Reklama

Reklama

VOD (1)

Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (238)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Amerika do banánové republiky natáhne diktátora a vyvolá nepokoje jen proto, aby měla levnější banány. Amerika shazovala za Vietnamské války bomby na Laos, který za nic nemohl, jen aby se bomb zbavili. Amerika tehdá otevřela hranice pro emigranty z celého světa, aby měla levnou pracovní sílu. Podívejte se ale schválně, co s nimi udělá jeden útok na jejich území, za který obyčejní lidé, kteří by rádi začali nový život právě v Americe, ani nemohou. Amerika totiž může cokoliv a my s tím nezmůžeme vůbec nic. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Problém imigrantů je natolik komplexní a zároveň neřešitelný téma, že už bylo natočeno bezpočet jejich příběhů, a pořád to táhne. Tenhle má výhodu v tom, že vypráví příběhů hned několik, a to ze všch možných úhlů. Spletenec imigrantů, úředníků, sociálních pracovníků i policajtů, jejich životních eskapád, protiislámská hysterie po 11. září, oficiální postoj vlády versus selský rozum běžného člověka, prostě otázky se v divákově hlavě noří jedna za druhou. Odpovědi, pokud přijdou, jsou vyvráceny vzápětí dějovým zvratem a divák je zase v koncích. Prostě nevím, nevím, jak se k tomu postavit. Vím, jaký problém představují Alžířané ve Francii, Turci v Německu atd. Jak uchovat Západu životní úroveň a zároveň se nepropadnout hanbou? Výborný film....ovšem souhlasím s gudaulinem, že je hodně hollywoodský...80% ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zatial jeden z najsilnejších filmov tohto roka. Menej patetické ako Crash, viac súdržné ako Babel a Amoress Perros. Niekde na úrovni Traffic. Americká kritika bola nemilosrdná, pozrite na rottentomatoes. To je vážne pre mňa záhada....a je mi z toho smutno, pretože sa filmu nedostalo tým pádom žiadne uznanie, ani distribúcia na Slovensku a v Čechách. Žeby bol už súčasný divák takýmito sociálnymi skladačkami presýtený? Aktuálne budú predsa vždy a nie je ich až zas tak veľa. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Na Crash to určitě nemá, ale to se dá říct prakticky o všech mozaikách. Každopádně tahle, s tématem imigrace, měl bavila jen o málo méně. Každá z linií, ať to byla ta muslimská, australská, mexická, židovská či korejská, měla něco do sebe a konkrétně mě nejvíc dostal příběh muslimské studentky, na kterém se nejvíc ukázala americká paranoia způsobená 11. zářím. V zásadě se dá o tomhle filmu říct, že tak trošku demýtizuje USA jako svobodnou zemi, kde každý může dokázat vše. 90% ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Wayne Kramer si tady ukousl až příliš velké sousto a vypráví více linek, než kolik je schopen odvyprávět. Některé z nich jsou tady navíc zcela zbytečné, neboť se jim buď nevěnuje dostatečný prostor a nebo jsou až příliš předvídatelné. Herecky je to ovšem většinou solidní a pár vynikajících scén se tu také najde. Nejlepší scéna, přepadení obchodu, nám dává ale vzpomenout, že Kramer by se měl držet spíše akčnějšího řemesla. Mozaikovitých dramat tohoto typu tu máme hodně, ale vynikajících nekorektních akčňáků typu Zběsilý útěk pořád málo. Takže příště Wayne prosím opět něco takového. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Slovo "fuck" ve filmu zazní celkem 71x, z toho 39x ve scéně s přepadením obchodu. (Dr Lizal)
  • Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)
  • Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)

Reklama

Reklama