Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Měsíc dopadl masivní asteroid a způsobil počátek bouří na planetě Zemi, skrze náhlé změny v přílivech a odlivech. Další zkoušky a zkoumání potvrdily to, že povrch Měsíce je značně narušen a je nestabilní - hrozí zničení veškerého života na Zemi. Jak letí čas, tým odborníků se obrátí na jediného muže, demoličního experta - Johna Reddinga, s žádostí o pomoc, aby nalezl řešení a hlavně zachránil Měsíc. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

gruzdej 

všechny recenze uživatele

Už skutečná béčková klasika - vezměte vyšeptalý námět, sepište podle něj scénář, postráádající jakékoliv náznaky dramatičnosti a obsaďte tloustnoucího Stephena Baldwina do hlavní role. Ve spojení s typickou televizní režií vznikne příběh experta na výbušniny, který může zachránit svět před padajícím kusem Měsíce - ovšem nepřející hoši z vlády mu házejí klacky pod nohy tak dlouho, dokud se mu to natruc nepovede. Proč tohle ještě někoho baví točit? Koukat se na to totiž fakt moc nedá. ()

Pecival 

všechny recenze uživatele

Hned jak jsem v půjčovně uviděl nové béčkové sci-fi začal jsem nad tím uvažovat. Když jsem navíc zjistil, že v něm hraje člen kolosální rodiny nadsamců (kterým se obal ale vůbec nechlubí což je velká ostuda!) neváhal jsem. Triky byly naprosto super, zvlášť třeba vyhýbání asteroidů mě připomínalo demíčko z pár let staré hry (podobně na tom byly všechny efekty). No nejsu (astro) fyzik, takže nevím koliv vědců by dostalo při sledování kolaps, ale líbilo se mi jak vždycky když vznikl problém tak chytrá hlava načmárala pár vzorců na tabuli (papír), něco zamumlala a potom vypadl výsledek (k čemu ty počítače vlastně máme :). Holt taková jakási nálož na měsící je dost triviální výpočet. Tak co ušlo byla ta pilotka i ta jeho pomocnice aspoň bylo na co koukat. Baldwin už má sice nejlepší za sebou ale nutno mu podotknout (i přes jistý váhový nedostatek), že jistý šmrnc má. Takže suma sumárum dokoukal jsem to až dokonce což je samo o sobě nejlepší doporučení. ()

Reklama

Honzíno odpad!

všechny recenze uživatele

Jak by řekl Homer Simpson: "To je ale **čovina!" Stíhačky dohánějící meteorit v zemské atmosféře. Umělá gravitace v raketoplánu složeného samozřejmostí. Jaderné nílože upevněné jedním řetězem a přemisťované pomocí horolezecké karabiny, výpadek eletriky v Hustonu:)))) atd... Nežádám od sci-fi realitu, ale co je moc, to je moc. Tohle musí napsat a vypustit už opravdu dement. Vrchol demence a obtloustlý Stephen Baldwin k tomu. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Jó to jádro, v tom bude jádro věci. A mozek v ohrožení... Ani mě nepřekvapuje, že hlavní >star< téhle páně Čuningamesově pitomosti je prasečí hlava Štěva Baldin. No, emerický čudlák jako šašský čudlák, akorát snad, že v tom HW je ten šoubyznys přece jenom větší féroffka, než na barrandoffským vršíčku, že... (Sranda jako, jo?) . . . Škoda času, škoda slov... °-/ Howgh. . . . Jedna hvězda tedy jen za sladký čumáček Ejmy P.F.ové a taky proto, že zrovna včera jsem musel(!) dát (bez ohledu na žánr) "odpad" ještě hůře napsané, odehrané a vyprodukované a v jádru ještě debilnější kravině tuzemské produkce, kde zase šlo o nějaký "Město bez dechu". Ohrožení mysli a svěrače ještě záludnější, než se vůbec dalo čekat... - - - - - (Poprvé a navždy neohroženě proděláno 17.1.2011 na novoidní trdlovizi s úžasně sejzmickým dabingem, hodnocení 260., komentář zde pětatřicátý, 17.1.2011) ()

solver 

všechny recenze uživatele

Pokud se na to budete dívat jako na předvídatelnou komedii a neurazí vás ty neskutečně nepovedené triky, je to na 2 hvězdy. Skoro v ničem vás ten film nepřekvapí a všechno prostě uhodnete. Dokonce je tam i ten pochybovač (problém), přes kterého musí jít řešení, abychom nezhynuli. Kde už jsem to jenom viděl? :-) ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Padajúci asteroid či meteoroid by bol príliš rýchly, než aby ho akákoľvek stíhačka bola schopná sledovať, dokonca by bol rýchlejší než akákoľvek raketa, ktorá ho má zostreliť. A i keby ho bola schopná zasiahnuť niekoľko kilometrov nad povrchom, ako to vo filme vidíme, na zem by dopadli úlomky, takže by to veľmi nepomohlo. (Hodnotim)
  • Scény letu v raketopláne so sebou prinášajú niekoľko faktických chýb. Napríklad raketoplán sa vo filme pohybuje a manévruje pomocou motorov. V skutočnosti raketoplán manévruje pomocou trysiek umiestnených po celom trupe. Pohyb dopredu je potom čiste zotrvačný. Vo vákuu totiž nedochádza k treniu, ktoré by raketoplán spomaľovalo. Mať neustále zapnutý motor by teda viedlo k neustálemu zrýchľovaniu, ktoré by posádka alebo samotný raketoplán nevydržali. Tvorcovia tiež zabudli na stav beztiaže, a tak sa astronauti po palube prechádzajú, akoby sa nič nedialo. Vzhľadom k rýchlosti raketoplánu by tiež v rozpore s filmom bola každá zrážka s väčšími úlomkami fatálna. A nakoniec, keď raketoplán „zaparkuje”, len tak sa vznáša nad Mesiacom. V skutočnosti by si tento manéver vyžiadal silné raketové trysky smerom k povrchu. Inak by sa raketoplán neudržal nad povrchom o nič dlhšie než lietadlo, ktoré by zastavilo vo vzduchu. (Hodnotim)
  • Na rozdiel od filmu, v skutočnosti sa vo vesmíre nešíri zvuk. (Hodnotim)

Reklama

Reklama