ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

IBI

Jako videoklip ukazující omezenost uvažování běžných Američanů? Skvělé. Jako celovečerní film? Spíše ne. ()

PEZ

Sashu Barena Cohena (slovencina a jej sklonovanie! :)) mam rad uz vela vela rokov a vzdy sa mi jeho humor a trefne poznamky pacili. Aj v Brunovi je velakrat trefny a pre mna velmi potesitelne politicky nekorektny. Skoda len, ze sa tu najde aj dost vaty a vlastne sa nejedna ani o film, ako skor o taky subor skecov. Ali G a Borat boli urcite vtipnejsi. ()

katmandzoo

nechutné, hnusné, odporné, perverzné, úchylné..nechápem ako niekto môže natočiť niečo tak ohavné a ako sa to vôbec môže zdať niekomu vtipné..režisér musel mať veľmi zvrátený "zmysel pre humor".. ()

Ondr@932

Tak toto mi moc nesedlo. Na rozdíl od skvělého, velmi vtipného Borata mě toto skoro vůbec nepobavilo. Málokdy jsem se ve filmu zasmál. Chtěl jsem si pustit zábavnou komedii, která mě velmi pobaví a to se bohužel nestalo. Svatý Botat! Bruno jako teplý gay mi opravdu nesedlo. 45% ()

anitae

Sice jsem to dokoukala až do konce ale hodnotit to nebudu, kdyby s něčím podobným přišel někdo jiný tak to bude naprostá úchylárna a 100% odpad... ()

Mngwa

Cohenův humor mě obecně úplně míjí, ale zde byly hranice trapnosti překročeny až na level naprostého cringe, kdy mi bylo trapně jenom z toho, že jsem to vůbec viděla. Jedna hvězda za jeden fór, který mi z celého filmu jako jediný připadal celkem vtipný, nicméně celou tu hrůzu to nevykompenzuje. ()

jda23

Tieto filmy by sa buď nemali pozerať alebo ísť na istotu, nebrať ich príliš vážne a poriadne sa roztrhať. Cohen strieda nahraté s nie-hercami(nahraté je veľmi ľahko prekuknuteľné), a dostáva na plátno napr. "unesených" teroristov. SBC sa snaží rozosmiať každého a všade a uvolniť alebo potopiť nepriateľské ťaženia jednej alebo viacerých strán. Oproti tupému ale vždy sofistikovanému humoru sa Brüno pretláča na horu odvahy a "slávy" minimálne viac ako Borat. V nevýhode bol projekt, ktorý nasledoval po Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan, i preto možno nižšie hodnotenia zo strany audience. Treba pochvalit herecke výstupy, alebo skôr šaškariny . Strely na bránu sú nebezpečnejšie, je ich menej ale o gay-principe výraznejšie. Niekde nastupuje prekérna trápnosť z ktorej sa dá vytĺcť ešte viac ako z pochopeného vtipu. Nachytané "pozorskrytékamery" sú jednoznačne zábavnejšie. Všechno je zmiešané s politikou, náboženské spory, situácie s najkratšou dráhou ku konfliktom pred kamerou. Ďalšia obeť atentátu, pomyslel som si. Amerika nechýba ani tu a je po Boratovi aj tu cieľovou stanicou na ceste za slávou. Popritom Bruno lieči svoj vzťah ku "viac-nežnému" pohlaviu. Rakúšan je odvážny, tváriac sa ako hlúpy idiot a ide do hĺbky). Na zkonzumovanie takéhoto výtvoru mi v začiatkoch filmu bolo treba aj menšiei úsilie a potom to išlo celkomsamo so skelým koncom. Tých 80 min bolo ako 100 natlačených. Pre maximálne triezvych to nieje. Vyše devadesát percentagesch. Make love or That fakin´ war ! ()

Italiano

Nejlepší hláška ve filmu: Majku, myslím si, že je tady teplouš, budu spát dneska s tebou... To teda nebudeš! :-)A mnoho dalších megascének..Krutost v tomto roce mezi filmy. Jinak film jako takový, byl pro mě nadpozemský zážitek - o mnoho lepší než-li Borat..Začínám mít Cohena čím dál víc raději..Jen tak dál a svět se bude smát naprosto otevřeně. ()

