. Pro děti celkem stravitelné, avšak ne příliš vhodné pro výchovu (pokusy s trhavinami, apod. - i když možná lepší napřed to vidět v televizi, než to hned zkoušet naostro). Zkrátka nic moc 25% = 1/5 ()

pugs

Keď to mám dať vedľa Mythbusters, tak je to naprosto ZLÉ. Proste sa mi to nepáči, nijak ma to neoslovilo... Idem si radšej pustiť Mythbusters. 2/10 ()

manonfire

Humpolácky zakomponované funny komentáře nebyly funny. Nevím jestli je dement dramaturg, nebo moderátoři, ale sázel bych na jistotu a volil obě možnosti. Tohle se nepovedlo.20% ()

giovanni3

Velice kvalitní seriál o vědě... Člověk zde uvidí i to proč do mikrovlnky nedávat alobal, kolik vydrží sejf prostě vše na co si vzpomene i nevzpomene... Dávám 4z5 ()

Mr.Jackass

za prvé totálně ultrahovadina...a za druhé lepší než čumět do zdi, takže jsem v období před státnicema pár dílů viděl...a občas se i pousmál... ()

borec999

Koho nenapadli otázky typu: Po zjedení čoho prd najviac smrdí?  Dá sa chodiť po pudingu alebo trebárs horčici?  Akou rýchlosťou treba kopnúť loptu aby sa roztrhla? Čo všetko sa dá zistiť z rozboru vlasov človeka? Mňa a určite aj viacerých áno a tento seriál nám na tieto a ďalšie podobne bizarné, ale svojim spôsobom zaujímavé otázky odpovedá. Richard Hammond sa do podobnej relácie ako moderátor veľmi hodí a jednotlivé pokusy, či skôr experimenty boli pre mňa pútavé a hlavne veľmi zábavné. Oddychový seriál, pri ktorom ak budete dávať pozor tak sa môžte dozvedieť niečo totálne životu nepotrebného ako napríklad že po pudingu sa naozaj dá chodiť. 80% ()

Mr.Floyd

No neviem či je pomenovanie seriál najvýstižnejšie, osobne dávam prednosť pojmu relácia. Inak je to naozaj zaujímavé aká dokáže byť veda zábavná, najradšej mám barové triky a pokusy sexy "vedkíň". ()