Reklama

Reklama

Saturday Night Live

(pořad)
  • USA SNL
Promo 6
Komedie / Hudební
USA, 1975, 90 min

Tvůrci:

Lorne Michaels

Scénář:

Robert Smigel, Harper Steele, Tina Fey, Bonnie Turner, Terry Turner (více)

Hudba:

Mark Maxwell

Účinkují:

Jason Sudeikis, Kevin Nealon, Phil Hartman, Chris Kattan, Will Ferrell, Tim Meadows, Horatio Sanz, Dana Carvey, Tracy Morgan, Will Forte, Tina Fey (více)
(další profese)

Obsahy(1)

SATURDAY NIGHT LIVE je týdenní večerní pořad který trvá 90 minut. Je vysílán na stanici NBC již od roku 1975. Týden co týden vystupují jiní hosté a to jak muzikanti tak baviči a známí herci. (gruvacek)

Videa (18)

Promo 6

Recenze (54)

Dennefil 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou jsem tomuto pořadu dost podlehl, zejména scénkám kde vystupuje Bill Hader. Laser cats kde je zmíněný Bill s Andym Sambergem je dokonalost sama, o kvalitě skečů svědčí i to, že tam dostali jak Jamese Camerona, tak Stevena Spielberga. V SNL se najdou i scény které se zrovna nepovedly, ale když najdete vaši krevní skupinu, pak máte vyhráno a prodloužíte si život. 9/10 ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Před nedávnem jsem poprvé viděla celý díl SNL a musím uznat, že to byl vážně docela zážitek. Byla to jedna z nejsledovanějších epizod poslední doby s 88-letou (a ukrutně vtipnou) herečkou Betty White a u příležitosti jejího účinkování se tam sešel výkvět původního obsazení - Amy Poehler, Molly Shanon, Maya Rudolph a hlavně Tina Fey. Digital Shorts Andyho Samberga mě obvykle docela pobaví (rap Natalie Portman, skladba Jizz in my pants nebo Motherlover s Justinem Timberlakem jsou klasika), tentokrát jsem ale málem umřela smíchy...:) Takže určitě doporučuju SNL někdy zkouknout. ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Je zajímavé, ale vlastně zcela pochopitelné, že hodnotící se zde obracejí pouze k Saturday Night Live, který se vysílá dnes, několik lidí zmiňuje Willa Ferrella nebo rap Natalie Portman, někdo možná i Eddie Murphyho, ale na tomto pořadu jsou podle mě nejzajímavější jeho kořeny, naprostý začátek, kdy se zde střídali komici (hosté) jako třeba George Carlin nebo Andy Kaufman, a jejich výstupy a hudební vložky byly střídány s komediálními skeči, ve kterých se pravidelně objevovali Dan Aykroyd, James Belushi a můj největší oblíbenec Chevy Chase. Jejich humor není špatný, ačkoliv Monty Pythonům se ani moc neblíží, oproti pythonům je SNL méně absurdní a mnohem konzervativnější, přesto se na to docela dost dobře kouká... Z těch stovek dílů hodnotím samozřejmě jen těch pár prvních, které jsem viděl. ()

MangaManga 

všechny recenze uživatele

Naprosto neskutečný nářez! Při každém dílu přemýšlím nad tím, proč v Česku není možné mít takový pořad, takovou práci, takovou zábavu a nadhled. Kristin Viig svým hereckým projevem zastiňuje všechny kolegy a má tak tvárný obličej, až tomu těžko uvěřit. A i když se některé scénky opakují, nemají pointu anebo jsou tak trapné, až se musíte smát, tihle lidi se baví a vidíte jim to na očích! Nejlepší okamžiky jsou, když se spletou, smějí se a dělají, že to patří k roli (například klasicky u skeče Hollywood Dish, kdy moderátor zděšením vyplivne Kristin Viig na hlavu limonádu)! ()

unclejack 

všechny recenze uživatele

Po videní len novších skečí. Takže ako protipól k slovenskej paródii je jasne vidieť, odkiaľ vietor fúka. Herecké výkony, zvlášť Kenana Thompsona, sa s tým, čo sa nasilu tlačí na naše komerčné televízie - a propagandisticky vyhlasuje za neskutočnú haluz - nedá porovnávať. Vidno napríklad v skečiach 50 Shades of Grey Auditions - Johanssonová a Waltz, lol - Ellen DeGeneres Show s vynikajúcim Jimom Parsonsom alebo trailerom na Djesus Uncrossed. Priznám sa, že som si dohľadal scénky s Christophom Waltzom a tie mi, naopak, prišli nesmierne úbohé. Dalším príkladom amerického nevkusu sú Grécki bohovia, Kim Jong-un či paródie na Disneyho rozprávky. V tomto ohľade ide najmä o to, aký originálny nápad tvorcovia dostanú - občas sa môžem utrhnúť od smiechu, inokedy pozerám na obrazovku so značne znudeným xichtom. Takže zlatá stredná cesta. A propo, hosťovanie Jima Carreyho či Zacha Galifianikisa sa vždy oplatí pozorne sledovať... ()

Galerie (5 760)

Zajímavosti (61)

  • Tento pořad měl mít původně jen šest dílů. (Pumiiix)
  • Show získala v roce 2009 rekordních 13 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)
  • Tváře do pořadu týmu jsou vybírány producenty na různých stand up comedy show. (Patw)

Související novinky

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

Netflix ovládl seriálové Emmy 2021

20.09.2021

Netflix všude, kam se jen rozhlédneš. Tak zhruba tak nějak to letos vypadalo na předávání slavnostních cen Emmy 2021. Oproti loňskému komornímu přenosu bez živé účasti publika se letošní ročník… (více)

Batman jako podcastová komedie?

Batman jako podcastová komedie?

03.02.2021

Komiksy už se dnes adaptují na tisíce způsobů, přesto vás asi následující novinka překvapí. Batman se totiž dočká nového zpracování – a to tentokrát komediálního. V novém podcastu pro streamovací… (více)

Reklama

Reklama