Bart16

Proboha,jak mám hodnotit tenhle film???Je to šílené,bizardní,úchylné,nechutné,šokující a..vtipné a to celkem dost.Cohen je prostě magor,ale i génius do jisté míry.Klobouk dolů,co dokázal. ()

Slavomír

Niečo tak hnusné som dlho nevidel a to som pravidelným návštevníkom NothingToxic. Presne ako som predpokladal, že to budem hodnotiť - na pomedzí odpadu a piatich hviezd, koncept - Húráá, ideme do USA vytrieť heterosexuálneho kocúra za pomoci homosexuálneho nekonvenčného pseudoRakúšana nie je svetoborný, ale účel plní. Scény, ktoré z toho plynú sú šokujúce (odporné), niekedy fakt na potrhanie, no pri niektorých som si musel zakrývať oči ( orálny sex s duchom. Krútiaci sa čurák, ktorý na konci skríkne "Brunóóó!"!) a keď urážal vodcu teroristickej bunky, tak som sa o Cohena bál. Je to hrozné, je to úžasné, je to geniálne, je to sračka, je to proste všetko, ale nie je to nuda:-) ()

Chester7

Hmm... Tak já nevím, zas taková prdel to nebyla. Bruno vybudoval geniální reklamní kampaň, to se mu musí nechat. Ale jinak je to slet vtípků na nějakou večerní show, ne na film. Hlavně jsem se nemohl zbavit pocitu, že koukám na jeden velkej nahranej "fejk". Ale písnička na konci mě pobavila 100% ------- 2 a půl. ()

crackonosh

Borat byl první a jedinečný, to je jistá věc. Přinesl tehdy nevídanou porci černohumorové zábavy namířené proti hlupákům bez rozdílu věku či pohlaví. Z Američanů si vystřelil tak, jak se to nikomu nepodařilo. Brüno je Boratovým sequelem — dramatická skladba filmu je téměř shodná, mění se jen osoba hlavního protagonisty, a tím pádem i zacílení humoru více na genitálie, pubické ochlupení, souložení nezletilých hochů a nepřitažlivých asistentů. Možná je Brüno o něco méně sympatický než Borat, možná obsahuje o několik gagů méně a asi už nezpůsobí takový poprask, přesto se jedná o prvotřídní zábavu pro otrlé, jaká se nevidí každý den. A Sacha Baron Cohem opět dokazuje, že je králem überkomiků — všechno to, co na veřejnosti předvádí, je důkaz enormní osobní disciplíny a profesionality. ()

zapalik

Nejsem puritán, ale tohle už bylo moc. Opakovaný vtip už není vtipem, málokterá scéna působila hodnověrně. Cohen je Mistr trapnosti, ale zatímco u Borata to mělo šmrnc, šťávu i poselství, tady chce co nejvíc šokovat bez rozmyslu. Dvě hvězdičky za pár povedených fórů, jinak už ale kvůli celkovému vyznění filmu nechci nikdy vidět. ()

Luckyman

Dalo sa to pozrieť, celkom dobré, ale Ali G a Borat mi sadli oveľa viac. Niektoré scény tam boli fakt dosť hnusné a skoro mi až oči vypadli. Proste to bolo neskutočne šialené a najlepšia bola pesnička nakoniec. ()

Lumberjack

Sacha Baron Cohen se prostě snaží šokovat za každou cenu. Hodně podobné jako Borat. Sice neříkám, že jsem se u toho nebavil, ale tento druh humoru je pro mě na druhou stranu dosti degradující. Cohen by se spíš měl věnovat "normálnímu" herectví - určitě na to má předpoklady, viz. Sweeney Todd nebo Ricky Bobby... ()

kwaicheng

Jako film lehce nadprůměr, hlavně mě ale potěšila plejáda ukázek hlouposti, arogance, tmářství a fanatismu, penězchtivosti, dále stupidity současné módy a jejích představitelů a představitelek, rádoby drsnosti atd. Skvělé. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží